Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, utál az anyósom?...

Mit tegyek, utál az anyósom? Ráadásul együtt lakunk!

Figyelt kérdés
Amikor együtt jártunk, már akkor tudtam, hogy nem vagyok a szíve csücske./az ember megérzi ezt/ . Városi lány vagyok, ők meg falun laknak. Úgy költöztem ide, hogy azt gondoltam engem mindig mindenki szeretett, majd ő is megbékél velem. Férjem úgy döntött, hogy a családja által épített házban alakít ki magunknak egy teljesen önálló lakrészt. Már terhesen költöztem ide. Terhességem nem volt zökkenőmentes, mert gerincideg becsípődés miatt 2 hónapig feküdnöm kellet, úgyhogy egy pisilés fél órámba tellett. Nagyon szereti az unokáit, de rám abban a 2hónapban nem volt kíváncsi, pedig az unokájával voltam terhes. Amúgy csak 10 lépcsőfokot kellett volna megtennie. Ezalatt az 5év alatt sokszor összezörrentünk: mindig az volt a vége, hogy ez az ő háza itt nem viselkedhetek úgy ahogy… A 2.baba születése után azt gondoltam megváltozik minden: beszélgetett velem, úgy éreztem ember számba vesz. Aztán 2hete kiborult a bili: kegyetlenül összevesztünk. Olyan dologba szólt bele, amibe nem kellett volna és nem hagytam szó nélkül. Szóba jött megint a régi téma: az ő háza, meg hogy az ő fia a leges… leges… legjobb mindenben. Én meg csak…/csak fősulit végeztem, azóta van munkahelyem, 13éve csak spórolok, a 2 gyereket szinte egyedül nevelem/ Azóta –mint mindig ilyenkor- csak kerül engem, ahol tud, keresztbe tesz. Nem tudom, hogyan lehet ezt az egészet lereagálni.

2013. aug. 12. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
ha már van összespórolt pénzed akkor költözés jó messzire
2013. aug. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Sok falusi fiús anyuka van ezzel így,hogy az ő fia aztán minden,a fiát dicsőíteni kell,és ezt most falusi nőként mondom neked,tekintve,hogy ismerek itt pár fiús anyukát,akinek nem lennék szívesen a menye.Lehet,hogy te városiként túl kimért vagy neki,meg ilyenek.Vagy lehet,hogy olyanokat képzel rólad,ami te nem vagy.De amúgy el lehet ezt intézni:amint lehet,külön kell költöznötök!A gyerekeket egyedül neveled?Hát hol van az élettársad,vagy férjed vagy kiabánat?Az megtudta csinálni a gyerekeket,de nem tud róluk gondoskodni?A munka mellett is be kellene segítenie.

Amúgy az anyóssal nehezen,több bszélgetés árán fognak megoldódni a dolgok,meg ha talán anyuci pici fiacskája észheztéríti az anyucikát.

Esetleg így.Másképp nem,és váló ok is lehet.Amit nagyon nem kívánok neked,de lehet,hogy találnál ennél a családnál jobbat is.

2013. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem kellett volna oda költözni es meg két gyereket is szülni. Költözzetek el. A saját hazában valóban azt csinál, amit akar
2013. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A férjem hála Istennek dolgozik, van munkahelye. De miután hazaért a ház körüli munkák teljesen elveszik az idejét a gyerekektől. Ezért szinte egyedül vagyok a gyerekekkel.
2013. aug. 12. 16:24
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Minél hamarabb és minél messzebb költözzetek el.


Legjobb volna az ország másik csücske vagy egy kis levegőváltozás: külföld. Anysópajtást peidg egy időre kiiktatni a képből: se telefon, se internet, semmi egyéb kapcsolat. Karácsonykor képeslap, és a hazamászkálgatás helyett ti menjetek el valami szép helyre, közösen: te és a férjed és a gyerekeid.

2013. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Mitt lehet erre mondani 2 gyereket szültél a nyakára, mégis mit vártál...
2013. aug. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

A "mégis mit vártál" válasz az nagyon lúzer, már bocsánat.

Én is a lehető leggyorsabb elköltözésre voksolnék, bár megértem, hogy nagyon nehéz lesz. Kezde szépen lassan a férjed pozitív agymosását, az sem lesz könnyű, de legalább haladsz. Nem lesz könnyű új életet kezdeni sem valahol máshol, de ha nehéz is lesz, legalább agyilag és lelkileg nem betegedtek le, s ez legyen a legfőbb cél.

Sajnos vannak olyan emberek, akiket épp ésszel már fel sem lehet fogni és hosszú évek alatt lebetegítik az embert - ha feleség, akkor a férjüket ...

2013. aug. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A gyerekeket nem a "nyakára" szültem, mert ha úgy akarom nem is kell látnia őket. Teljesen külön háztartásban élünk. Amúgy imádja az unokláit, csak aki szülte őket...
2013. aug. 13. 09:13
 9/10 anonim válasza:
55%
Hát,egyáltalán nem csodálkozom, mert én is hasonló cipőben járok. Hidd el megértelek. Mi is együtt élünk az anyósommal, és anno én is úgy vállaltam két gyermeket, hogy akkor még úgymond szép volt minden.
2013. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
21%
Dobd le az emeletről.
2013. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!