Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyen esetben keresnétek...

Ilyen esetben keresnétek anyós helyett egy bébiszittert inkább?

Figyelt kérdés
Mikor elkezdtem dolgozni 4 hónapja anyósom ajánlotta fel, hogy vigyáz a kislányomra. Nem dolgozok minden nap, és nem is 8 órában. 2-3 napról van szó és kb. 4-óráról. A többit megoldom otthon, nem zavar a kicsi, be tudom osztani az időt, szerencsére nagyon jó baba. Most 8 hónapos egyébként, lehet később nehezebb lesz. Én nem hittem, hogy anyósomnak ez gond, de most visszahallottuk, hogy szerinte milyen rosszul csinálom, hogy neki milyen nehéz. Persze rákérdeztem, de csak "hápogott", hogy ő nem úgy értette. Őszinte legyek nem tudom, hogy volt, de a reakciójából ítélve tényleg mondhatott valamit. De állítólag ő szívesen vigyáz a kicsire. Nem tudom mit csináljunk. A férjem azt mondta, hogy akkor keressünk valakit aki segít, ő is nagyon megsértődött, talán jobban mint én. Ti megtennétek? Vagy lenyelnétek ezt most, a jó viszony miatt? Egyáltalán honnan tudjam, hogy most tényleg sok neki ez a babázás, vagy csak mondta?

2013. máj. 27. 11:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Keress mást.
2013. máj. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Keresnék mást. Ez elsősorban a ti nyugalmatok érdekében lenne jó így. Anyósról annyit, hogy amúgy "megérdemelné", hogy továbbra is ő vigyázzon a gyerekre, mert ha baja van, azt meg kell mondani, tudod néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Ha ő a szemetekbe nem mondja el, ami gond van, akkor hogy várná el, hogy úgy csináljátok, ahogy neki is jó?
2013. máj. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Keress mást.

Én is ismerek olyan nagymamát, aki panaszkodik hgoy sokat várnak tőle. Nem értem, miért nem lehet ezt veletek megbeszélni.

2013. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nekünk tényleg nem említette soha egy szóval sem, hogy sok neki. Ha ezt mondta megértjük. Eleve nem kértünk tőle semmit, ő ajánlkozott. Ha azt mondja, bocs ez mégsem megy akkor azt megértettük volna.

Lehet tényleg jobb ha keresünk mást.

2013. máj. 27. 11:28
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Még egy gondolat azért: beszéljetek vele, mondja el őszintén, ha sok neki. Mert ha ezt nem teszitek meg, lehet belőle olyan sértődés, ami tönkre teszi a kapcsolatotokat. Egy nagymama
2013. máj. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Én kerestem mást.


Nálunk is ez volt,6 hónapos volt a lányunk,amikor a cég kérte,hogy heti 2 nap 6 órát oldjam már meg,továbbképzés lenne,kellene az új munkakörömhöz,ahova átvesznek ha másfél éves lesz a lányunk (jobb fizu,kötetlenebb munkaidő).

Anyós rögtön ajánlkozott,hogy majd ő vigyáz,úgyis frissnyugdijas.

elementünk,hagy babázzon,úgy láttam örül,hogy rábízzuk.Erre anyós testvére hivott pár hét múlva,hogy mit képzelek,igy kihasználni,mennyire megterhelő ez,stb.Anyós neki panaszkodott nap mint nap.

Azóta bébiszitter vigyáz rá,jól elvan vele.

2013. máj. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 SzilKa ***** válasza:
100%
En elobb beszelgetnek vele higgadtan, nyugodtan es nem vadolva. Lehet, hogy tenyleg tobb erofeszitest igenyel tole valamiert, mint ahogy annakelotte gondolta. Megkerdeznem, mennyi az az ido, ami nincs terhere, s a fennmarado alkalmakat potolnam bebiszitterrel. Nem csak a ket veglet letezik, lehet ugy kombinalni a szituaciot, hogy mindenkinek jo legyen, sertodes nelkul.
2013. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én nem vádoltam a legutóbbi beszélgetés során sem. De akkor is azt mondta, hogy szívesen vigyáz a kicsire, csak azt magyarázta, hogy nem úgy értette azt, hogy baja van azzal, hogy dolgozok. De akitől visszahallottuk, hogy a gyerekvigyázásra is panaszkodott elég megbízható, nem hinném, hogy ő találta ki. Leülhetünk vele még egyszer megbeszélni, de ha akkor is azt mondja, hogy szívesen vigyáz ő a gyerekre, akkor nem leszünk előrébb.
2013. máj. 27. 11:42
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
Én is keresnék mást.
2013. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%
Ha van lehetőségetek, akkor keressetek mást!
2013. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!