Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » "Anyós" probléma?!

"Anyós" probléma?!

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a párommal. Soha nem csináltam semmi olyat, ami miatt megutálhatott volna az "anyósom", de mégis az első perctől nem vagyok neki szimpi.. Pedig amit tudok segítek.. Mégis amikor megbeszélünk a párommal valami programot a hétvégére, vagy csak azt, hogy itt alszik, az anyós egyből kitalál valamit, hogy most ezt kell segíteni, meg azt... Kicsit kezd idegesítő lenni. A hátam mögött beszél rólam, olyanokat ami egyáltalán nem igaz. Szerinte ő 20 évig egy normális fiút nevelt, én meg "hülyét" csinálok a fiából. Kicsit szerintem az is fáj neki, hogy én az anyukámmal mindent meg tudok beszélni. Legutóbb azzal volt baja, hogy kocsival hazahoztam a párom a nagyszüleitől... És hogy én mit képzelek magamról, hogy hazahoztam, meg hogy őt nem érdekli, hogy én és a saját fia mit akar. Meg, hogy én azt fogom csinálni, amit ő mond, és úgy hogy neki tetsszen... Nem sok ez egy kicsit? Ő nem az anyám...



Bocsi, hogy hosszú lett.. Csak nagyjából fel akartam vázolni. Bár ezek csak apró mozzanatai a két év alatt.. :D


18/L



2012. júl. 30. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Tudom, miről beszélsz. Azt kell tisztáznod a pároddal, hogy TI egy egységet alkottok. Minden negatívum, ami éri a "csapatot", jöjjön ez bármilyen irányból, együtt kell kivédeni. Az ő anyját neki kell visszafognia. Amíg ő nem mond nemet, addig van alapja annak, hogy anyuci keresztbe szervez. Ha egyszer azt mondja, hogy "bocsánat, nem érek rá, előre bejelentett programom van, majd legközelebb megcisnálom", akkor van esély arra, hogy véget lehet vetni. Amíg nem külön egységként működtök, addig megy ez az "én gyerekem, te gyereked" huzavona. Ideje felnőni a srácnak és nemet mondani anyucinak! Te meg ne hagyd magad! Ha beszól, mondd meg a véleményed, udvariasan, hogy ne érhesse szó a ház elejét, de ne legyél csicska! Ő "csak" az anyós. Ha nem tetszik neki, megmondhatod, hogy "Ebben a kapcsolatban két ember van, a fia és én. Ha mi úgy döntünk, akkor igen, ha nem, nem". Bármiről is legyen szó!
2012. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Érzelmi intelligencia kell minden fél részéről,hogy a családba bekerülő új tagot hogyan kezeljék. Párod édesanyjának meg kellene barátkoznia a gondolattal, hogy a fia le fog előbb-utóbb válni róluk, és ha nem is szimpatikus valamilyen oknál fogva a menyjelölt - lássuk be, a szimpátia nem parancsszóra és azonnal születik -de tiszteletben tartja a fia választását, és nem ellendrukker. A barátodnak karakánnak kell lennie, és nem durván,de határozottan kiállni melletted. Neked pedig el kell fogadnod, hogy a párodat felnevelte az édesanyja, valahogy vetélytársak lettetek,nem radírozhatod ki az édesanyját, de okosan, tapintatosan kell magad mellé állítani az anyóst, s nem választásra késztetni a párod közted, és az édesanyja között. Két család értékrendje lehet teljesen eltérő: ami nálatok megszokott volt, az náluk elő sem fordulhatott. Nem szabad feladni magad, de alkalmazkodnod kell - s ez vonatkozik az anyósra is. Ha baja van, inkább a fiával értsen szót először, s a párod lehet a közvetítő.Intelligens emberek között ez kevesebb problémát okoz, mert tisztelik egymást, és sértődés nélkül megbeszélhetik a dolgokat, senki nem akar uralkodni a másikon.
2012. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Amikor ez a kocsis dolog volt én próbáltam beszélni vele, de szóhoz se jutottam.. "Elhordott" engem mindennek, elkezdett közbe sírni.. Lehet, hogy ez egy kicsit makacsság, de én nem kérek bocsánatot egy ilyen kis pitiáner dolog miatt. De a párom is engem nyugtatott, mint az anyját vigasztalta. De egyébként is ez egy megjátszott dolog volt szerintem, hogy hátha szétmegyünk... Ezt már csak azért mondom, mert kicsivel később beszéltem a párom unokatestvérével, és az anyósnak semmi baja nem volt. Tök jól érezte magát, mindenen vigyorgott, stb.


Legszebb öröm a káröröm.. Csak nem tudom, hogy tisztába van-e azzal, hogy nem engem kerget el, hanem a saját fiát.

2012. júl. 30. 14:36
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Elveszed a pici fiát, soha sem lesz jo semmi, amit csinálsz. Mindég is lesz feszultség kozottetek.

25N

2012. júl. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval ennél már csak rosszabbra számítsak igaz? :D
2012. júl. 30. 15:07
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Én úgy gondolom, hogy légy őszinte. Ha hisztizik, akkor nézz a szemébe, és kérdezd meg nyugodtan, egyenesen, hogy "tényleg muszáj ezt csinálni ennyi idősen?"... én keményen szoktam viselkedni, ha nem bírom valaki viselkedését magammal szemben. Engem nem tudna elhordani minden félének, mert ránézek, hogy lássa, hogy nem véletlen, és OTTHAGYOM! Halgassa, aki rászorul! Vagy kiállsz magadért, vagy örökre ez lesz! A fia meg... inkább nem mondok semmit! Ha neked elígérkezik, akkor tényleg ideje nemet mondani anyucinak, ha keresztbe szervez. Azt ugráltatják, aki hagyja magát!
2012. júl. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a történetemet,eddig ne hagyd elfajulni

:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eljegyzes..

2012. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így éli meg, hogy felnőtt a fia. Sajnálatra méltó! Lehetne ezt azért másképp is! Nem is értem mint gondolnak(bocsánat hogy ezt mondom)főleg fiús anyák? Maguknak nevelték a fiukat vagy mi??? Miben fogadjunk, hogy a párod egyke? A legkisebb gyerek? Vagy egyetlen lánytestvére sincs? Na melyik a 3 közül?:)
2012. aug. 14. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Van egy nővére, aki tipikusan otthonülős típus. :D Egyébként én se értem, de őszintén... Nem is akarom már. :P Nem találkozunk, nem beszélünk. Ennyi. :D
2012. aug. 16. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!