Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rettenetesen trehány az...

Rettenetesen trehány az anyósom, koszosan és igénytelenül képes elmenni bárhova. Hogyan jelezzem neki finoman,hogy "mama tegye rendbe magát mielőtt eljön velünk valahova?"Nem akarom megbántani..

Figyelt kérdés
Nagyon rendes asszony amúgy, soha nem bántott, sőt amikor magam alatt voltam jött megvigasztalni.Olyan, mint a második anyám.Nem húzta soha ellenem a fiát. Viszont, nagyon zavar, ha valahol megjelenik velünk, koszos a ruhája,sokszor van izzadtságszaga (csípős), trehány, lenőtt a haja és ízléstelenül öltözködik. Az állán nem tünteti el a szőrszálakat, és ezt más is észreveszi.A takarításban sem jeleskedik, és amit főz sem igazán mondható finomnak sőt..viszont előszeretettel küldi le hozzánk. (itt laknak tőlünk pár háznyira). Én nem akarom,hogy kinevessék, kigúnyolják mert jólelkű. Viszont,nem tudom,hogyan fogjak hozzá, hogy ezekre felhívjam a figyelmet, ráadásul úgy,hogy ne legyen belőle sértődés,és ne romoljon meg a kapcsolat. Senki sem tökéletes, ahogy én sem, de nekem ahogy másoknak is, ezek a dolgok az alap higiéniát képezik és mivel mondhatni gyakran találkozunk nem tudom figyelmen kívül hagyni.Mit tegyek?
febr. 9. 11:14
 1/7 Metionin ***** válasza:
85%
Sajnos ez olyan dolog, amit nem tudsz sértődés nélkül elmondani másoknak. Esetleg ha a férjed mondaná neki? Mégis az ő anyukája, hátha tőle nem venné annyira rossz néven.
febr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Menj el vele egy spa hétvégére hogy rendbepofozzák, hátha megtetszik neki milyen frissnek és üdének lenni.
febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Ezek a dolgok téged zavarnak, nem őt.

Te félsz attól hogyan fognak vele megítélni, nem pedig ő..

Egy idősebb embert/ nőt már nem fogsz tudni megváltoztatni.

febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Ne csinálj vele közös programokat. Miért kéne vele együtt bárhová is menned?

Egyébként az ő férje és a te férjed nem veszi ezt észre? Ők is ilyen koszosak és igénytelenek? Ha nem, akkor biztosan látják ők is. Elsősorban tőlük lenne várható, hogy szóljanak neki. Ők a hangnemet is jobban el tudnák találni vele, mint te.

Ha meg ez a két férfi is ilyen koszos és igénytelen, akkor meg mégis miért házasodtál bele egy ilyen családba?

febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Miért kéne vele együtt programoznia? Mert sokan az anyosukat csaladtagkent kezelik és szeretik. Tudom hihetetlen.

Én is azt javasolnám tartsátok csajos napot, vásárolható ruhát, kozmetikus, fodrász.

febr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Ha együtt mentek valahova, akkor előtte el ehetsz hozzá, felajanlod neki, hogy megcsinálod a haját, vagy kisminkeled. "Amíg Kati néni lezuhanyozik, addig előkészítem a cuccokat". Vihetsz neki "csakúgy" egy tusfurdot, vagy sampont, mondván "Kati néni, nekem most ez a kedvencem, nagyon jó, tessék kiprobalni". Felajanlhatod neki, hogy legyen egy "szabadnapja", hiszen "olyan sokat segít nekünk Kati néni, arra gondoltam, hogy el tetszene menni a Janival ebédelni, én meg addig kitakaritanek/kimosnek köszönetkent".
febr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Sehogy. Ő ilyen, így közlekedik. Ha zavar, nem kell eljárni vele sehová, ugyanis itt TÉGED zavarnak ezek a dolgok ;), nem őt.
febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!