Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nálatok ki főz? Anyósék? Vagy...

Nálatok ki főz? Anyósék? Vagy hagynak érvényesülni és a ti ízvilágotok is felkerül az étlapra?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nemsokára ide fogok költözni Anyósékhoz (még nem vagyunk házasok, de így egyszerűbb megnevezni a párom anyját).

Szóval mi kicsit másképp főzünk bizonyos ételeket. Eddig csak köretet főzettek velem főképp, mert az ő husukból olyan ízű kaját akarnak, amilyet ők megszoktak. Ez rendben is, evidens. De ha majd én is rendesen beleadok a rezsibe, kosztpénzbe, elvárható hogy néha úgy legyen bizonyos étel ahogy én szeretem, vagy vegyek még külön magamnak húst vagy akármit és azt csak megfőzhetem úgy? Mert mindenki ellenem volt eddig. Nem hajlandóak semmiben sem változtatni, hogy már ők kipróbálnának valami újat. Én meg nem szeretem amikor valami ízetlen. Alapból nem főznek rosszul, szeretem, de vannak olyanok amiket én másként csinálnék, mert például a töltött káposztájuk a tipikus olyanjuk, aminek csak natúr darálthús kis borssal, víz íze van. Én meg máshoz szoktam, savanyú káposztával csináljuk és a fűszerezés is jobb szerintem. Ez a legszélsőségesebb példa, mert ezt nagyon nem szeretem náluk. De istenments, hogy ízesre csinálják.

Most akkor majd át kell változtatnom a főzés tudományomat majd ha mindenkire főznöm kell, mert megkérnek? 6an lakunk akkor egy fedél alatt és szinte mindenki másfajta ízléssel. Van, hogy 3-4 féle kaját is csináltak emiatt. Én nem szándékoznék mindenkire külön főzni.

Másoknál hogy van ez a dolog?



2015. júl. 30. 07:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Ha odaköltözöl, akkor az ö szabályaik érvényesek. Örülj, hogy kapsz kaját. A te "ízes" ételeidet valószínüleg nem bírnák megenni, mert nekik túlfüszerezett és emiatt nem ízlik.


Az egyetlen lehetöség, hogy idönként veszel magadnak húst meg egyebeket és fözöl magadnak azt és úgy, ahogy neked tetszik.


Ha meg mindenkire akarsz/kellene föznöd, akkor úgy, ahogy nekik megfelel.


Ha ez nem felel meg, akkor ne költözz oda, hanem menjetek a pároddal külön.

2015. júl. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Velünk él a sógornőm, hétvégén mindig ő főz. Természetesen a saját ízlése szerint, ami számomra nem mindig finom, de ez van. Ha én főzök, az olyan, ahogy én tanultam, ahogy én szeretem.

Pl ő a pörköltet felönti egy csomó vízzel, így konkrét leve van, úszkálnak a húsdarabok, mimt a levesben. Én szaftosan szeretem, nem öntök rá szinte semmi vizet, a húsból kifőtt lé általában elég szokott lenni, hogy finom, kenyérrel tunkolható szaftja legyen.

Neki a rántott hús a bolti mirelit húspép, nekem a hentesnél vásárolt, otthon panírozott hús. Eleinte nem evett a főztömből, ami zavart, mert én nem fintorogtam az ő ételeire, de a páromnak mimdig nagyon ízlik, amit csinálok.

2015. júl. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha rendesen beleadsz a rezsibe,nyilván dolgozol,párod gondolom szintén,akkor ketten ki tudtok venni egy albérletet.Az ő házuk,ő ízlésük.Nekik nem kötelező a te főztödet enni,de neked sem az övékèt.Ha nem oldható meg a külön főzés,akkor a magadét ízesítsd utólag.Beletenni könnyebb,mint kivenni.
2015. júl. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
A "szabaly" az, hogy ha valaki több emberre főz, akkor az ő izlesuk szerint készíti az ételt. A Neked izetlen etelt te befuszerezheted az asztalnál is, ők nem tudják kiszedni a te eteleidbol a fűszert.
2015. júl. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Utólag fűszerezés nem jó, nem fő bele.

