Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti utazgatnátok majdnem...

Ti utazgatnátok majdnem minden hétvégén anyósotokhoz?

Figyelt kérdés
Másfél éves a lányom, de miota megszületett anyósom elvárná hogy minden hétvégét náluk töltsünk. Nem egy vàrosban lakunk, 50 km-re laknak tőlünk (tudom nem nagy távolság). Kezdem unni hogy minden egyes ünnepnap ami van az csak ugy telhet hogy náluk vagyunk, ha hosszuhétvége van csak nàluk tölthetjük, havi 4 hétvégéből 3-at tuti náluk vagyunk, de mikor jövünk haza az az első kérdése mikor jöttök megint!? Aztàn most husvétkor közöltem hogy oké akkor péntek délutàn màr elutaztunk hozzájuk, de vasárnap jöttünk haza. Most jött a május elsejei hosszuhétvége, anyós már toporgott hogy mikor megyünk. Közöltem vele is és a férjemmel is hogy sehova se megyünk. Erre anyós most fúj rám, eljöttek vasárnap és mondogatta a kislányunknak hogy mikor jössz már a mamához, látod anya miatt nem jöttetek most. Nem hiszem el hogy ennyire nem fogja fel hogy mi is szeretnènk nèha csak ugy 3-asban lenni, vagy kirándulni menni, vagy csak ugy csavizni egyet. Szerinte az is kirándulás ha náluk vagyunk. De most kitalálta ha el akarunk menni kiràndulni valamerre szoljunk mert akkor ők is eljönnek velünk. Persze a páromnak megmondtam erről a véleményemet. Másra is rátelepszik az anyósa??
2014. máj. 6. 13:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Csak arra, aki hagyja. Ha unokázni akar menjen, de ne a ti időtöket ossza be. Ezt meg kell neki mondani. Rászoktattátok, hogy mentek, ezért el is várja. Nem kell menni, ha megsértődik az ő dolga. Külön család vagytok külön élettel.
2014. máj. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Mi szivesen megyünk az anyósékhoz minden vasárnap.Bár kivételesen jó anyósom van.De lehet hogy,a finom ebédre megyünk.
2014. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogyha elmegyünk nem egy napra kell menni, olyankor egész hétvégét ott töltjük.
2014. máj. 6. 13:12
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Mi anyukámhoz megyünk ki vasárnaponként (20 km), van, hogy ő jön, de többször mi. Őszintén én élvezem, hogy anyu főztjét ehetem, nem otthon kell lennem, mint egész héten. A férjem sem lázad, jól kijönnek. Anyósomat 2 éve nem láttuk.
2014. máj. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
83%
Nekem anyosom a szomszédban lakik, és minden aldott nap órákat ült nálunk kb a fiúk féléves koráig akkor besokaltam mert hiába mondram h ne vegye fel őket mindig...na akkor megmondtam átjöhetnegy fel órára ha látni akarja őket aztán mehet...a párom is nehezen értette meg de felfogta....most már heti 1-2 alkalommal jön át fürdés előtt egy órára, úgy csináld h nektek jó legyen, ne foglalkozz más véleményével
2014. máj. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Én nagyon boldog lennék, ha minden hétvégén mehetnénk, mert imádjuk őket, a kisfiunk él-hal a nagy kertjükért és az állataikért, mi pedig a finom ebédekért. De ők elég messze laknak, félévente, ha összejön. Téged maximálisan megértelek, kedves Kérdező! Utálnám, ha vki helyettünk osztaná be az időnket! Szerintem légy határozott, ültesd le anyósékat egy naptárral a kezetekben, és beszéljétek meg 2-3 hónapra előre, hogy Ti mikor mentek, és ők mikor jönnek. Persze, még akkor is közbejöhet betegség vagy bármi, de tudják, hogy mire számíthatnak. Én azt is elhiszem, hogy anyósodék odavannak az unokájukért, a mi mamánk-papánk is megvesz a kisfiunkért. Ezért lenne jó előre egyeztetni, hogy ők is tudják, meddig kell várniuk.
2014. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk a szitu hasonló, bár nem ennyire éles. Mi is 50 km-re lakunk az anyóstól, aki nagyon sokáig egy álomanyós volt. Szuperül megvoltunk, szinte barátnőként. Csak jött neki egy új LOVE, és kitört belőle az egoista. Minden úgy és csak addig jó, amíg neki jó. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor jött ő az unokájához, beleértve a szülinapot, a karácsonyt stb. Gyakran nyekereg, hogy mikor hozzátok, én meg mondtam, h nekünk is ugyanannyi az üzemanyag, és ugyanott lakunk. Az anyagi részébe nem mennék bele, de mindig ezzel takarózik. Én is már unom, és már vagy 2-3 hónapja nem voltunk. Szerencsére a párom ezt korrekten látja, a gyereket pedig ennek ellenére nem neveljük mamaellenesnek. Szereti, beszél vele telefonon, néha skype-on.

És mit csináltok amikor ott vagytok? A férjednek nincs igénye, h 3-an csináljatok valami mamamentes programot? Ha az ő fejében is rendet tudnátok tenni, talán meg lehetne értetni velük.

2014. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

Dehogy utazgatnék.

ameddig közelben laktunk (100 km),addig havi 1 hétvégi napon (délelőttől késő délutánig) mentünk,és havi 2 hétköznap meló után (kb 2-3 órára).

Most 200 km,és úgy járunk,hogy megyünk x héten,megyünk 3 hét múlva,ilyenkor egy nap anyóséknál,egy nap anyukáméknál,aztán 5-6 hétig nem megyünk (ez az x+3 hét a pályamatrica miatt van,havit olcsóbb venni,mint 10 naposakat mindig)

2014. máj. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem passzolod le a gyereket hétvégére hozzà; ti meg együtt lehetnétek kettesben. Nem tudom milyen nagymama; lehet 2hétvége utàn nem erőlködne. De lehet bejönne a dolog. Anyukàmék soha nem mentek napokra a nagyszüleimhez max 1-2 òràra. Èn voltam aki sok hétvégét ott volt. Igazàbòl ő neki az unoka az első; szòval hagyjàtok ott hétvégére
2014. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem üljetek le és beszéljétek ezt meg. De ne úgy, hogy "sehova se megyünk", hanem érvelj, mondd el, hogy ti is szeretnétek együtt lenni, mint egy család, együtt hármasban programokat szervezni, ezért nem mentek minden hétvégén csak mondjuk minden második hétvégén (vagy harmadik vagy ahogy gondoljátok). Határozottan, de normális hangnemben megbeszélve. Ha erőszakoskodik, akkor nyilván lehettek ti is erélyesebbek, de első körben mindenképp le kell ülni ezt átbeszélni vele.
2014. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!