Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan "szabadulhatnánk" meg...

Hogyan "szabadulhatnánk" meg az anyósomtól?

Figyelt kérdés
Már szinte elkeserítô,hogy semmi ötletünk sincsen! A férjem házában lakunk,anyósomnak haszonélvezeti joga van. Kezdeném ott,hogy havi 10-15 ezer fttot ad a rezsibe,a többit elcigarettázza (nagyon kevés jövedelme van). Egész nap csak fekszik,ha felis kel,kávézni és cigizni,semmit nem csinál! Beleszól mindenbe,akár a fôzésrôl van szó,akár a kertmûvelésrôl,akár a gyermekek nevelésérôl! Semmit nem hagy szó nélkül. Unom,hogy állandó jelleggel nekem kell összetakarítanom utána ha azt akarom,hogy rend legyen. Még elmosogatni is képtelen maga után. Ha elmegyünk...hová? minek? mikor jössz/jöttök?...Már nem beszélünk vele kb 6 hónapja,csak amit nagyon muszáj. A férjem felajánlotta neki,hogy veszünk egy kis öszkomfortos házat,költözzön,de nem hajlandó. Mibôl élne meg?-a válasza ez. Nekem van egy ingatlanom,de nagyon sokat kellene rá költeni,ezt nem engedhetjük meg magunknak. A férjem,illetve az én ingatlanomon is jelzálog van,mert hozzáépítettünk a férjem házához ahol jelenleg is lakunk.Már két munkahelyen is dolgozik a párom,hogy megtudjunk élni. Én még gyesen vagyok kissebbik gyermekünkkel.Már nem bírjuk elviselni az ingyenélô anyóst! Van kit eltartanunk! Még a telefonszámláját is nekünk kell fizetni,mert sajnos a férjem nevén van az elôfizetés,lemondani meg még nem lehet. Házat akartunk venni másik megoldásként magunknak,de ha az enyémet nem tudjuk felujjítani,akkor mibôl vegyünk ekkorát minimum,amiben most élünk?! Sajnos csak telnek a napok,hetek és nincs ötletünk hogyan tovább....hogy mi a két kicsi gyermekünkel külön életünk legyen és nyugodt,ami a legfontosabb! Sajnálom,hogy ô nem akar külön költözni,mert egy kis ingatlant,ami neki elég lenne,még megtudtunk volna venni. Valaki tudna hasznos ötlettel segíteni nekünk?

2013. jún. 12. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Telefonkártyát visszakérni. Ha nem adja, feljelentés. Esetleg jelentsd ki, hogy elköltöztök, és akkor miből él meg. Állj a sarkadra basszus!
2013. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom a telefonja nincs mindig a kezében. Alkalom adtán tessék kivenni a kártyát.


A te házad nem lehetne eladni kifizetni a jelzálogot és ha marad abból elmenni ha máshova nem hát albérletbe menni vagy venni egy kisebbet? Tudom pang az ingatlanpiac ezerrel... de próba szerencse.


Nem tudjátok magatokat elszeparálni? Tehát külön lakni ő meg legyen meg a saját kis mocskában?


A te házadban nem lakik most senki? Talán érdemes lenne kiadni mondjuk úgy, hogy nem kértek pénzt hanem újítsa fel az albérlő. Nálunk a szomszédban az albérlő felújította és galériát épített ezért nem kértek kauciót és pár havi lakbért.


Mennyire van rossz állapotban a házad? Reménytelen lenne lakni benne? Tudod a nyugalom néha többet ér...


Egyébként meg tényleg álljatok a sarkatokra. Ne takarítgass utána csak a te területed egyszer csak az agyához kap, hogy nincs tiszta tányér!

2013. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Már közöltük vele hogy elköltözünk,de azt válaszolta "ugyan hová mennétek pénz nélkül?". A férjem azt is mondta neki,hogy nem fizetjük a lakáskölcsönt,hagy vigye a bank....,de egyszerûen nem ijedt meg! A telefonkártya visszakérése nem jutott eszünkbe,köszönöm.Megtesszük.
2013. jún. 12. 20:15
 4/17 A kérdező kommentje:
Kedves 2es válaszoló! Már mi is gondolkodtunk azon,hogy az én házamban lakunk,de rengetegbe lenne a restaurálás. Albérlô is jó lett volna ahogyan írod,de ott jelenleg lakni nem lehet,mert nem foglalkoztunk vele sajnos. Eladni így szinte ez is lehetetlen. Azért köszönöm.
2013. jún. 12. 20:28
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
kisbalta
2013. jún. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Mindentől függetlenül: nem vagytok kötelesek eltartani.

Keressen munkát, és tartsa el saját magát!


Nem kell etetni, ellátni, a rezsit sajnos kénytelenek vagytok fizetni, de ennyi.


És nyugodtan csapjatok oda az asztalra, hogy akkor se fog megélni, ha itt maradtok, mert nektek sincs miből adni.

Kemény lesz, és nagyon sok veszekedés lesz, főleg az elején.

Meg tudnátok oldani valahogy, hogy elszeparáljátok a lakrészét, külön bejárattal és külön mérőórákat kapjon?


Sajnos mást nem tudsz tenni, mint felvenni a kesztyűt.

Utólag könnyű okosnak lenni, hogy jobb nem összeköltözni. :(

2013. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Ő a haszonélvező így azzal a lakással semmit nem lehet tenni. A haszonélvezeti jog magasabb mint a tulajdonosi jog, így akár azt is mondhatja, hogy holnaptól költözzetek el.

Ti is elkövettétek az a hibát, hogy az anyósék lakásához építettétek hitelből. Ha van pénzetek kisebb lakásra fizessétek vissza a hitel, legalább attól megszabadulnátok.

A telefonnal pedig az a baj, hogy a férjed vásárolta az anyjának, így jogilag neki is kell fizetni.

Nehéz helyzet.

2013. jún. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Lehet lepontozni, meg tudom, hogy gonosz vagyok. Nem érdekel.


Kérdező: nincs más, mint türelemmel kivárni, amíg elpatkol. Esetleg ha leépül szellemileg, akkor gyámság alá helyeztetni, és bepattintatni egy otthonba.


Hány éves a kedves mama és hogy szolgál az egészsége?

Innen nézve tiszta haszon, hogy dohányzik...

2013. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem ijedt meg? Hát persze, hogy nem mert eddig sem tettétek meg és nem is hiszi el, hogy megteszitek komplett h*lyének néz titeket.


Egyszer tennétek meg, hogy csak úgy ijesztés képen nem fizetitek be a havi törlesztőt vagy ha látná, hogy pakoltok hidd el úgy megijedne, hogy maga alá csinálna. Érdekes, hogy pont ő, aki rátok van szorulva ő nem ijed meg.


Érdemes lenne elmondani neki, hogy ne legyen olyan nagy legény mert közületek pont ő van a legjobban kiszolgáltatva és egy idő után el fog szakadni a cérna. Anyuka vagy sem de ezt nem lehet a végtelenségig csinálni egyszer borul a bili és nem ti szívjátok meg.


Ha ott toporognak a ház előtt a behajtók rettenetesen meg fog ijedni. Akkor majd belemegy az eladásba mert ha a bank árverez a töredékét sem fogja érte kapni!


Ideje tényleg bekeményíteni.

2013. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

Lehet nem jól értem, de a hitelt nem ti vettétek fel azért, hogy hozzáépítsetek a lakáshoz, egy részt ahol most éltek?


Ha igen akkor mégis az anyósnak miért kellene a hiteltörlesztést fizetnie?

2013. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!