Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti költöznétek?

Ti költöznétek?

Figyelt kérdés

párommal most várjuk a második babát jövőhónapra.

jelenleg az anyjávval élünk egy olyan lakásban, ami 2 részes, külön háztartásunk van csak a fürdőszoba és wc ami közös.

rezsibe beszállunk mi is, de anyós már nem tudja hol a határ. Szó szerint éjjel-nappal bejár rendezkedni, amit nálunk lát, azt tudja másnap az egész utca,kihasználja hogy ennyire belelát és szólhat az életünkbe, és ami a legszomorúbb már párom is tanácstalan, hiába kérte ezerszer hogy fejezze be a viselkedést, semmit nem hat rá.

Együtt él az alkoholista új hapsijával aki szintén nem tud minket elviselni...

Lenne egy olyan lehetőség, hogy odaköltözünk párom apjához, 3 szobás ház, kb. 3 hetente járna haza 1 hétvéére, de ő is iszik, igaz csak mértékkel. Viszont sokkal több lenne ott a rezsi,és átbeszéltem párommal mi lenne a jó ill. rossz ha odamennénk. egyrészt nyugodtabb lenne a környezet anyósék felől, nagyobb lakásban jobban elférnénk, elvére párom gyerekkorától ott nőtt fel.

a rossz oldala az lenne, hogy szemben lakik párom nagyanyja, aki totál ugyanolyan mint anyós...a szomszéd pedig egy igazi élő piac, minden percben azt nézi mindig ha ott vagyunk, mit beszélünk, mit csinálunk stb..a másik rossz pedig párom az egyik nővérével tavaly óta nem beszél, viszont ők már jelezték hogy érdekli őket a ház őket illető része. Szóval az sem lehetetlen hogy majd idővel kellene nekik fizetni az ottlakásért, bár így is lesz egy kis vita ha odamennénk. Sajnos saját ház nem megoldható egyenlőre, mert nem szeretnénk elkapkodni, és olyan házat venni, amire évekig kell költeni.

Ti mit tennétek ebben az esetben?


2014. márc. 24. 07:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
3%

Most "csak" anyós csámcsog a magánéleteteken, ha költöztök, akkor a szomszéd + párod testvérével is vita lenne.


Én választás elé állítanám az anyóst, hogy befejezi amit csinál, vagy költöztök...

2014. márc. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Mindenképpen költöznék, de NEM az apjához, hanem külön albérletbe.


Eleve ilyen helyzetbe még egy gyereket sem vállaltam volna, nemhogy kettöt.


Ezen kivül kezdttöl le kellett volna tisztázni, hoyg a ti részetekre ne járjon be, csak ha hívjátok.


Mellékesen nem tudom, mi az, amit az "egész utca tud" rólatok, mi az, ami ennyire titok lenne.


Az egyetlen értelmes megoldás, ha kerestek valahol egy albérletet és odaköltöztök, mégha pénzbe is kerül.

2014. márc. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

"Én választás elé állítanám az anyóst, hogy befejezi amit csinál, vagy költöztök..."


Szerintem az anyós igencsak megkönnyebbülne, ha költöznének a kérdezöék!!!!

2014. márc. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Én ugy gondolom, hogy a lakás tulajdonosa azt tesz a lakásában amit akar.Ha ez valakinek nem tetszik, akkor el lehet menni.

Nehogy már te parancsolgass annak, akié a ház.


De! Mért kell 2 gyereket is odaszülni más házába!

Főleg akkor ha az együttlakással gondok vannak!

Én mit tennék!

Nem szülnék más nyakára gyereket, nem laknák olyan helyen ahol nem látnak szívesen!

Az a baj, hogy eszedbe sem jut az önálló élet, csak az, hogy más nyakán élj, és hogy hozzád alkalmazkodjanak!

2014. márc. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

tény hogy jobb lenne anyósnak, már említette ő is az albérletet is, meg ezt is hogy az apjához menjünk.

amit egész utca tud, az konkrétan a minden napjaink voltak, amíg naponta bejárt, látta mikor mit csinálunk, mikor mit veszünk, nem egyszer hangoztatta hogy üdítő volt az asztalon, és már rögtön az ment hogy verjük a pénzt stb..ez valamennyire megszünt, ugyanis nem engedem be.

