Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek az anyósommal?

Mit kezdjek az anyósommal?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy megpróbáltunk a párommal összeköltözni, viszont az öreganyja,aki nekem "anyósom" kimutatta a foga fehérjét. Mivel én munkát keresek, így egész nap otthon voltam vele, bújtam az álláshirdetős oldalakat, nameg pluszban az egyetemi felvételimhez és az álommelómhoz gyakoroltam. Mivel én fázós vagyok, egyik este a párom átment hogy hoz egy takarót pluszba nekem, erre a néni nekiállt vele hisztizni, hogy miért nem lehet békénhagyni, meg minek a takaró stb. Gondoltam magamba csak rossz napja volt. De onnantól kezdve minden nap valamibe beleszólt. Nekiálltam palacsintát sütni, mert párom azt kért, belenyúlkált hogy ezt nem így kell, meg ehhez én béna vagyok, nem tudom megcsinálni. Nokedlinél dettó. Hétvégére volt páromnak egy kis munkája, megbeszéltük napközben mit enne, így nekiálltam paprikáskrumplit csinálni. Mivel én nem ehetem fűszeresen a kaját, így úgy voltam vele mindenki tesz bele magának amennyi kell. Hozzáteszem, ha én főztem semmiből nem volt hajlandó enni a néni, hiába csináltam hortobágyit meg akármit. Szintén zenész, egyik este nekiállt velem szinte üvölteni, hogy rossz irányba húzom a zuhanyfüggönyt, beleszólt, hogy mennyi ideig húzom le a wc-t, mennyi wc papírt használok el. Ha mosogattam, akkor szerinte pazaroltam csak a vizet, mert este kell mosogatni, akkor van meleg víz, az sem tetszett neki mennyi mosószert nyomok ki a kendőre.. Ha nem mosogattam el, akkor meg én voltam a dologtalan. Fejemhez vágta, hogy olyan vagyok,mint a párom exe, mert nem voltam hajlandó disznóvágásra elmenni, mivel nem bírom a vért, meg a szagot. Hiába vannak állataim itthon, trauma miatt nem bírom a vért. Az utolsó csepp a pohárban, amikor egyik reggel a fejemhez vágott mindent, mindennek el lettem hordva, hogy dologtalan vagyok, biztos teletömöm az unokája fejét mindennel, meg különben is náluk nem szokás külön főzni, holott ott volt egy nagy adag paprikáskrumpli, csak merni kellett volna belőle.

Szóval aznap reggel összeszedtem a cuccomat és hazaköltöztem inkább, azóta be se tettem a lábamat abba a házba, mert nem vagyok hajlandó vele lenni. Viszont érzem, hogy ez kezd rámenni a kapcsolatomra, mivel állandóan miatta ideges a párom, miatta áll a bál.

Ti mit tennétek?



ápr. 10. 10:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

A párod nagymamája nem az anyósod. Párod szülei hol vannak a szituban? Vagy párod a nagymamájával él?


Nem próbálni kell összeköltözni, hanem ha te költözöl oda tisztázni ELŐTTE, hogy mik az együttélés szabályai (mondjuk így: jogok és kötelezettségek).


Párodé a ház/lakás? Ha igen, akkor nagymamának meg kell magyarázni, hogy ő - párod - mint tulajdonos megengedi, hogy ott lakj, és mivel ő fizeti a költségeket (vagy legalábbis nagyobb részüket, gondolom), te ott teljes joggal jössz-mész, főzöl, eszel, és annyi wc papírt használsz, amennyit akarsz.


Ha nem, akkor eléggé más a leányzó fekvése, ugyebár. Mennyit ad haza? Te nyilván nem tudsz beszállni a költségekbe, de akkor jogos lenne a kérés, hogy fizessen többet, mert te is használsz áramot, vizet, wc papírt stb. Főzést tisztázzátok, mi a szokás, mi nem szokás, hogy legyen. Egy ilyen mondásra meg, hogy náluk nem szokás külön főzni nem puffogni kell, hanem azt mondani, Kati néni, ott a paprikáskrumpli, van bőven, tessék venni belőle (vagy már eleve szólni neki, hogy főzöl egy nagy adagot, egyen belőle nyugodtan).


Van egy olyan érzésem, hogy a párod minden különösebb előzetes egyeztetés nélkül odaköltöztetett téged, és hát nagymama sem az asszertív kommunikáció bajnoka, nyilván, mitől is lenne az, így aztán - még ha jogos is, amiket felhánytorgat esetleg - a stílusa kritikán aluli.


Sajnos az van, hogy ha felnőtteset akartok játszani, akkor olyan anyagi hátteret kell teremteni, hogy mehessetek önállóan lakni, eltartani magatokat, ugyanis addig minden "jogos", amit a befogadó fél tesz vagy mond, még ha alpári buta tuskó is.

ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Hazaköltöztem volna én is.

Nekem is az az érzésem, hogy a nagyi véleménye nem lett kikérve, mielőtt a barátod odaköltöztetett. Ha nem a párod háza és nem ő fizeti a költségeket, akkor igaza van a mamának.

ápr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Igazán nem értem az egészet: ha össze akartok költözni a pároddal, akkor mi köze ennek ahhoz, hogy a nagyanyja (aki még véletlen sem anyósod, soha nem is lehet az) nem örül, hogy a nyakán éltek????

Közlöd a pároddal, hogy VAGY együtt költöztök max két hónapon belül, VAGY te EGYEDÜL még máshová.

ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

A vénasszonyé a ház?

Vagy haszonélvező?

A pali szülei hol vannak?

ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Jól tetted, hogy hazaköltöztél, eleve nem kellett volna hozzájuk költözni.
ápr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Ha ilyen egyszerű a megoldás, akkor maradj is otthon, amíg nincs jobb lehetőség.

Mindegy ilyen szempontból, hogy az öregasszony túl rigolyás, vagy te is hibás vagy ebben-abban esetleg.

ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Sírj egyet, attól jobb lesz
ápr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Keresnék annyit, hogy fussa egy albérletre! Nem enném be magamat senki nyakára. Te mit szólnál, ha hozzád költözne be a nagyi?
ápr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

"nekiálltam paprikáskrumplit csinálni. Mivel én nem ehetem fűszeresen a kaját, így úgy voltam vele mindenki tesz bele magának amennyi kell."


Tudom, megfogtam a lényeget, de milyen fűszer kell bele egyáltalán, és melyik fűszer az, ami belefőzve pont olyan, mint utólag hozzáadva???


És a nagyanjya nem az anyósod, ennyi ésszel melyik egyetemre indulsz?

ápr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Jól tetted, hogy hazaköltöztél.

Nagy valószínűséggel a nagyanyó már nem fog változni, nem fog hozzátok alkalmazkodni, így soha nem fogtok tudni egy fedél alatt élni. Vagy megpróbáljátok külön házban folytatni a kapcsolatotokat, és "átjárogatni" egymáshoz vagy közösen egy albérletbe mentek (tudom, sajnos sokan nem tehetik meg).

ápr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!