Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mérgező nárcisztikusok - mit...

Mérgező nárcisztikusok - mit lehet kezdeni velük, ha nem tarthatok távolságot?

Figyelt kérdés
Nem taglalnám a helyzetet, a szitu ugyanaz, mint más nárcisztikusok esetén. A saját családomban úgy tudtam megoldani ezt a problémát, hogy erősen távolságot tartok attól az egy nárcisztikus közeli rokontól. Azonban azóta a párom anyukájáról derült ki, hogy nem éppen az a szívélyes és kedves nő, akinek eleinte mutatta magát. Itt viszont sajnos már csak a párom miatt sem tudok távolságot tartani, sőt, neki rosszul esik, hogy szeretnék kevesebbszer átmenni... Mégis mit tegyek? Hogyan viselkedjek, hogyan kommunikáljak párom nárcisztikus édesanyjával? Információban próbálok szűkszavú lenni, de a párom mindent, de mindent elmesél neki úgy, hogy hiába kérem, hogy ne (szó szerint mindent: ha megfáztam, ha hasmenésem volt, hogy milyen gyógyszert szedek erre, a munkámat, de még azt is, hogy hova hány órakor megyünk, mikor kelünk vagy épp mit ettünk, illetve természetesen ezt a távolságtartást is a nárcisztikus rokonomtól...) Így persze párom anyukája elképesztően nyeregben érzi magát :) Tippek?

2022. jan. 4. 12:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%
És miért is nárcisztikus? Nem taglalod, de manapság már mindenkire rámondják itt is a toxikus mellett a két leggyakoribb szó lett.
2022. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%
Beházasodtál anyuci pici fiacskájához, részvétem! Gyereket ne csináltass vele, minden sértés nélkül... Aki felnőtt létére arról is beszámol az anyának, hogy egy nap hányszor fingik, attól menekülni kell.
2022. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%
Hagyd ott a francba. Ha nem tartja tiszteletben a párod, hogy nem akarod, hogy az anyja minden mozdulatodról tudjon, akkor nem vagy neki fontos. Látszik, hogy az anyja mellett van és nem melletted. Ezen, ha belebolondulsz, se fogsz tudni változtatni és az ilyen anyós meg fogja keseríteni az életedet. Főleg ha gyerek is lesz. Hidd el nekem, tapasztalatból mondom.
2022. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerűen hiába próbálnál meg beszélni a pároddal, sértésnek fogja venji, hogy az anyjáról "rosszat" mondasz. És igen, ő anyuci kicsi fia, ott kell hagyni, legyenek maguknak.
2022. jan. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként minden sértés nélkül nem értem a nőket... Azért ne mondd, hogy csak most vetted ezeket a dolgokat észre! Kilométerekről ki lehet szűrni anyuci pici fiacskáját, aki büszkén számol be arról, aznap mit evett, milyet sz.rt, milyet fingott előtte! Gondolom nem ma kezdett el telefonálgatni. Abban sem vagyok biztos, hogy egyedül anyuka a nárcisztikus meg a mérgező, ahogy látom, partner ebben a fiacskája is bőven. Miért házasodtál be ilyenekhez? Hagyd őket egymásnak, ők együtt egy "pár".
2022. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
77%

Te ott hibázol, hogy laikus pszichológusként a neked nem tetszőket nárcisztikusnak diagnosztizálod, ez egy személyiségzavar és ki van zárva hogy mindenki nárcisztikus, akivel konfliktusod van.

Párodnak nem tudom hányszor próbáltad határozottan megmondani, hogy határokat szeretnél.

2022. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
85%
Nekem érdekes, hogy még akkor is, ha pl. fiú anyukáról nem tudott leválni, a laikusok számára rögtön "mindketten mérgezőek", ezt kapják azonnal, meg persze gondolom a "nárcisztikus" manapság divatos címkét is azonnal.
2022. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor rosszindulatú es álszent?
2022. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sincs itt semmi nárcisztikusság meg mérgezés, egyszerűen ez anyuci pici fiacskája szindróma. Mondjuk, ha a kérdező feltett szándéka volt egy felnőtt testbe szorult óriáscsecsemőt örökbefogadnia akkor jól házasodott. :D
2022. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kommenteket! A nárcisztikus jelző onnan ered, hogy évekkel korábban a nárcisztikus rokonom miatt kialakult önértékelési problémák és szorongás jártam pszichológushoz (a pszichológustól hallottam először ezt a jelzőt). Hatalmasat javult a helyzet az életemben. Most viszont ugyanaz kezd ismétlődni párom anyukájánál, mint a rokonomnál (igen, rosszindulatú és álszent: látványos, hatalmas ölelések érkezéskor, aztán pedig a kitolások mennek, ami ha kiderül, akkor csak "jót akart", vagy "nem úgy gondolta").


Nemrégen költöztünk csak messze, előtte egészen közel laktunk a szüleihez. Addig a párom is sokkal önállóbbnak tűnt, csak a költözés óta lett ennyire túlkötődő a szülei felé. Vagy csak nem tudtam, hogy ennyire az, mert mindig csak néhány otthon felejtett cuccáért rohant át.


Tehát nem tudtok semmilyen taktikát? Arról tudok csak, hogy ha nem lehet távolságot tartani, akkor csak hallgatni kell és szépen mosolyogni, valamint lehetőleg elkerülni a manipulatív játszmákat. Hosszabb távon bevált már ez valakinek? A páromat szeretem, és ketten egyébként jól megvagyunk. Meg a családja többi tagjával is, de anyukája sajnos egyre jobban kimutatja a foga fehérjét.

2022. jan. 4. 13:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!