Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Após, ha iszik beleszól...

Após, ha iszik beleszól mindenbe. Beleszólhat abba, hogy miért megyek állandóan haza a szüleimhez sokat? Kizárt! Hogy intézzem el egyszer s mindenkorra?

Figyelt kérdés

Szóval egy éve ide építkeztünk sajnos az ő falujukba,de nem is ez a lényeg.Az én családom 15 km-re lakik a szomszéd városban és hát kétnaponta mindíg hazamegyek. Az após nem egyenes ember,ha iszik,akkor van bátorsága kötekedni,velem 1szer kötekedett,úgy 5 éve,akkor elkaptam,most megint...este 21:30 kor telefonálgat...normális ez? Anyós meg ki tudja hol van,nem szól rá!

Szóval igen,van hogy 7vége kivételével mindennap megyek haza,bár sokszor 2naponta,párom dolgozik estig többnyire!Őt nem zavarja,sokszor ős is elmegy,ha itthon vagyunk.Amúgy is azóta járok sűrűbben haza,mióta itt lakunk,anyumnak előtte volt egy életmentő műtéte... Mit üljek otthon egy idegen faluba,ahol még az udvarunk sincs kész,fű sincs,csak por dögivel!(most füvesítettünk épp)?!1éves kislányom van,egy héten egyszer én viszem anyósékhoz,máskor meg ők jönnek...Szóval 3* látják egy héten minimum! De hogy szólhat bele ilyenbe anyós-após???!!!



2013. szept. 17. 07:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez nem kérdés... nem szólhatnak bele. Egyedül a férjednek van köze, hogy mennyit jársz haza!
2013. szept. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem lenne kérdés sztem sem,de látod beleszólna!!Hihetetlen számomra is!Páromat nem zavarja...Igazából az a gondom,h nagyon nehezen költöztem ide és ezek a dolgok mégjobban azt váltják ki,h utáljak itt lakni!
2013. szept. 17. 08:13
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

" Hogy intézzem el egyszer s mindenkorra? "


-a helyi vadásszal nem beszéltél ? ők állítólag vállalnak kilövést,csak a golyó árát kell kifizetni,

D

2013. szept. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
:) köszi!
2013. szept. 17. 08:23
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyik fél tízkor már ne vedd fel a telefont.Pláne ha látod az ö számuk!!

Húzd ki a telefont.

Mondd meg neki,hogy semmi köze hozzá,hogy mikor hányszor jársz haza a szüleidhet!

Nálam ez nem kérdés!!

2013. szept. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon tudsz mit csinálni. Én az apámból indulok ki... Ő is képes mindenért "pofázni", hiába magyarázom el neki, hogy mi miért van úgy (anyám is nekem ad igazat és hülyeségeket mond amúgy apám). Ha nem részeg, akkor többnyire megérti és elhallgat, bár időnként újra el kell mondani. De ami a lényeg, hogy ha részeg, akkor nem lehet vele megértetni semmit!!! Feltételezem a te apósod is ilyen típus, hogy ha részeg akkor hiába beszélsz neki, fel sem fogja, csak fújja a magáét és az istennek se lehet meggyőzni és nem tudsz vele mit csinálni. Az a baj, hogy a rendőrséget ilyesmiért nem hívhatod ki, illetve az is csak addig megoldás, amíg ott vannak. De mivel nem erőszakos, így a rendőrök sem örülnének szerintem, hogy azért kihívod őket, mert neked nem tetszik a viselkedése. :P Talán akkor hallgatna el, ha jól fejbevágnád egy palacsintasütővel, de hát azt meg nem teheti meg az ember... Szóval marad az, hogy kerülöd. Szerencsére nem egy házban laktok, a telefont pedig ne vedd fel neki. Esetleg állítsd be az ő számát tiltásra, ha erre van lehetőség, vagy este már némítsd le a telefont (az enyémnél lehet állítani, hogy akkor is ébresszen, ha le van némítva, vagy ki van kapcsolva). Egyébként a gyerekének kellene helyre tenni, nem neked. A férjed (ha jól értem, te vagy a feleség), miért nem intézi, nem zavarja, hogy te feszült vagy, mert zaklat? Hát álljon már a sarkára és ossza ki az anyóst is, hogy azért legalább próbálja lebeszélni a telefonálgatásról. Vagy ő nem akar ezzel foglalkozni, addig elmegy fodrászhoz vagy mi? Azért szerintem az ő felelőssége is egy kicsit, hogy ilyen kibírhatatlan az ember. Nem kéne neki engedni, hogy annyit igyon, otthon lefoglalni, italból pedig csak mértékkel tölteni. Vagy rábeszélni az elvonóra. Én amúgy elküldeném a francba és megmondanám, hogy amíg nem szedi össze magát nem kívánatos személy nálunk, a gyereket pedig nem engedem hozzá. Kicsi még a gyerek, nem viselné meg nagyon, ha nem találkoznak, ráadásul egy ilyen nagypapánál az is jobb, ha csak veletek van. Egyébként akkor is iszik, ha ott az unoka? Mert én akkor a közelébe nem engedném a gyereket!

