Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós azt akarja, menjek...

Anyós azt akarja, menjek templomba, miközben én nem vagyok hívő, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Barátnőm édesanyja erősen vallásos, pontosabban mondva nagyon gyakran jár templomba, de ez - saját és részben barátnőm megítélése szerint is - inkább csak képmutatás. (Más dolgokban is ilyen, "mit szólnak, ha. ". ) Én nagyon régóta nem vagyok vallásgyakorló, hívő sem, sőt, és ezt nem is tagadom. Ezt rosszallja barátnőm édesanyja, aki azt akarja, hogy a holnap reggeli misére - Mindenszentek alkalmából - menjek el. Én vagy tíz éve nem voltam templomban. Barátnőm csak anyukája miatt jár (ld. Képmutatás). Mi lenne a "jó" megoldás, engedjek az "elveimből" és menjek, vagy tartsak ki és maradjak itthon?

2015. okt. 31. 21:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%

Én biztos nem mennék, mert nem hiszek abban a sok marhaságban, amire a vallás épül. De ez persze egyénfüggő. Nehogy anyós miatt menj már... Állj ki magadért.

19L

2015. okt. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem menj el. Mondom ezt úgy,hogy nem vagyok én sem vallásos. Ha megkérnének ,hogy menjek el akkor elmennék.
2015. okt. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%

Felnőtt ember vagy és nem képmutató, ugye? A barátnőd sajnos az anyja nevelése. A szájával elutasítja anyukát, de a tetteivel nem meri.(Csak hogy tudd: most azon megy a kimondatlan csata köztetek, hogy a batárnőd anyja be tud-e téged törni? Azaz az akaratodat megtörni. Ha igen, akkor nyámnyilának tart és úgy is fog veled bánni, ha nem, akkor mindenáron igyeekszik a lánya mellől elmarni.)


Én nem mennék, azt biztos. Ha pedig a barátnőm az anyját választja helyettem, akkor keresek egy felnőtt, nem egy infantilis, anyja-dirigálta normális lányt magamnak.

2015. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
40%
Bocs a sok elütésért, egész nap melóztam.
2015. okt. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
80%
Ne menj. Ha te tiszteletben tartod a barátnőd édesanyjának hívő voltát, ő tartsa tiszteletben a te világnézetedet. Én ateista vagyok, rokon templomi esküvőjére sem mentem, ő megértette.
2015. okt. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem se menj. Igazi vallásos embereknek sem kell feltétlenül templom, akkor miért pont egy nem vallásos ember menne.

Egyszerűen csak mond meg az anyjának, hogy nem vagy vallásos és hogy mit keresnél ott?

Ha erre jön az, hogy "De hát mit szólnak majd a....", akkor meg megmondod szépen, hogy te magasról teszel más véleményére és tegye ő is ezt.


Ennyi.

2015. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
79%

Csak ügyesen...

Mert ugyebár mit gondolnának róla az emberek, ha megtudnák. Hogy egy hitetlent visz be a templomba! Még az is lehet, a pokol tüzén égne el. ;)

2015. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
80%
Ne legyél papucs. Ha elmennél, mit csinálnál ott? Csendben szenvedve várnád, hogy vége legyen, vagy úgy tennél, mintha érdekelne? Minek?
2015. okt. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
89%

Biztos, hogy nem mennék el.

Nincs problémám azzal, ha valaki vallásos, amíg nem akarja rám is rámerőltetni.

Szerintem mindegy, hogy ő valóban hisz-e, vagy csak képmutatásból jár. Ha te nem akarsz menni, akkor nem mész. Aki nem tudja felfogni a te meggyőződésedet, az korlátolt.

2015. okt. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
28%
Kíváncsi vagyok, ha nő lenne a kérdező, hányan mondanák, hogy igenis legyen papucs a "családi béke érdekében"...
2015. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!