Én főzök magamnak nyugodtan, de akkor meg nem az lesz a gond? Mindig az van, hogy sok a kaja, hűtőbe alig fér be a sok minden.

Miért ők amúgy nem kóstolhatják meg az enyémet? Attól mert az ő házuk. Ezért akarják annyira, hogy ide jöjjünk lakni? Uralkodásból? Nem magamtól akarok itt lakni, párom nem akar most semmi szín alatt albérletbe lakni, mert az milyen drága, mert az nem a miénk, mert így meg úgy... Ahogy lehet húzza a dolgot.

Amúgy fűszeres az övék is, csak az a bizonyos káposzta nem, semennyire és van amit porból főznek. Én meg por nélkül. Ezt most pénzügyi szempontból is említem, mert drágábban jönnek ki amúgy. De ha beleszólok jajj nekem. Úgyhogy nem szólok semmit már náluk semmibe. Mert ha nem dicsérek, a másfajta véleményt nem fogadják el. Látom máshol is így lehet.

Anyós folyó vízben mosogat például, most az jó? Szerintem pocsál nagyon. De az ő házuk ugye, az ő vízszámlájuk amibe majd én is belefogok fizetni majd...

2015. júl. 30. 08:12
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Nézd, nem kötelező ott lakni. Anyossal, szülőkkel együtt lakni az esetek nagy részében nem jó. Mi is anyossal élünk - ő lakik nálunk. Hidd el, nem egyszerű. Állj a sarkadra és koltozzetek albérletbe inkabb
2015. júl. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Jajj, ezzel nagyon nehéz helyzetbe kerülsz! Ha engedik, hogy főzz, akkor is vegyetek mindenből külön (fűszereket is). A legfőbb pedig, hogy amint lehet költözzetek külön!


Én is jártam hasonló cipőben, igaz az nem anyóség háza volt, hanem közös albérlet.

Nálunk abból lett családi perpatvar, hogy az apósomnak ízlett a főztöm, mire anyósom gyakorlatilag megtiltotta, hogy én akár csak egy szendvicset is csináljak a "házában".

Életem legpocsékabb időszaka volt.

2015. júl. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Én a helyedben pedig szépen kivárnám, amíg a párod észhez tér. Ha mindketten dolgoztok, miért van annyira ellene az albérletnek, nem tud leszakadni anyuci szoknyájáról? Ha innen fúj a szél, akkor nagyon nehéz dolgod lesz. Ha nem, akkor majd szépen rájön a párod, hogy a nyugalom minden pénzt megér. Én inkább élnék zsíros kenyéren, minthogy más (akár a saját családtagom) belepofázzon az életembe. Még mit nem.
2015. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Első kérdésem: ha már most konfliktusaitok vannak, mi a fenének akarsz oda költözni? Könyörgöm, még nem is élsz ott velük, már nem oké valami...

Ha mindenképpen odaköltözöl, akkor azt kellene csinálni, ha nem ízlik az ő főztjük, akkor megbeszélni, ti a pároddal külön főztök magatoknak. Akkor nem kell a kajába beleadni (csak a rezsibe) és vezeted a külön konyhát.

2015. júl. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

9-es vagyok.

Most olvastam a kommentedet. Az baj, ha a párod nem akar elköltözni otthonról, mert te viszont nem nagyon akarsz oda. És ebből konfliktusaitok lesznek nem is kevés. A párodnak így kényelmes, aztán mindig talál majd valami indokot, hogy most miért nem. Tudom, mert a volt férjem is ilyen volt. Majdnem 10 évet éltünk anyósnál, tönkre is ment a házasságunk. Szóval jól gondold meg, hogy "akaratod ellenére", a párod akarata előtt meghajolva odaköltözöl-e anyósodhoz, ha már az odaköltözés előtt konfliktusaitok vannak!

2015. júl. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!