Egyébként nem szólhat bele, pláne, ha ott magányos vagy és nem mulasztod el ezzel a kötelességed, de ha jól értem ráérsz utazni, mert nem dolgozol, vagy legalábbis nem annyit, hogy ne lenne időd utazni. Ráadásul gondolom nem drága a bérlet/jegy vagy ki bírjátok fizetni, tehát nem fog a gyerek éhezni emiatt.

Azért nem ártott volna meggondolni, hogy hova költöztök, pláne, ha te ennyire ragaszkodsz édesanyádhoz. Én biztos nem bírnám ezt, hogy folyton utazni kell. De gondolom az már nem opció, hogy eladjátok a házat és szüleidhez közel vesztek egy másikat. Meg mondjuk 15 km nem annyira sok, más iskolába/munkába utazik ennyit naponta. Anyukád nem tud lemenni néha pár napra hozzátok? A férjed úgysincs otthon sokat, pár napot kibírna néha, hogy veletek van anyukád is. Ott aludna pár napot, napközben segítene a gyerekkel, és együtt csinosítanátok, rendezgetnétek a házat (nem a nehezebb, kerti munkákra gondoltam, hanem bent otthonosabbá tenni és hasonlók). Csak azért mondom, mert lehet, hogy akkor te is jobban éreznéd ott magad, ami fontos, hiszen elvileg már az az otthonod. Próbálj meg barátokat is szerezni, akár a játszótéri anyukák között, vagy bárhol. Ez így hosszútávon nem fog menni szerintem, hogy te egyedül érzed ott magad és nem tudsz mihez kezdeni magaddal.

2013. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát igen,ez okés,de kis idő múlva elkezdi újra...fél év év-pár év ki tudja,mindíg ezt csinálta,ezért szeretném valamivel véglegesen lerázni,h tudja engem nem érdemes cseszegetni.Más ráhagyja én nem...
2013. szept. 17. 09:20
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Köszi!

Valahogy így,igen...Hál istennek megtehetjük,h minden nap kocsikázzunk anyumékhoz akár...ezzel nincs baj,ők is dolgoznak...szóval csak 4után vannak otthon,így mi is délelőtt mindíg itthon vagyunk,csak utána szaladunk be,előtte az alvás a kocsiba...napközben ott alszik el csak a kislányom :) sajna ehhez szokott hozzá! :(

A párom nem szeret veszekedni,ráhagyja,sztem az anyós is...bár azt nem tom pontosan miért nem szól rá,bár ő is iszik suttyomban,de nem sokat.Az após sem iszákos,ritkán tintázik már,de akkor 4-5-6 sör tuti...és ennyi.lehet többet is legurít,de engem nem érdekel,csak minket hagyjon békén a kislányommal. Párom sosem fog ilyen téren a sarkára állni,bár egyszer már apukáját emitt elküldte nagyon csúnyán,amit ő sosem szokott,mégis csinálja...Igazad lehet bármit mondhatunk neki,egyébként a párom is ezt mondja.De ne már én nem így nőttem fel! Becsülöm a szüleimet!!!

2013. szept. 17. 09:29
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre nincs lehetőség, véglegesen lezárni. Talán ha külföldre költöznétek...

Hiába lépsz fel erélyesen vagy félemlíted meg, sok részeg másnap nem emlékszik arra, mi volt amikor ittas volt, tehát nem sokat érne. Ha meg akkor csinálod, amikor józan, akkor sem, mert ha elkezd inni és berúg már nem fogja érdekelni, hogy mit mondtál.

Küldd el a francba, a gyereket pedig tiltsd el tőle és szakíts meg mindennemű kapcsolatot velük. A gyerek még kicsi, később majd eldönti ő maga, hogy akar-e a nagyszüleihez menni, kedveli-e őket vagy sem, most még nem sérül emiatt és neki is jobb, ha nyugodtabb a légkör. Vagy szokták még felhozni kifogásnak azt (egyes válaszolók, hasonló kérdéseknél), hogy de ha letiltod a számukat, akkor nem tudnak segítséget kérni.. Nos, ha probléma van akkor ott a rendőrség, a mentők, a tűzoltók, vagy a szomszéd. Ők úgyis előbb odaérnének, mint ti. Ha pedig van másik telefonjuk is, mondjuk anyósnak, akkor tudnak hívni, illetve ha a párod nem tiltja őket, akkor is el tudnak érni titeket. Ha pedig vezetékes a telefonotok, akkor estére húzd ki. Vagy ha fontos hívást vársz, akkor ha felveszed és hallod, hogy após az, akkor tedd le és kész. Más nem nagyon van, csak ezek az apróságok, amikkel megpróbálod kizárni őt az életetekből.

Egy részegnek nem tudod megmutatni, hogy veled nem érdemes szórakozni, mert nincs magánál, nem fogja fel, nem érdekli.

2013. szept. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy héten többször megyek a családomhoz, ezért nem szólhat senki. Az ég áldja meg, miért ne mehetnél a saját szüleidhez? Ez szerintem inkább dícséretes. Az apósodnak sem ezzel lehet a gondja, hanem magával az ivással. Gondolom nem talál mást amibe beleköthet, anyósod pedig valószínűleg menekül otthonról ha a férje részeg, itt legfeljebb az segítene ha nem inna. Vagy egyszerűen ne vedd fel nekik a telefont. Őt megváltoztatni sajnos úgysem tudod, az én anyósom még józanon is beleköt teljesen nonszensz dolgokba.
2013. szept. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!