Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Borzasztó anyósom van, ti mit...

Borzasztó anyósom van, ti mit tennének?

Figyelt kérdés
Ti mit tennének a helyemben? Van egy anyósom, a férjem sokat nagyon nyuszi és nem meri megmondani a véleményét az anyjának. Ez az egész sztori pár évvel ezelőtt kezdődött. A férjemnek meghalt az apukája. Amikor volt a hagyatéki tárgyalás még nem voltunk házasok, az a ház amiben az anyja lakik az apja szüleié volt, utána apósom örökölte a házat mert ő gondozta ott a szüleit. Mikor apósom szülei meghaltak, az ő hagyatéki tárgyalásán (4-en voltak testvérek) 2-en lemondtak a házról apósom javára, csak az egyik testvér nem mondott le, mai napig van a házban tulajdon része. Anyósom arra a házra egy FT-ot sem fordított… És mikor volt apósom hagyatéki tárgyalása lemondatta a férjem a saját javára, mondván hogy jobb lesz úgy. A férjem nagyon “anya szoknyája alatt vagyok” típus volt. Így mikor össze házasodtunk azt mondta hogy ő nem költözik onnan anyósomtol sehova. Aztán nagynehezen bele mentem, mert fontos nekem a férjem. Utána mikor elkezdtük újítani a házat, és már bele pakoltuk a csomó pénzt, közölte velem a férjem hogy oké akkor költözhetünk. Elköltöztünk, aztán gyarapodott a család így kellett egy nagyobb ház nekünk, ezért vettünk egyet anyósom közelében (azt mondta a férjem hogy jó lesz mert sokat fog majd segíteni).. Eleinte jó is volt mert járt át és segített. De nemrég barátja lett . Amivel nem is lenne semmi gond, de ott pöffeszkedik a csávóval abban a házban ami nem is az övé, és amit mi újítottunk fel. Ráadásul alig foglalkozik bárkivel is a párján kívül. Mikor ott a hapsi (van olyan 3-4 napokat ott van), egyáltalán nem is keres minket, mikor haza megy a pali rögtön kellenek neki az unokák és jár a nyakunkra. Ráadásul mióta együtt vannak nagyon bunkó lett mindenkivel szemben. De szerintem nem a pasi miatt mert ő nagyon normális férfi, rosszat nem tudok róla mondani. Csak így megváltoztatta a kapcsolat. Ráadásul családi ünnepeken is inkább a pasival van mint a családjával, úgy, hogy még csak pár hónapja vannak együtt. A kérdésem arra irányul hogy ti mit tennétek a helyemben? Hogyan érjem el hogy el tűnjön abból a házból hogy megkapjuk a jogos részünket belőle? Mit tegyek hogy a férjem végre a sarkára álljon? Már nem bírom elviselni.

ápr. 2. 18:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
94%

Te el vagy egy kicsit tévedve, kérdező, és még hülye meg pofátlan is vagy.


Az anyósodnak akkor jár a halálig tartó haszonélvezet a közösen lakott házban, ha abban a férjednek tulajdonjoga van, azaz haláláig az égvilágon semmi konkrét közötök a házhoz, majd ha meghal, akkor lehet kérni.


Az meg tök abszurd, hogy te akarod kitenni az anyóst a saját házából, miközben neked még annyi közöd sincs hozzá. Feltételezem, anyósod dolgozott, ergo igenis beletett a ház fenntartásában 20-30-40 évig. Nem véletlenül jár haszonélvezet az életben maradt házastársnak.


És ne haragudj már, anyósodat szidod, közben olyan buta vagy, mint egy majom. Beköltözöl és pénzt költesz egy olyan házra, amihez semmi közöd jogilag, mert a férjed ezt mondja. Aztán kiköltözöl, mert a férjed azt mondja. Anyósod közelében veszel házat, akit amúgy utálsz, mert a férjed az mondja. Hát bmeg, azt mondod, a férjed nyuszi az anyjával szemben, te meg a férjeddel szemben vagy, ha mindezekre nem mertél neki nemet mondani, és hülye is vagy, hogy mindenbe belementél.


