Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósjelöltem reménytelen...

Apósjelöltem reménytelen eset? (24/N)

Figyelt kérdés

Sajnos felújítás, festés miatt pár hétre ki kellett költöznünk az albérletünkből párommal.


Az én szüleimhez nem tudunk menni, mert vidéken laknak és mindketten Pesten dolgozunk, meg amúgy is szűkös lenne a hely. Így sajnos csak az az opció maradt, hogy párom szüleinél húzzuk meg magunkat a felujitás ideje alatt.


Ezen a héten költöztünk be, és minden rendben egy dolgot leszámítva. Párom apukája reggel nem túlzok, kettő órát tölt a fürdőszobában. Befekszik a kádba, rádiót hallgat, telefonozik, legalábbis a kiszűrödő hangokból erre gyanakszom. Ő otthonról dolgozik így ráér kényelmesnek lenni.


Nekem viszont sajnos kötött munkaidőm van, reggel 8-ra muszáj vagyok beérni. Akkor kezdődik, se előbb, se később. Első nap mikor ezzel a dologgal még nem voltam tisztában vártam, vártam, vártam aztán emiatt kicsit elkéstem. De a többi napon se sikerült bejutnom.


Logikus lenne, hogy jelezzem páromnak, viszont egyrészt befogadtak minket, milyen jogon pattogok, masrészt pedig az ő szemében szentek a szülők, semmi negatívat nem lehet mondani rájuk, mert személyes sértésnek veszi. Volt már hogy bagatell dolgon emiatt összekaptunk.


Apukájának diszkréten jeleztem, de rám se hederített kb. Neki kell az a reggeli feltöltődés, ahogy ő fogalmazott.


Ezzel az az egyetlen baj, hogy nekem is kéne, mert sminkelést a szobában, fogmosást megoldottam a konyhában mar a hét masodik részében, de wc-re nem tudok elmenni, mert egybe van a fürdővel. Ahogy zuhanyozni sem. Nekem mindkettő muszáj szükséglet reggel.


Úgy indultam el emiatt többször is dolgozni a héten, hogy fájt, adott esetben görcsölt a hasam, és ez így nagyon nem kellemes. A reggeli zuhany nélkül még megvagyok úgy ahogy, de az is kell nekem hogy felébredjek.


Mit gondoltok, valahogy megoldható lenne ez a probléma? Barmi ötlet jöhet mert én már tanácstalan vagyok. A korábbi kelés se oldaná meg a gondot, mert anyósjelöltem is dolgozni jár, és ő még korabban kel, nyilván előtte se mehetek be és foglalhatom be a fürdőt.



2023. aug. 19. 11:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
93%

Valahogy meg kell beszélni, hogy azután töltődjön, ha ti már elmentetek.

Ha végképp nem megy költözzetek át egy panzióba.

2023. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
94%
Kinyitod a szádat, és elmondod normálisan a problémádat újra, úgy hogy ott az egész család. Ha nem megy, átalakítod a napirendedet, aztán ha elköltöztetek, le se szrod őket többé. Ha a párod nem áll melléd, hogy találjatok valami kompromisszumot, akkor hagyd őt is.
2023. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
91%
Albérlet, panzió, hotel, motel, szálloda, air bnb, munkásszálló, millió lehetőség van.
2023. aug. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
96%

"az ő szemében szentek a szülők, semmi negatívat nem lehet mondani rájuk, mert személyes sértésnek veszi"


Szóval közös jövőt terveztek, közös lakást vettetek.

Nos, elkapkodtátok!

Az általam idézett mondat miatt még sok problémátok lesz egymással, ezt előre mondom! Majd amikor gyereked születik, és anyósod mást, máshogy akar a gyerekkel, mint ahogy te helyesnek tartod, ritkábban/gyakrabban látogatnának, mint ahogy te szeretnéd stb.


Én egyelőre elgondolkodnék azon, vajon érdemes-e közös jövőt építenem azzal, akivel a szüleivel kapcsolatos problémáimról nem tudok őszintén beszélgetni.

2023. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, egyébként 3-as tökéletes megoldásokat sorolt fel. Szóval csak pénzkérdés, de a lakhatást meg lehet oldani. Ettől függetlenül, amit #4-ben írtam, továbbra is probléma lesz!
2023. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
96%
A "töltődés" a legkisebb probléma. Az após-jelölt ezek szerint senkire nincs tekintettel, csak ehhez más a család többi tagja hozzászokott. Ez a korral biztos, hogy rosszabb lesz. Egyébként vedd figyelembe #2 utolsó mondatát!
2023. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
76%
lehet, hogy direkt csinálja. El akar benneteket üldözni, csak nem elég tökös, hogy a szemetekbe mondja.
2023. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
78%
Apuka előtt kell a fürdőbe menni.
2023. aug. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
94%

Valahogy kompromisszumot kellene kötni. 2 óra az rengeteg idő, ideiglenes állapot ez, lehetne rád is tekintettel. Nálunk az megy előbb a fürdőbe, aki hamarabb végez a dolgaival vagy siet valahová.

Off kérdező jelen esetben fizettek az albérletért így, hogy nem használható? Nálunk is esedékes lenne egy kisebb felújítás, de nem tudom, hogy hozzam fel az anyagi részét. Köszönöm, ha válaszolsz.

2023. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
96%
9 ha nem élsz ott, mert felújítanak, nem vagy köteles fizetni az albérletet! Minek? Nem fogyasztasz, nem használsz semmit. Amelyik tulaj ilyenkor is kéri a bérleti díjat, az egy pénzéhes görény, és semmi joga nincs hozzá!
2023. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!