Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költözés csak az anyósék...

Költözés csak az anyósék miatt? Ti költöznétek?

Figyelt kérdés

Most egy városban élünk.

Ennek pozitivumai: Mindkettőnknek normális munka,ami akár nyugdíjas munka is lehet,nyugis.Ismerősök itt vannak,ezen a környéken nőttünk fel.Pár év múlva ha szülök,erre a munkahelyre biztosan visszavesznek.

Negatívum: anyósék 10km-re,és állandóan harcolni kell velük,ha hagynánk,nem lenne egy perc nyugtunk sem,próbálnak beleszólni mindebe,ami bár nem sikerül,de fárasztó állandóan leszerelni őket.Az ország északkeleti része,amikor még nem ismertem a páromat,el akartam költözni.


Költözés előnyei:anyósék messze,maximum telefonon érnek el,de az ugye kikapcsolható.Új város,új élet,lehet hogy jobb lehetőségek.

Hátrányai:mi van ha nem találok olyan munkahelyet,ahova majd gyed után is szivesen visszavárnak,normális légkörrel? Munkát találunk,ettől nem félek,a milyet a kérdés.


Jelenleg albérletben élünk,lassan megvan egy lakás árának az értéke spórolva,de ezen vacilálva nem nézelődtünk lakásokat.


Ti mit tennétek?



2013. júl. 17. 12:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Párod miért nem állítja le a kedves szüleit?

(Amúgy meg: nem kell felvenni a telefont, nem kell őket beengedni)

2013. júl. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Sokan mondják, biztosat a bizonytalanért ne...

Viszont ha nem próbálod, sosem tudhatod meg, jobb lenne-e.

Ha a párom ugyanannyira hajlandó, mint én, én mennék.

2013. júl. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 acelsziv ***** válasza:
82%

ÉK Magyarország? Borsod? Szabolcs? Inkább menjetek messzebb, ahol jobbak a lehetőségek. Győr, Sopron stb...

Előnyök: Nincs anyós, jobb lehetőségek, szükség esetén Ausztriában is lehet munkát találni. Élhetőbb környezet.

És ne azon agyalj, hogy mi lesz ha... Azon gondolkozz el, hogy ha az ami most van így folytatódik, akkor mi lesz... Ha kitesznek a jelenlegi munkahelyedről, hogyan fogsz ott új munkát találni. És, ha már akkor akarsz lépni, amikor a lakás odaköt akkor mi lesz?

2013. júl. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Legtöbbször párom állitja le őket,sokszor már bunkó stilusban,de nem használ,valami mással újrakezdik.

Ritkán találkozunk velük,akkor is inkább mi megyünk,mert ha ők jönnek,akkor anyós csak kötözködik,az utolsó portörlőrongyban is hibát talál.Telefont se vesszük fel sokszor,de akkor a szomszédot hivja,hogy itthon vagyunk-e,nézze már meg (barátnők).

És sokszor találkozunk össze az utcán,valahogy mindig erre jár...

2013. júl. 17. 12:51
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
Költözés! És mellé egy gratuláció anyóséknak, hogy elüldöztek titeket! A helyetekben meg sem adnám az új címét (biztos, ami biztos!).
2013. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 acelsziv ***** válasza:
75%
Mi egész jól kijövünk az anyósékkal. Az a 160 km sokat segít ebben :D Így aztán ők annyit kárálhattak, amennyit akartak, mert lesz..tuk őket. Volt, hogy 1 évig nem is beszéltünk egymással, de több bajt nem tudtak okozni.
2013. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Nekem van ebben tapasztalatom. Mi is alig 10 km-re laktunk anyósoméktól. Nem éltünk vele, de az idegeinket felőrölte. Mi nekünk is volt jó munkahelyünk, baráti társaságunk, megszokott életünk. Én menni akartam, minél messzebbre. Legalábbis olyan messzire ahová az anyósék jó ha évente egyszer jönnek. A férjem maradni akart. Szerinte kár mindent feladni az anyja miatt. Szerinte idővel jobb lesz. Hittem neki. Gyerekünk született, és még rosszabb lett a helyzet. Már a férjemmel is vitáztam az anyja miatt. De már ott tartottunk, hogy hiába vitatkozott ő is az anyjával, nem használt. A végén a taktikája az volt, hogy az anyjának adott igazat, mondván én úgyis tudom hogy nem gondolja komolyan. De ez csak olaj volt a tűzre. Mi végül is elváltunk. Igyekeztünk barátságosan elválni, a gyerek érdekében.

Azóta a volt férjem újra nősült. A volt anyósomnak az új menyecske is útban van.. Hát nem irigylem szegény "második" feleséget.. .

2013. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
10 km az azért nem másik utca. Mindennap mennek hozzátok, Nincs dolguk? szerintem a férjed kéne őket leállitsa mert ha ilyenek akkor hosszabb látogatásokat tesznek nálatok ha elköltöztök...
2013. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

10 km nem a másik utca,hanem város két vége,de boltba erre jár,barátnőhöz erre jár.

Dehogy jönnek minden nap,az kellene még csak.

Utcán futunk össze legtöbbször,rekordidő ami alatt sikerült lerázni,másfél perc.

2013. júl. 17. 13:06
 10/22 A kérdező kommentje:
Nálunk nem jön hivatlan vendég,ezt szerencsére tudomásul vette az elején,akart ő feljönni minden nap,de megmondtam,hogy nekem ilyenre nincs időm,munka utáni pár órát kettesben töltjük,nincs vendégjárás.Hápogott,de tudomásul vette.
2013. júl. 17. 13:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!