Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennétek úgy látogatóba...

Mennétek úgy látogatóba babával nagyszülőkhöz, ha nem hívnak?

Figyelt kérdés

A 3 hónapos kisfiam apai nagyszülei kb. 20 percre laknak tőlünk. Eddig kétszer látták a kicsit, mindkétszer mi vittük (ők nem tudnak eljönni).

Utoljára húsvétkor, de akkor is mi mondtuk, hogy megyünk, nem kérdezték, jövünk-e. Azóta sem. Heti 1-2x felhívják a férjem, hogy van az unoka, meg küldjön képeket, de soha nem mondják, jöjjünk vagy na, mikor jövünk?

Ezzel szemben az én szüleim átlag heti 2x látják a kisunokát, megyünk ebédre, ami nekem nagy segítség. A kicsi is szereti őket, simán megvolt velük, mikor orvoshoz kellett mennem.

Nem akarok különbséget tenni nagyszülő és nagyszülő között, de én hívatlanul nem szoktam sehova menni.

Egyébként a baba előtt ritkán jártam anyósékhoz, sosem voltunk rosszban, egyszerűen így alakult a hosszú évek során. A férjem sem ment túl gyakran mondjuk.



2023. máj. 14. 11:43
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem itt nem az az alapvető probléma, hogy be kell-e "jelentkezni" vagy sem, hanem az, hogy telnek a hónapok és a nagyszülőknek a jelek szerint annyira nincs igénye làtni az unokát, ha nem viszik, hát nem, annyira nem zavarja őket, hogy megkérdezzék a gyereküket, nem járnak-e arra valamikor.


Ha nem mennek, nekik az is jó. Ami azért na, el se tudom képzelni, hogy 3 hónap alatt kétszer lássam a gyerekeim, vagy a majdani unokáim. Az olyan kevés

2023. máj. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez tipikusan az a helyzet, amit jól meg lehetne beszélni! Mert pl. simán lehet, hogy nem "a nagyszülőknek a jelek szerint annyira nincs igénye làtni az unokát", hanem pont, hogy nem akarnak titeket a kicsi gyerekkel rángatni állandóan.

Miért olyan megkérdezni, hogy "Apuka, anyuka (vagy akárhogy hívod őket), szeretnék-e, hogy gyakrabban jöjjünk a kicsivel? Nekünk nem lenne gond."?

2023. máj. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
86%

"nagyszülőknek a jelek szerint annyira nincs igénye làtni az unokát"


Ez azért nem feltétlenül igaz, mert a kérdező leírása szerint érdeklődnek felőle folyamatosan.

2023. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Mikor ott voltunk, nem igazán érdekelte őket az unoka. Úgy értem, pár perc, aztán vigyem be a szobába a babát, ahol senki sincs, és ennyi. (Írtam is anno erről ki egy kérdést.)

Igazából már ezt sérelmeztem, szóval ez, hogy most meg nem invitálnak, mintha igazolná nekem, hogy nekik, de főleg apósnak tényleg elég csak pár fotó a babáról, amit lehet mutogatni.

Anyaként nekem most a világ csodája a kisbabánk, elfogult vagyok, tudom, de azért a nagyszülőktől kicsit több lelkesedést vártam, még akkor is, ha nekik a fiunk már sokadik unoka, amíg a szüleimnek ő az első.

2023. máj. 15. 10:09
 35/39 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt el is mondta apósom, mikor a férjem az én apám lelkességéről mesélt (apám elég érzelmeket visszafojtó ember volt amúgy, most viszont teljesen más, mint nagypapa), hogy igen, az első unoka teljesen más érzés.
2023. máj. 15. 10:11
 36/39 anonim ***** válasza:
82%

35.

De jó... :(

Menne hozzájuk a franc.

2023. máj. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
61%

1. miért kéne nekik hívniuk? A férjed nem képes felvenni a telefont, sziasztok, otthon vagytok, mehetünk? Ennyi volna.

2. hívatlanul viszont nem állíthatsz be másokhoz - az előző este felhívod őket IS pofátlanság

2023. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
84%

De most amúgy mi a kérdés, mármint a férjed nem tudja eldönteni, hogy menjetek-e? Vagy miért merül fel a kérdés?


Én nem mennék magamtól, de ha a férjem szeretne 2 havonta elmenni a családjához, erőt vennék magamon akkor is, ha nem értek vele egyet.

2023. máj. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
86%
#37 "miért kéne nekik hívniuk?" Pontosan azért, amit utána te is írsz: "hívatlanul viszont nem állíthatsz be másokhoz"
2023. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!