Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez nektek is rosszul esne,...

Ez nektek is rosszul esne, vagy én fújok fel egy tök normális dolgot?

Figyelt kérdés

Két-három hét múlva szülni fogok. Tegnap meglátogatott minket anyósom, és elmesélte, hogy a másik unokája (a férjem első házasságából származó gyereke) biciklit fog tőle kapni húsvétra, mert amit tavaly vett neki, már elég rozoga.

Ezzel önmagában még nem lenne gondom, de az elmúlt 8 és fél hónap alatt még egyetlen egyszer sem kérdezte meg, hogy esetleg a babának szüksége van-e valamire, vegyen-e neki valamit. És sosem érdeklődött róla.

És így már most is azt érzem, hogy a férjem másik gyerekével bizony kivételezve van, a babára meg tesz magasról. Tudom hogy nem neki szülöm, meg nagyjából mindent meg is vettünk már, nem várom el, hogy anyósom vásárolja meg a baba kelengyéjét. De azért jól esett volna, ha legalább egy pár pici zoknit vagy valami más apróságot kapunk tőle, hogy érezzük, neki is fontos a baba.

De ez nem történt meg, és most úgy érzem, hogy őt csak a másik unokája érdekli. A férjem azt mondta, a másik gyereke születése előtt bezzeg minden sz*rt odahordott anyósom kérdezés nélkül, meg még számlát is nyitott a születése másnapján a gyerek nevére.


Nektek is rosszul esne ez az érdektelenség anyósotok részéről, vagy én fújom fel a dolgot? (Mielőtt azt írnátok, hogy biztos azért, mert én csábítottam el a férjemet és tönkretettem egy családot, közlöm hogy nem így van, az exfelesége lépett le anno.)



2015. márc. 9. 08:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
22%
anyós... :)
2015. márc. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
68%
Felfujod. Majd kap a pici mindent mikor megszuletik. Sok ember ugy van vele, majd akkor, ha itt a baba. Babonasagbol.
2015. márc. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, nálunk nem szokás ajándékokat vásárolgatni a még meg sem született babának. Szerintem várd meg, hogy milyen lesz, ha már meg lesz a baba. Ne írd le rögtön. Mi úgy szoktuk, hogy ha megszületett, akkor van ajándékozás.

Biztosan szeretni fogja, és majd biztosan szeretgetni. Ha annyira nem érdekelnétek, akkor nem is járna hozzátok.

2015. márc. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
41%
Rosszul esne. De nem tennék megjegyzést. Magamban tartanám. Ahogy írtad is, nem neki szülöd. Egyébként meg mindenki azt kapja a sorstól amit érdemel, sokszor a szálak maguktól megoldódnak majd meglásd, csak légy türelemmel. ;)
2015. márc. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

"Felfujod. Majd kap a pici mindent mikor megszuletik. Sok ember ugy van vele, majd akkor, ha itt a baba. Babonasagbol."


Ezt el tudnám fogadni, ha erről lenne szó. De mondom, hogy a másik unoka bezzeg kapott tőle egy csomó holmit a születése előtt már.



"Rosszul esne. De nem tennék megjegyzést. Magamban tartanám."


Megjegyzést én sem tettem, de ettől függetlenül nem túl jó érzés, hogy a másik unoka előbbrevaló a szemében, mint a baba.

2015. márc. 9. 08:41
 6/35 anonim ***** válasza:
54%
Egy még meg sem született babának mégis mi a túrónak vegyen bármit is? Majd vesz, ha megszületett.
2015. márc. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

"Egy még meg sem született babának mégis mi a túrónak vegyen bármit is? Majd vesz, ha megszületett."


Akkor elmondom mégegyszer: azért, mert a másik unokájának is vett a születése előtt ezt-azt. Most mégis mi a különbség?

2015. márc. 9. 08:43
 8/35 anonim ***** válasza:
75%
Lehet rájött, hogy jó néhány dolgot feleslegesen vett meg és most nem akarja ezt. Egyébként ezért írtam, hogy légy türelmes. Ha jót adsz, jót kapsz. Ha rosszat adsz, rosszat kapsz. Ha pedig valami baja van veletek és ezért túlzóan, de fogalmazzunk úgy, hogy a gyereken akar bosszút állni, azt meg úgyis intézi majd a sorsa. Lehet 15 év múlva már az unoka úgy fogja kerülni a mamát, mint a forró kását.
2015. márc. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
82%
A másik unoka előrébb valo? Most még nyilván ! Nem várható el , hogy ugyanolyan érzéseket tápláljon egy még meg sem született gyermek felé , mint a másik felé , akivel már számtalan emlék köti össze . Majd biztos vesz az újszülött unokájának is , biztos úgy van vele már megvan neki mindene , egyenlőre felesleges költenie .
2015. márc. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Felfújod.

Nem tudhatod, hogy nem fog-e majd össze-vissza vásárolni a babának, ha már megszületett.

2015. márc. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!