Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom családja megbízhatatlan,...

Párom családja megbízhatatlan, okkal sértődöm meg?

Figyelt kérdés

Anyósék 300+ km-re laknak tőlünk, kocsi egyik oldalon sincs. Mi látogatjuk őket, mert ugye haza kell menni - ők még soha nem voltak nálunk.

Kitalálták, hogy majd most jól meglátogatnak, mert mennek nyaralni, és útba ejtenek. Jön az egész család, anyós-após-sógornő meg az ő családja... Persze közben engem jól letesztelnek, mint háziasszonyt, pedzegetve volt, hogy milyen ebéddél várom őket, stb... (Sosem mondják ki nyíltan, de ha náluk vagyunk is, jönnek néha a keresztkérdések, hogy ezt vagy azt meg tudok e főzni, vagy hogyan látom el a párom, pl csomagolok e ebédet?)

Szóval hét elején bejelentették, hogy jönnek. Jól rákészültem, hogy férünk el, mit kell elpakolni, mit főzzek, amit megesznek... még két napja egyeztettünk, hogy ugye akkor tuti jönnek, hát persze. Így hát mindent bevásároltam, leveszöldségtől az utolsó kávéig, hogy mindenkinek legyen szája íze szerint minden.

Persze sejthető, mi lett a vége.... :D Tegnap közölték párommal, hogy akkor inkább mégse jönnek hozzánk, mert az mekkora kitérő és amúgy is akkor elmegy a nap.


Kiakadtam. Ezek után én többet biztos nem játszom a jó háziasszonyt - ha majd egyszer ideeszi őket a fene, tuti programot szervezek valahol máshol, párom majd kiszolgálja őket, ahogy akarja. Egy: ez már nem az első eset, ugyanez volt karácsonykor (összevesztek otthon, nem mennek sehova inkább) meg húsvétkor (betegek voltak előtte, inkább pihennek utazás helyett) is, és akkor is utolsó pillanatban szóltak. Kettő: nem állunk most olyan jól anyagilag, lett volna más helye a pénznek, amiből nekik vásároltam be. Oké, elfogy, amit vettem, de magunknak nem ezt, nem ennyit vásárolunk.

Párom szerint túlreagálom és nem vagyok rájuk tekintettel, legyek megértőbb.



2018. júl. 15. 01:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
99%
Kezdődik.. Vagy inkább folyt köv. Melléd se áll a párod,itt nem a családja a gond,mert ez a sokadik ahogy olvasom.. Jelentem sose fog melléd állni semmiben se,az ezredik jogos sérelemnél sem,és besokallsz előbb utobb..
2018. júl. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

A párod hozzáállása nagyon furcsa. Ez bunkóság volt a rokonság részéről, ahogy ez a kérdezősködés is. Te dolgozol? Ha igen, akkor kérdezd már meg a kedves mamát, hogy miért is a te kötelességed a mimóza fiának az ellátása? Neki nincs agya, hogy csomagoljon magának?

Plusz, én nem biztos, hogy a mai fejemmel hosszútávon terveznék ezzel a manussal.

2018. júl. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
Ebből nekem két dolog jön le: sem a párod, sem a pereputtya nem adja meg neked a minimálisan elvárható tiszteletet. Nem magától értetődő, hogy neked kocsmárosné módjára ki kell szolgálnod mindenkit, mert "az a háziasszony dolga", miközben a "férfiak" a zacsit vakarászva sört vedelnek. Aki felé csak ennyi elvárás van, azt könnyen mondja, hogy túlreagálod. Ilyen család mellett nincs is szükséged már ellenségekre.
2018. júl. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Párom nem ilyen amúgy, nem kell alátolni semmit szerencsére. Konkrét kérdésnél maradva, megoldja magának a kaját melóban. Nyilván ha főzök, akkor tud vinni (meg én is), de nem csomagolok neki, mint az oviban. De az anyja pl. napi szinten gyártja a szendvicskéket az apjának, hogy legyen mit ennie... innen jött a nekem szegezett kérdés is, hogy és én mit szoktam.

Mivel amúgy cukik és mézesmázosak velem, páromnak ezek a szurkálódások nem tűnnek fel. Mert hát anyós "nem olyan", nagyon szeretnek engem.

De ezen még túllendülök, az anyja igazi htb, neki ez az élete, ráér napi szinten körbeugrálni mindenkit.

Még a vendégséggel sem lenne bajom, a házigazda persze, hogy figyeli a vendéget, én otthon is ezt láttam, párommal is ìgy bánik anyám, ha nálunk van ünnepkor mondjuk.

De az, hogy kvázi meg van rendelve, hogy mit főzzek nekik, és direkt el lett mondva, hogy csütörtökig legyen fix, jönnek-e, mert munka/kaja/stb miatt tudnunk kell, és még így is... Vannak helyzetek, mikor utolsó pillanatban jön közbe valami, de az, hogy ja mégsincs kedv mászkálni, nem ilyen.

2018. júl. 15. 02:20
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem alatomosan probálnak elüldözni kifurni a pici fiuk mellöl. És nyakam rá h az anyja a mozgatórúgoja az egésznek :/
2018. júl. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen egyetértek az 5-ös válasszal.
2018. júl. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
Legközelebb ha bejelentik hogy jönnek, keresel egy vendéglőt és foglalat asztalt x főre, azt egy-két nappal előtte még le lehet mondani. Én többször biztosan nem készülnék mindenfélével nekik.
2018. júl. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
*foglalsz
2018. júl. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
98%

Főzd meg és tedd a fagyasztóba. Ha következő alkalommal jönnek csak ki kell olvasztani. Megmondod, hogy múltkor nagyon vártad őket, még szerencse, hogy eltetted mert most nem volt időd főzni.

Amúgy a Férfiak 90%a nem veszi észre a női szurkálódást.

2018. júl. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
Ha a párod szerint túlreagálod, akkor mondd meg neki, hogy:" rendben drágám, de legközelebb te látod vendégül anyádékat, vásárolsz, logisztikázol, főzöl, (meg persze takarítasz, pakolsz utánuk,már ha odaérnek egyáltalán) aztán ha mégis lemondják, majd én is megsimogatom a buksidat, hogy túlreagálod!"
2018. júl. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!