Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosnak érzem a kritizálását?...

Jogosnak érzem a kritizálását? Nem bír? Vagy csak ennyire felszínes ember?

Figyelt kérdés

Após jelöltem állandóan "kritizál". Akárhányszor átjön, csak annyi hagyja el a száját, hogy például, hogy néz már ki az ablak, miért nem pucolod le? (holott max fél fél hete volt lepucolva) vagy párom elkezdte a falat csinálni. Sajnos nincs most neki szabadideje, hogy befejezze. (10 órás műszak+hétvégi túlóra) Ott is azt hallgatom, hogy nem igaz,hogy ezt nem lehet megcsinálni. De ő már hívott köműveseket, hogy befejezzék. (?! de most erre ki kérte? ez nem segítség. Majd ahogy a párom akarja, úgy meg lesz csinálva. De különben őt is csak korholni tudja, hogy "ez hogy néz ki, az hogy néz ki, én intézek helyette mindent. Holott a párom talpra esett, csak hogy hát ki ha ő nem.) Sajnos ő majd 30 éve ugyan azon a munkahelyen dolgozik, jó pénzért és nem szakad meg. Még egyik szülője él, és anyagilag jól támogatják. Sajnos ez a fiára már nem mondható el, és nem érti meg, hogy nekünk a kis pénzért mit kell gürizni. Arról nem is beszélve, hogy nekem sincs a suli, munka és betegeskedő édesanyám mellett időm, még az ő kis hülyeségeire. Mindig kell, hogy valami legyen. Nem is érezném ezt rossznak, ha nem csak ennyit tudna hozzám szólni, beszélgetni. De amikor még próbáltam vele beszélgetni, akkor is csak "ú megszereltem ezt azt, de király vagyok". De hogy például azt megkérdezze, hogy vagyok. Áh! Úgy érzem, ő olyan "kifele élő ember".


25L


2016. szept. 8. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

ne hívd be.üljetek le a kertben beszélgetni vagy találkozzatok náluk,vagy semleges helyen.

ha mégis behívod,akkor le kell állítani,hogyha kritizálja a házatokat. néhány ilyen után remélhetőleg felfogja

2016. szept. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%
A kritika mindenesetre jogosult és egészséges dolog, de a rémlátás beteges állapot. Ámbár maga a kritika is sokszor csak nagyon relatív becsű elme-köszörülés .
2016. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Na most, megváltozni nem fog. Erre nincs esély.


1, A te házad, azt hívsz oda, akit akarsz. Pár ilyen alkalommal közlöd vele, hogy kedves, hogy megosztja a véleményét, de intézze a saját életét, ha ebből nem ért, nem engeded be.


2, Elviseled.


Mást nem tehetsz. Ehhez persze határozottság kell, de az ember nem akar a saját otthonában úgy járkálni, hogy "na vettem egy szőnyeget, ami tetszett, de akárhányszor meglátom, az jut róla eszembe, ki mit szólt be". Ez az egész beszólogatósdi prosztóság.

2016. szept. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy egy apóst, egy anyóst, vagy bármelyik felnőtt embert nagyon nehéz megváltoztatni. Mondhatni lehetetlen. A régi "öregeknek" már berögzült szokásaik vannak, kialakult személyiségük. Valószínűleg ő egy olyan típus, akinek semmi sem jó. Ő ezt nem látja, nem érzi, ezért hiába is beszélgetnél vele. Hiába kérnéd őt, hogy becsülje jobban a gyermekét. Nem fogja. Ez az ő szegénysége, hiszen a gyerek hol máshol kaphatja meg a tiszteletet, szeretetet, megbecsülést, mint a saját családjában. Ha egy szülő nem érzi, hogy a gyermeke egészséges fejlődését azzal segíti, ha büszke rá, ha dicséri, akkor az veszett fejsze nyele. Próbáljatok meg ezzel nem foglalkozni. Nem fogjátok tudni neki elmagyarázni azt, ami nem jön belülről. Az én szüleim is folyton korholtak, már gyerekkorom óta. Fáj, mert nagyon fáj, de nem tudok mit csinálni. Ők még abban a korban nőttek fel, ahol a szeretet másodlagos volt, a lényeg az volt, hogy tisztességgel felneveljék a gyereket, de az, hogy annak a gyereknek igen nagy szüksége van szeretetre, törődésre, beszélgetésre, megértésre, az nem volt szempont. Embert akartak faragni a gyerekből, ehhez csak dumálni tudtak. Az én apám például cigivel a szájában akart arra nevelni, hogy ne cigizzek. Hol a példamutatás? Szóval a szülő sem tökéletes. Ti legyetek ennél különbek, és próbáljátok megérteni az öreget.
2016. szept. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ebben ismétcsak a lehetőséget látom.


Volt már velem is, hogy lemostam az ablakot és egy nálam ügyesebb ember szebben lemosta - szerintem erre is gondolhat. Lehet, hogy máshoz szokott, és nagyjából sejtem, hogy tömérdek elfoglaltságod mellett te ezt nem veszed észre, és szerintem ha valaki ennyi mindent csinál, nem tud olyan elfogulatlanul az ilyen dolgokra tekinteni.

Lehet, sok ez Neked így egyszerre.

Én mégis továbbra is a Segítséget látom benne - lehet ez az én hibám. Istenem el se tudod hinni mennyire jó, ha az embernek családja van és törődnek vele (meghaltak a szeretteim és a maradék meg elkopott mellőlem a többiek felé még nem mertem nyitni). Szerintem élj a lehetőséggel és vedd pozitívan a szavait, nagy kincs, és idős is ráadásul, nem akármilyen munkahelyről, vagy amiket írtál.

Elhiszem hogy nincs időd a "hülyeségeire", de talán rád férne egy kis pihenés, talán nem lennél ennyire feszült.


Nyiss felé, és szerintem nem baj az, ha dicsérteti magát, mert férfiból van és hát szeret magáról beszélni így. Nyiss ki egy joyt, ha máshogy nem megy.


Én nyitnék felé. Mi olyan nehéz ebben? Én elmondanám neki minden problémámat még talán azt is hogy szeretnék Vele jóba lenni de ettől meg ettől tartok, és megkérdezném miért kritizál...

Kommunikáció!

2016. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Többet ne hívjátok. Ha pedig hívás nélkül jön, akkor ne engedjétek be, mondván, hogy nektek most nem alkalmas.


5-re: Itt nem az a kérdés, hogy tiszta-e az ablak, hanem, hogy a másik ember lakásában semmi köze hozzá.

2016. szept. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!