Ez tipikusan olyan helyzet, hogy csinálod magadnak a baromságokat, aztán meg mást okolsz, miközben magadnak köszönheted az egészet.

Úgyhogy a helyedben azt tenném, hogy magamba néznék, elfogadnám tanulópénznek a lóvét, amit beletettem anyósom házába (feltételezem, nem ő kérte, hogy költs rá, azt se, hogy inkább költözzetek el), leszállnék anyósomról és megpróbálnék kevésbé hülye lenni a jövőben.

ápr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
89%
Van hol élnetek, így én nem forszíroznám, hogy "tűnjön abból a házból." Azt az egy testvért, aki meg még nem mondott le az örökrészről, ki tervezed nyírni, vagy mit akarsz? Haszonleső egy kis ribizli vagy, olyan házra fened a fogad, amihez a férjed NAGYAPJÁNAK volt csak köze. Sajna, nem sajna, házastárs előbb örökül, mint a gyerek, és amíg életben van anyósod, nem tehettek semmit, mert az nem a férjed öröksége egyelőre (amiről önszántából le is mondott), hanem az anyósod háza. Miért nem a te szüleid hagytak rád házat? Ja, mert kopasz seggel mentél férjhez és a családi vagyon kéne...
ápr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
97%
Milyen részed is van benne?
ápr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
75%
Az 1 esel egyet kell érteni, ha nem kedveled anyosodat mért kellet közel költözni hozzá, ha a pasid nyuszi akkor te mi vagy? Egyszerűen hanyagolni kell anyosodat ha csak akkor kíváncsi rátok mikor nincs ott a pasi akkor még kell beszélni hogy nyugodtan de ahhoz ki kell nyitni a szádat me a férjednek is minek mentél hozzá ha tudtad hogy anyuci pici fia, jól mondják amit szedtél szagold is
ápr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
96%

"És mikor volt apósom hagyatéki tárgyalása lemondatta a férjem a saját javára, mondván hogy jobb lesz úgy."


"Hogyan érjem el hogy el tűnjön abból a házból hogy megkapjuk a jogos részünket belőle?"


???


Most mégis kinek a tulajdona? Plusz jól mondta az egyes, valószínőleg a kedves mamának haszonélvezeti joga is van élete végéig.

ápr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók! Apósom hagyta a férjemre saját önszántából a házat, amiről anyósom a férjem lemondatta.

Illetve minek kéne nekem a családi vagyonuk? Egyáltalán milyen vagyon? Az a 3-4 millió? Bocsánat, lehet ez egy kicsit önteltnek és lenézőnek fog hangzani (pedig nem annak szannam), de én vagyonosabb családból jöttem. Vidéken elunk. Az a ház amiben anyósom lakik ér nagyon max 10 milliót, ami a szüleime ház ér 60 milliót mert önfenntartó ház, ráadásul városon nekem van egy lakásom ami ki van adva albérletbe. Szóval nagyon nem a családi vagyonra faj a fogam, engem az a ház abszolút hidegen hagy. Csak nem szeretném ha anyósom élete végéig kihasználna minket.

Szóval alapból a házat nem anyósom örökölte hanem a férjem…. És nem feltétlen ki tenni akarnám. Csak azt akarom hogy ne legyen öntelt bunkó, akinek csak akkor kellünk ha nincs pasi.

ápr. 2. 19:02
 7/86 anonim ***** válasza:
83%
Érdekes, addig jó volt míg segített
ápr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
89%

Apósom hagyta a férjemre saját önszántából a házat


Nem, az a Ptk volt, de mindegy.

ápr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
92%

Csak nem szeretném ha anyósom élete végéig kihasználna minket.


De te kihasználhattad mikor neked kellett segítség.

ápr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 A kérdező kommentje:
Nem, addig volt jó míg nem változott meg. Mikor össze jött a pasival semmi bajunk nem volt vele. Azóta megváltozott. És a férjemnek sem tetszik ez a változás. Csak szerintem nem meri elmondani az anyjának.
ápr. 2. 19:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!