Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomnak az örökségemre fáj...

Anyósomnak az örökségemre fáj a foga?

Figyelt kérdés

3 hónapja meghalt a nagyapám testvére, aki egy elég drága hegedűt (Stradivariust) hagyott rám, mivel ez a fő hangszerem és nagyon jó kapcsolatban voltunk, neki pedig senkije sem volt. Emellett rám hagyta még a nyaralóját, a többi dolgot a nagybátyáim kapták.

Amikor tegnap ezt az anyósom megtudta, kijelentette a páromnak (nem is nekem mondta!!!), hogy jó lenne, ha rávenne a hangszer eladására (amit használok a munkámban majd), mert kiakarja fizetni a hiteleit, a nyaralót meg használhatnánk felesben.

Mit reagáljak? Nem akarom elhinni, hogy ilyen pénzéhes dög.


2016. márc. 9. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
A Stradivarius feltehetően egy Csehországban gyártott gyakorló hegedű a 19/20. sz. fordulójáról. A nyaralónak meg azért örül, mert ha ilyen féloldalasan is, de hozzájutott valamiféle örökséghez,amire vágyott egész életében.
2016. márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Tekintve hogy nem neked mondta, nem reagálnék semmit a helyedben. Élném tovább az életem és ő nem látna ezekből egy fillért sem.
2016. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ignoráld, a párod meg rendezze le annyival, hogy a te örökségedről te/ti döntötök és punktum.

Amúgy nem is értem, ha eladnád a hegedűt, hogy akarja abból anyós kifizetni a hiteleit? Vagy azt gondolja, hogy neki adnátok az árát?

2016. márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
És ezt te hallottad vagy párod mesélte?
2016. márc. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

A szomszédomnak tetszik az autóm, szívesen használná, de mivel az én autóm, ezért én döntöm el, hogy ki használhatja.

Érted a hasonlatot?

2016. márc. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk ugyanez volt! Mamikámtól örököltem egy lakást, nekünk már volt ugye amiben laktunk.

És ugyanígy anyós kérdezgette mi a tervem vele, eladom ugye? Mert mennyivel könnyebb lenne ha az ő, havi 80e hiteltörlesztőjét, végtörlesztenénk, hamár így alakult. Meg úgyis majd az övét is mi fogjuk örökölni. Ahha...

Kedvesen elutasítottam, hogy szinte biztos hogy nem adom el, hiszen a gyermekünknek milyen jó lesz majd, de ha eladom se az ő hitelét fogom kifizetni belőle!

Páromnál még próbálkozott sokáig, de ő meg szépen lehűtötte, hogy az az enyém, majd én tudom mi lesz vele...

Aztán utána be akart költözni, hogy addig az övét kiadja, aztán a kolléganője tesójának az unokatestevérének a lányát kellett volna odavennem,stb...

Aztán kiadtam egy cégnek, 5 éves szerzödéssel, akkor meg a pénzt akarta. Reménytelen a nő!

2016. márc. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hallottam, ahogyan beszélt a férjemmel.

Igazából csak felháborít a dolog.

Már régebben is volt, hogy mi fizettük a lakása törlesztőrészletét, amikor rövidebb-hosszabb periódusai során nem volt hajlandó dolgozni.

Elég gyorsan igyekszem lezárni a vitát. Szó sem lehet arról, hogy egy centet is lásson ebből a pénzből.

2016. márc. 10. 08:24
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Hát itt a kérdés megválaszoltam önmagát...

Én a férjed helyében megmondanám, hogy az ő hiteleit fizesse ő, meg mi az, hogy nincs kedve dolgozni? akkor éhezzen, ha nem dolgozik...

Vigyázz azzal a trükkel, hogy megint nem fog dolgozni és majd évekig ti fizettek helyette! Mert te örököltél azt hiszi az ő pénze és így kicsalhatja...

Én hagynám éhezni is akár, hogy érezze, hogy NEM adtok el mindent az ő kényelmére...


23F

2016. márc. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Engem is felháborítana, de többet nem foglalkoznék vele. Ehhez még a férjednek sincs köze, nemhogy neki - ha örökség.
2016. márc. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Az örökség a házasságon belül is magánvagyonnak számít, rajtad kívül senkinek semmi köze hozzá.
2016. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!