Albérletre nem szeretnénk költeni, mert úgy a rezsi plusz albérlet lenne, így meg most a rezsink van az apjánál is az lenne, csak kicsit nagyobb összeg.

2014. márc. 24. 08:12
 6/25 A kérdező kommentje:

"kedves" 4-es, a ház nem anyósé, azzal légy tisztába. másrészről nem anyóstól fog függeni hogy mikor és hány családot vállalunk. Azt sem értem, miért lenne jobb, ha vennénk egy olyan házat amire több milliót kéne költeni, és egy örökkévalóság lenne még az az idő amíg odamehetnénk gond nélkül.

Te bizosan jobban élsz mint mi vagy más aki ilyen helyzetben van, biztos több a kereseted, bár ez nem érdekel, biztos saját lakásod van, és veled tuti hogy egy álom együtt élni!! DE nem kioktatást kértem...

Csak azt nem értem, hogyha azt mondom hogy "anyóssal lakunk egy házban" miért kell rögtön azt gondolni hogy övé a ház??

2014. márc. 24. 08:16
 7/25 anonim ***** válasza:
kié a ház? após házában a nővére is ott él?
2014. márc. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Kié a ház amiben most anyóssal laktok?
2014. márc. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akartok kolteni, vagyis ingyen laktok valahol (a rezsi mas dolog), akkor el kell viselni az azzal jaro kellemetlensegeket.

Egyik hely igeretesebb, mint a masik...

Vagy pedig a sajat labatokra alltok, es akkor senki sem szol bele a dolgaitokba, vagy maradtok a feneketeken, es cserebe megkapjatok az anyost, vagy apost, nagymamat, szomszedot.

2014. márc. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előző véleményekhez.

Ha két gyermeket tervezetten vállalni tudó FELELŐS felnőttek vagytok, akkor bizonyára nem okoz gondot:


a.) elviselni, elfogadni, hogy ha valakinek a nyakára költöztök, ha te más ingatlanjában élsz, akkor bizony elfogadod a szbályokat, amelyeket a tualjdonos (haszonélvező, résztulajdonos- tk. mindegy!) elvár. Kérlek azért láss tisztán: te ebben az ingatlanban SZÍVESSÉGI LAKÁSHASZNÁLÓ vagy.

Tisztelettel és kedvességgel sokat tudsz tenni azért, hogy a helyzet mindannyiótoknak elfogadható legyen. Háborogni, megsértődni, beszólni, kiakadni nincs SEMMI JOGOD ebben a helyzetben. Az, hogy fizeted magad után a rezsit, teljesen természetes.


b.) megfontoljátok FELELŐS felnőttként, hogy ha a 2 vállalt gyermeketek felneveléséhez, eltartásához elegendőnek ítéltétek meg a helyzeteteket, anyagi lehetőségeiteket, akkor bizony nem szabadna, hogy gondot okozzon a teljes függetlenedés se.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: mindenképpen elköltöznék egy olyan kis albérletbe, ahol a magam ura vagyok, ahol feleség és édesanya létemre a saját háztartásomat vezethetem olyan szabályokkal és szokásokkal, amelyek nekem tetszenek és amelyet a férjemmel, gyermekeimmel együtt alakítok ki. Egy kis albérlet kezdetnek erre nagyonis megfelelő.


Engem borzasztóan elszomorít az írásodban Kérdező az, hogy egyszerűen fel sem merül bennetek az önállósodás, hiszen vagy az anyósod vagy a szenvedélybeteg édesapád közötti választást boncolgatod- holott a ti házasságotoknak is jobbat tenne a külön élés- és akkor bizony ki lehet próbálni, hogy milyen a VALÓDI önállóság.

Mert ez, amit ti csináltok minden, csak NEM az.


Tessék szépen függetlenedni anyagiakban, érzelmekben- és nem az örökséget lesni, nem anyóson idegeskedni, hanem szépe csnedben egy kis albérletet kialakítani a saját otthonotoknak.

Ja, hogy ez pénzbe kerül? Igen, a világ ilyen. Sajnos vagy nem, ez van.

Minden jót: egy édesanya (természetesen külön háztartással :))

2014. márc. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!