Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csinálhatnánk anyósommal?

Mit csinálhatnánk anyósommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén lesz anyósom 74 éves, özvegy és egyedül lakik. Rendszeresen látogatjuk (2 naponta) mi is és a sógromék is, azonban egyre rosszabb az állapota. Ő testileg jól van, de szellemileg sajnos annál rosszabbul. 20 éves kora óta pánikbeteg, depressziós és hipochonder, de ledolgozta a 40 évet, mert gyógyszerekkel jól kezelhető volt neki a pánikbetegség. Azonban most az utóbbi időben mintha kezdene teljesen bekattanni, szerintünk hallucinál, olyanokat beszél mikor megyünk hozzá, hogy fél itthon egyedül lenni, mert járkál valaki a padon. Egyik reggelre a sógrom fia direkt ott aludt nála, hogy tényleg igaz-e, azonban a világon senki nem járt a padon és csend volt egész éjszaka. Lassan már félünk anyósomat magára hagyni…

Van ötletetek, hogy mit tudnánk csinálni? Mi történhetett vele hirtelen?



ápr. 3. 18:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Lehet halálközeli állapotban van. Akkor latnak masokat a szobaban, akik várják, vagy hívják öket.

Kulönben a demencia egyik tunete a hallucináció, de akkor mar elörehaladott állapotban van.

Lehet a gyógyszerek is károsították az agyát.

Egyedül nem hagyható, felügyelet kell, ellátni.

ápr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Félreérted, ő nem lát senkit, hanem beképzeli, hogy emberek járkálnak a padon. Mindig eltudta látni magát, soha nem volt az a típus, aki elhagyná magát. Sajnos igaz, hogy vagy 40 éve Xanax-ot szed. De egyébként a mai napig erejében van, a hatalmas kertet egyedül megműveli.
ápr. 3. 18:20
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Milyen padon járkál szerinte valaki?


Érdemes lenne az orvosával beszélni, lehet tényleg kezdödö demencia is.

ápr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%
Oké, akkor jarkalnak emberek a padon, nem hallucinal. Nem kell csinalni semmit. Ezt a valaszt vartad? Akkor megkaptad. Felevente köpsz egyet rá, ha nem kerul extraba a benzin emiatt, tehat csak ha útba esik. Ennyi. Tovabbi minden jót!
ápr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Te velem szembe itt válogasd meg a szavaidat, mert nem a haverod, se nem a kutyád vagyok, akivel így beszélhetsz.

Leírtam, hogy 2 naponta látogatjuk. Értő olvasás megy? Általános iskola harmadik osztály…

ápr. 3. 18:32
 6/16 A kérdező kommentje:

3/5.


A padlásukon, mert kertes házba laknak. Azt mondja ő hallja a szobába, hogy valaki járkál a padon. Mikor reggelre ott aludt a sógrom fia, kérdeztük őt is, hogy ő hallott-e valamit és elmondta, hogy semmit, a világon senki nem volt itt. Aztán azt mondta, hogy hazudik, szándékosan rosszat akar a gyerek neki…Teljesen mintha bekattant volna.

Ma intéztünk neki időpontot a pszichiátriára.

ápr. 3. 18:35
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Mármint a padláson a szó, amit keresel.

Nálunk is járkál valaki. Méretes menyétek és patkányok. Rendesen néha olyan hangja van, mintha egy gerendát hempergetne valaki a padláson.

ápr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Őszintén én elvinném pszichiáterhez, hogy felmérje a mentális állapotát, aztán tenném amit ő ajánl. Szerintem mi gyikesek vagy akár ti nem nagyon tudjuk felmérni, hogy hagyható e egyedül biztonságosan.
ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a normális és segítő szándékú választ!
ápr. 3. 19:27
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
A xanax miatt én is azt gondolom, hogy előjött a paranoia. Bár az állandó magány (ne érts félre, úgy értem, hogy tök egyedül van ha ti pont nem vagytok ott) sem tesz jót, de ez nem a ti dolgotok. Azért valami állatcsapdát kipróbálhatnátok a padláson, nálunk a fólia alatt volt nyest, egyedül tényleg ijesztő hallgatni a mászkálását. Ha viszont tényleg demencia, az nagyon kemény lesz.
ápr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!