Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Még nem aktuális, de ha az...

Még nem aktuális, de ha az lesz, félek nagy botrány lesz belőle?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy gyereke az előző házasságából, már majdnem felnőtt. Anyósom mesélte, hogy mennyire gáz volt, hogy kiskorában az exnej senkit nem engedett a(z akkor még baba) közelébe, nem fürdethették meg, stb.


Mi most próbálkozunk, a biológián múlik, hogy nekünk mikor lesz. Itt jön a probléma: amikor anyósom mondta ezt, annak ellenére tényleg sok hülye dolga van az exnejnek, ebben magamban egyetértettem vele.


Anyósommal nincs különösebb gond, bár néha kicsit szórakozott. Viszont apósom...igazi csendes alkoholista, csak üveges szemmel, belassulva, piaszagúan látjuk. Sajnos anyósom nem akarja teljes súlyában látni a helyzetet, néha veszekszik vele, hogy hagyja már abba az ivást (amikor épp pohár van a kezében), de nem veszi ki a kezéből.

Másrészt apósom higiéniája is nagyon problémás, szénfekete körmök, látványosan koszos kezek, mint egy hajléktalannak.


Teljesen őszintén: én sem adnék egy babát a kezébe. Saját magáról se tud, egy pillanat alatt elejtené, vagy az alig immunrendszerét "erősítené" millió baktériummal, vagy tudni se akarom mi minden lehet a kezén.


Férjemnek mondtam, mondta, hogy igen, ez komoly töréspont lesz, anno ő csendesen egyetértett a volt nejjel, de ő se szívesen adná oda, főleg az apjának.


Jelenleg kiegyensúlyozott a viszonyunk, nem szeretném ezt elrontani később sem. Másrészt ott van az, hogy előre tudom, én sem szívesen hagynám őket kettesben egy csecsemővel. No meg a szüleim pont az ellentétek, ők tudom, hogy maximális óvatossággal, figyelemmel nyúlnánk hozzá. Itt rögtön kipattanna, hogy "bezzeg nekik miért lehet".

Férjem egyetért, szerencsére nem elfogult egyik irányban sem. De ő is tart a konfliktustól, hiába van ez még messzebb.


Hasonló helyzetben milyen diplomatikus megoldáshoz folyamodtatok?


2013. júl. 22. 07:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ráérsz ezen gondolkozni, ha oda kerül az élet.

Mindennap történik valami..Agyaltam ezen régen én is, sajnos elég sokat ivott az anyós. Gyerekem nem volt 1 éves, mikor meghalt.

Majd csak akkor törd ezen a buksidat, ha eljön a probléma ideje. :)

2013. júl. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sumpi ***** válasza:
68%
1.Nem az apósodnak szülöd a gyereket.2.Nem kell ekkora problémát kovácsolni belőle.3.Van az apósnak is választása iszik vagy babázik.4.Egy alkoholistánál hangos szóval nem fogtok semmit elérni neki kell eldöntenie hogy szeretne-e boldogságot találni a babában.Szerintem.
2013. júl. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az imént olvastam egy kínai mondást, másutt, de ide is nagyon jó: "Ha nem kapkodsz a baj után, akkor az elkerül."
2013. júl. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát amikor pici a baba, nem szokta az anya odaadni senkinek, pláne nem fürdetni.

Engem soha nem fürdetett senki anyámon kívül.

2013. júl. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ne stresszelj már most ezen, hiszen még terhes sem vagy. Ha majd odajutsz meglátod mi a legjobb...
2013. júl. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló helyzet állt fent. Pontosabban engem nem érintett, de a férjemnek már van egy fia az előző kapcsolatából. Akkor az anyja kőkeményen ivott. Baromi egyszerűen, őszintén megmondta az anyjának hogyha iszik, akkor oda ne tegye be a lábát. Ez nem vita kérdése. Az anyja végülis lerakta az italt (nem ennek hatására). De szerintem sem kell ebből akkora problémát csinálni. Nekünk született egy közös fiunk, a mostoha anyukámtól féltem, de ő nem iszik, "csak" annyira piszkos és figyelmetlen hogy 5 percnél tovább nem hagyom egyedül vele a gyereket. Sokszor mondja hogy nagyon szívesen vigyázna rá, egyszer majdnem bele mentem, de olyan idegbaj volt rajtam hogy másnap ő vigyázna a gyerekemre hogy enni nem tudtam az idegességtől. Lemondtam. Nem kell túl bonyolítani, neked elég komoly indokod van arra miért nem babázhatnak anyósék. Főleg, ha a férjed is támogat.
2013. júl. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Én se engedem senkinek fürdetni,csak mi ketten fürdetjük a férjemmel,miért is kellene?

Se öltöztetni,se pelenkázni,egy csecsemőnek bőven elég ha az anyja és az apja csinálja ezeket,nekem ne fogdossa az érzékeny kis bőrét mindenki.

2013. júl. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a gyerek fürdetése az anyára tartozik, és ahogy majd bevezeted, úgy lesz, és mindenki el fogja fogadni a döntésedet.
2013. júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En nagyszuloknek, testvereknek siman odaadnam furdetni, ez nalunk is igy volt. DE ha iszik, es mocskos, akkor nem.
2013. júl. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Ezt sosem értettem, miért olyan fontos, hogy más fürdesse a gyereket...:)

Őszintén, hülyét kaptam volna, ha a fürdetés idején még itt nyüzsög a család a lakásban.

Én eleve nem adtam oda senkinek a babát fürdetni, minek?

Te meg tök feleslegesen gondolkodsz ilyenen, a terhesség alatt még rengeteg mindenen össze fogod rúgni a port anyóssal, ha ő ez a "nem engedett fürdetni a menyem" típus.

A másik meg, hogy azzal ki vagy segítve, ha a férjed csendben egyetértős, kösd fel a gatyád. Minden egyes piszlicsáré ügyben neked kell majd megvívnod a csatát, a férjed meg majd csendben egyetért. Rossz lesz!

2013. júl. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!