Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek jogosan haragudott...

Szerintetek jogosan haragudott meg ránk anyósom?

Figyelt kérdés

Náluk az (volt) eddig a szokás, hogy szenteste hozzájuk megy a család. A férjem testvérei, unokák.

Nekünk idén készült el végre a saját házunk, megszületett a gyerekünk. Mondtam anyósomnak, hogy ha nem haragszik mi inkább szenteste otthon szeretnénk lenni.

Teljesen kikelt magából, hogy márpedig náluk ez a szokás és én ezt az egészet felrúgom.

Persze nem szeretnénk én senkit kellemetlen helyzetbe hozni, de nekünk a szenteste már csak hármunké. Mindig erről álmodtunk, hogy milyen saját szokásokat fogunk kialakítani.


2020. okt. 5. 14:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Hagyd a francba. Párod melletted áll ebben a kérdésben?
2020. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Andizsuzsi ***** válasza:
92%
Miért nem a férjed beszélte ezt meg az édesanyjával?
2020. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
91%

Jaj, kevés nevetségesebb dolgot tudok elképzelni, mint a Szent este kapcsán vitatkozni.

Nincs is jobb, mint jól összeveszni a szeretet ünnepe miatt!

Én megmondanam, hogy már pedig otthon szeretnétek lenni. Milyen jogon sajatitja ki az ünnepet? Ennyi erővel a ti szüleitekhez is mehetnetek..

Felnőttek vagytok, gyereketek van. Semmi meglepő nincs abban, ha szűk körben lennétek szent este.

Aki ezen megsertodik, az nem érti az ünnep lényegét.

2020. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Persze, mind a ketten így szeretnénk.


Pont találkoztunk, szóba jött a karácsony úgyhogy rögtön mondtam is.

2020. okt. 5. 14:38
 5/36 anonim ***** válasza:
48%
Hívjátok meg Ti karácsony első napján ebédre. Ha nem megy le kell szarni magasról.
2020. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
Nem jogosan. Jól látod a dolgot.
2020. okt. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
34%
Nincs igaza anyósodnak. Innentől fogva egyetlen dolog, ami fontos: a férjed anyuci pici fia és nem fog merni neki ellentmondani, vagy képes felnőtt módjára gondolkodni és kiáll a felesége,a SAJÁT családja mellett.
2020. okt. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
47%

Ha akkor jön össze az egész család, akkor nem tudom, ti miért nem tudtok aznap menni. A többi meg nap meg lesztek otthon hármasban.

Mert így sose lesz együtt már az egész család. Szerintem érthető, hogy ez fáj neki.

2020. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 Morzsi007 ***** válasza:
38%
Miért mindig az anyósokkal van a baj? Jó buli lesz. Mi is együtt szoktunk lenni, de karácsony napján vagy utána. Ebből még nem volt gond.
2020. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
71%

Ti vagytok egy család, csináljátok úgy, ahogy helyesnek érzitek. Ne befolyásolja senki megszokása vagy ellenkezése. Mi ezt gyerek és ház előtt is így csináltuk, akkor én is hallgattam, higy miattam a fia nem lesz ott szenteste, pedig gyerekkora óta blablabla. Aztán megszületett az első gyerek, akkor jött az, hogy az ő első karácsonyát töltsük náluk. Ezt sem tettük, újabb sértődés következett. Tavaly elkészült a házunk, plusz úton volt a tesó. Akkor azért kellett volna nem otthon lennünk karácsonykor. Minden alkalommal pár hónapig hiszti és sértődött megjegyzések követték, de következetesek maradtunk.

Erre az sem jó megoldás, ha azt mondod, hogy a te szüleidnél.js lehetnétek. Nekem anyós és anyám szo szerint leosztotta, hogy melyik évben kinél kell így lennünk és mikor mekkora lesz az unoka, mire fog emlékezni. Egyiket sem fogadtuk el, a család látogatás maradt dec 25 és 26 napjára.

2020. okt. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!