Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak? Anyósom eleinte...

Mit csináljak? Anyósom eleinte szeretett, de most megváltozott a véleménye és nem lát szívesen a családjában.

Figyelt kérdés

Ez a második házasságom, az elsőből van egy kisfiam és egy kislányom. A férjemnek ez az első házassága. Egy ideig minden rendben is volt, a családja is szeretett. Terveztünk egy közös babát, de sajnos elvetéltem és a férjem véletlenül elszólta magát, hogy nem ez volt az első és a magyarázkodásával még jobban bekavart. Most anyósom ellenem fordult, mert véleménye szerint nem vagyok a fiához való mert már volt abortuszom (3 missed ab. és egy mert beteg volt a baba) és így milyen anya lehetek. Nagyon rosszul esik és úgy érzem olyan dolog miatt hibáztat amiről én nem is tehetek.

A férjem kitart mellettem és mindenben támogat, de tudom, hogy nagyon sokat jelent neki az anyja és félek, hogy végül rosszul alakulnak a dolgaink.


2013. aug. 6. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Én sehogy sem értem ezeket a megfelelési kényszereket a nők részéről anyós irányába.Nekem is volt anyósom,nagyon szép kapcsolatunk volt,de sosem akartam neki megfelelni.Nehogy már nekem kelljen anyós elképzeléseit ,igényeit és vágyait kielégítenem.

Nem értem,a nők részéről ezt a "jó anya-rossz anya" vetélkedőt sem.Az ,hogy ki a jó anya azt csakis a gyerek mondhatja ki,és pedig a saját anyjáról.Szóval ez nem az anyós mondata.

Szerintem anyós megijedt,hogy nem lesz saját unoka.

Sajnálom a veled történteket.

Esetedből is látszik a nők(anyós) tényleg nagyon empatikusak tudnak lenni.

A lényeg az,hogy te ne hibáztasd magad.Minden jót neked.

2013. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
Az a lényeg, hogy a férjed kiáll melletted! A félelmet mi magunk teremtjük! Ne hagyd, hogy anyósod elrontsa a kapcsolatotokat! Állj ki magad mellett, de háborút ne kezdj vele, hiszen azt írod, fontos a férjednek. Adj időt a dolognak, majd lecsillapodik. Amíg nem, addig meg találkozz vele csak ritkán, amikor elkerülhetetlen, de akkor legyél vele kedves.
2013. aug. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Előitéletes anyós, régi gondolkodásmóddal.


Új generáció vagyunk más gondolkodásmóddal.


Semmiképpen nem lehet a két generációt összehasonlítani, még gondolkodásban sem.


Önbizalomhiányos gondolkodás- megfelelési kényszer


Először önbizalmat kell építeni és majd nincs szükség senki véleményére akinek megfelelni kellene.


Azonos gondolkodási szinten nem lehet problémát megoldani, csak ha egy szinten feljebb nézel rá. :-)

2013. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!