Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Összvesztem anyósommal, most...

Összvesztem anyósommal, most az egész család oda van. Szerintem ezek után teljesen jogos volt a fennakadásom. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Anyósom nem tud főzni, mondhatni moslèkot szokott csinálni.

Nem egyszer kaptunk már gyomorrontást az ott evett kaják után.

Sajnos náluk ez egy kötelező program.

Mindenki tudja ès mindenki utálja amit ès ahogy főz de senki nem mondja meg neki.

Mindenki szèpen mosolyog, hogy milyen marha f@ sza finom minden.

Vasárnap nálam viszont robbant a bomba.

A kislányunk 4 èves ès laktózèrzèkeny. Erre elèg ritkán figyel, persze nem is bánom.

Most is mint majdnem mindig üres tèsztát evett(szereti nincs ezzel baj)

Majd indulás előtt anyós kitalálta, hogy had maradjon nála egy kicsit. Nagy nehezen meggyőztem a kiscsajszim, ottmaradt.

Mondtam anyósnak, hogy ne adjon neki enni, ha esetleg nagyon èhes akkor egy kis üres tèsztát vagy főtt krumplit.

Estefelè a kislányom hasfájásra panaszkodott, hasmenèse volt.

A vègèn csak kibökte, hogy a mama tejfölös tèsztát adott neki, elmondása szerint rossz íze volt. De hiába mondta, hogy ő ezt nem eheti a mama csak le legyintette, hogy ettől nem lesz semmi baja ès egye meg mert addig nem játszanak.


Itt volt a pillanat, hogy mindent elmondtam anyósomnak. Most mindenki engem ès a fèrjemet hibáztatja.



2015. aug. 19. 14:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%

Magyarázd el anyósnak részletesen, mi az a laktózérzékenység, mit ehet, és mit nem.

Idősebb korosztály nem (nagyon) tudja, lehet, a neten sem tud utána nézni.

Neked kellett meggyőzni a gyereket, hogy maradjon? Nem

győzködtem volna, és csak akkor hagynám ott, ha a gyerek kifejezetten szeretné.

Talán nem kellett volna veszekedésig fajulni a dolgoknak, azért lehettél volna Te is körültekintőbb, óvatosabb.

2015. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem igazad volt, én is robbantam volna és biztos én se lettem volna túl szimpatikus ezután. Amúgy az emberek nem szeretik az őszinteséget, akkor se ha igazad van és akkor se, ha belül egyetértenek veled. A legtöbben arra az oldalra állnak, ahol a többség béget. Amúgy nagy szerencséd van, ha a férjed kiállt mellettetek, az enyém nem tette volna, még ha egyetért, akkor se.
2015. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a kislányod. Remélem már jobban van.

Nálunk is van egy ételallergiás, nagyszülők szerint eheti csak én nem engedem vagy icipicitől nem lesz baja. Dehogynem. Nálunk se tud főzni anyós, sőt sütni se. Férjem úgy ismertem meg, hogy nem szereti a sütit. Még jó, hogy nem szereti, mert így csak együltőhelyében fél tepszi sütit eszik meg. Azért nem szereti, mert az anyjáé rossz és inkább hazudott neki,de ne csináljon.

Másrészt a kajája ehetetlen. Gyerekek folyton kiköpik. Ennének, mert azt hiszik olyan, mint az itthoni mikor meglátják, de ahogy beleesznek már köpik is vissza. Tudom ez nagyon csúnya dolog, de egy 2 évessel mit csináljak?

Továbbra se enged ott enni a gyereked. Én vagyok olyan pofátlan, hogy vinnék neki otthonról amit ehet és szeret. Ha ő nem képes megérteni a diétáját és úgy főzni, akkor az anyának kell gondoskodni.

2015. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Jogos volt a fennakadásod a kislány etetése miatt, de nem ezt az alkalmat kellett volna kihasználni arra, hogy hőbörögve a fejére olvasd, milyen szarul főz.


Ehelyett le kellett volna cseszni a kislány miatt, a szar kaják kérdését meg egyszer nyugodtan, indulatoskodás nélkül megbeszélni vele.


Különben megértem a dolgot, nekem is van egy-két rokonom, akik borzasztó rosszul főznek, és nekünk sem sikerült még soha megbeszélnünk velük a dolgot.

2015. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Tudja anyósom, hogy mit jelent. A fèrjem is már ezerszer elmondta neki.

Emelett nem olyan idős, hogy esetleg elfelejti. Főleg, hogy előtte a figyelmèt is felhívtam rá.

Így is megy mindig a histti, hogy nem akar a kislány ott lenni nála.

Nem akartam ebből is balhèt, sajnos ez csak rontott a helyzeten.

2015. aug. 19. 14:41
 6/29 anonim ***** válasza:
18%
A balhé felesleges volt. Egyszerűen felhívtam volna az eset után, hogy mégis miért adott neki tejfölös tésztát, amikor pár órával előtte mondtad neki, hogy nem ehet tejterméket? Igazán kíváncsi lennék a válaszra, többet pedig nem hagytam volna alkalmat arra, hogy egyedül legyenek, ez van. Ha erre nem tud odafigyelni, akkor nem alkalmas egy 4 éves gyerek felügyeletére. De nem kellett volna kikelned magadból ennyire, mert egy hasmenés nem akkora dolog, le kell vonni a következtetéseket, de botrányt csinálni szerintem hülyeség, a saját életedet nehezíted vele.
2015. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Én ott rögtön rövidre zártam volna a rosszul főz témát. Megmondtam volna hogy nem csak szerintem van így hanem a Pista is így gondolja meg az Éva is csak nem merik megmondani. Te ez miatt nem bántani akarod de valakinek ki kell mondania. Ha a gyerek nem akar maradni akkor kár erőltetni. Én amúgy vinnék neki ételt ahogy valaki írta. Vagy amikor annyira rosszul volt a gyerek na akkor oda hívtam hogy nézze már meg ahogy szenved, és hogy a hasmenéssel kínlódik.
2015. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Persze nem azzal kezdtem, hogy szar amit főz.

De mikor neki állt feljebb akkor már nekem is jött, hogy nem egyszer gyomorrontást kaptunk mert romlott alapanyagokból főz.

2015. aug. 19. 14:50
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Es anyosod nem veszi eszre? Nincs tole rosszul? Az en nagyim amugy most ertette meg, elmagyaraztam neki emesztest. Azota csinal kulon salatat...
2015. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Mivel mindenki mindig csak azt mondta, hogy nagyon finom volt minden nem gondolta.

Amikor meg valami gond volt a kajával szerinte egy kis hasmenèstől nem lesz senkinek semmi baja.

2015. aug. 19. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!