Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bunkóság letegeződni anyósomma...

Bunkóság letegeződni anyósommal anélkül, hogy felajánlaná?

Figyelt kérdés

18 évesen jöttünk össze akkor természetesne nem foglalkoztatott egyértelmű volt , hogy magázom. 23 évesen összeköltöztünk. Akkor megromlott a kapcsolatom anyósomékkal.(nézeteltérések lényegtelen szerintem a szokásos) 24 évesen meghazasodtunk. 25 évesen megszületett a fiunk. Most 26 vagyok ők 58-59. Eddig nem zavart, hogy ők tegeztek én magázódtam. Van egy " még nem hivatalos sógórnőm". Ugyanannyi idős a kapcsolatuk mint a miénk kb. Pár napja esett le, hogy ők tegeződnek.

Ők nem házasok, nincs gyerek. Nem tudom mennyire számít ez.

Nos az a helyzet azóta elég kellemetlenül érzem magam a családi összejöveteleken , lekezelve érzem magam.

Változtathatok ezen , magamtól? Legszivesebben én is megkérném magazódjanak velem de az úgy nem illik nyilván. Mintha nem egyenrangú lennék a leendő sógórnőmmel. Egyértelmű, hogy nem jó a kapcsolatunk , nem is zavarna a tegeződés részükről csak mióta megalázónak éreztem.

Elkell fogadnom vagy van erre olyan megoldas ami baráti?


2021. jan. 29. 18:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
93%
Ajánld fel, hogy téged zavar ez a felemás tegeződés-magázódás, hiszen látod, hogy a családban ez általában nem szokás. Ha ő visszautasítja, akkor kérd meg, hogy ő is magázzon téged.
2021. jan. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
18%
Pár napja esett le, azóta kellemetlenek a családi összejövetelek... Jó gyakran ültök össze 😆😆😆a világ problémái... Jézus Krisztus gyere le
2021. jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:
Megragadtad a lényeget. Javítok: kellemetlennek érzem a jövőbeli összejöveteleket.
2021. jan. 29. 19:14
 4/66 anonim ***** válasza:
80%
Ezt nevezik csendőrpertunak és igen, megalazó. Felnőtt embert nem tegezünk le csak úgy, csak sok idős ezt nem tudja. Engem bárki letegezett 18 éves korom felett, visszategeztem. Volt pár meglepődés :D . Szerintem kérdezd meg anyósodat, hogy ti most tulajdonképpen tegező vagy magázó viszonyba vagytok, mert bezavar ez a felemás szitu. Tisztázd hogy mit szeretne, mindenki tegeződik vagy mindenki magázódik?
2021. jan. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy csinálnám hogy beszélgetés közben 'véletlenül' letegezném, aztán gyorsan elnézést kérve kijavítanám, és figyelném a reakcióját. Ha ezen a ponton felajánlja hogy tegezz le nyugodtan akkor onnantól oké, ha nem, akkor sajnos marad a magázódás. Az emberek ilyenkor szokták felajánlani a tegezést, így legalább megtudhatod hányadán álltok.
2021. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
59%
Mért kéne elfogadnod bármit, ami neked nem tetszik? Nem egyenrangúak vagytok? Két felnőtt ember kapcsolata. Nem egy felnőtté és egy gyereké. Légy felnőtt. És határozott. Nem baráti megoldás. De mért, barátok vagytok? Azt hittem, utáljátok egymást!
2021. jan. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
27%
Igaz, hogy alapból nem illik neked felajánlani a tegeződést, de mégis csak az anyósodról van szó, én a helyedben biztos megbeszélném vele. Simán lehet, hogy a majdnem sógornőddel is csak azért tegeződnek, mert ő kérdezte meg, hogy tegezheti-e és igent mondott rá. Csak nem utál annyira, hogy neked meg ne engedje meg.
2021. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
87%
Mivel eddig nem tisztáztad magadtól, gondolom, konfliktuskerülő vagy. Akkor a férjed négyszemközt mondja az anyjának: anya, ajánld már fel Julisnak a tegeződést, mert túlkombinálja a dolgot, és már ott tart, hogy nem kedvelitek úgy, mint Marist, akivel tegeződtök. Ennyi, nem kell túlkomplikálni.
2021. jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
56%
Nem illik a fiatalabbnak felajánlani a tegeződést, illetlenség az idősebbel szemben. Az már más kérdés hogy mikor magad írod hogy rossz a viszony, fura lenne hogy felkínálná a tegezést... Akkor meg az lenne a baj hogy nem vagytok jóban, álszent az anyós hogy látszólag bratyizik.
2021. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
18%

Nekem a sógornõim soha nem tegezték le az anyámat, az anyám viszont tegezte õket.Igy fejezték ki a tiszteletüket.En sem tegezném le az anyósomat, az anyámat is nagyon sokáig magáztam, aztán egy idõ után a testvéreimmel át szoktunk a tegezõdésre.

Viszont ma már más kort élünk, nyugodtan megkérdezheted az anyósodtól, hogy Juci néni megengedi,hogy tegezzem?Szerintem örülni fog neki, ha eddig nem ajánlotta volna fel neked.

2021. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!