Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Radics az tényleg roma...

A Radics az tényleg roma vezetéknév?

Figyelt kérdés
2021. jún. 10. 18:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Igen
2021. jún. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem vegyes. Olyan, mint a Lakatos. Ismertem egyáltalán nem roma Lakatos vezetéknevűt, de ez a ritkább.
2021. jún. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Pedig hát Radics Peti se arcra se beszédre nem nézhető cigánynak, és én sokszor beszélgettem is vele élőben is HCW pankráción és ott sem volt semmi olyan, ami roma jelekre utalna.


Vagy még az is lehet, hogy nem is a valódi családi neve, hanem csak a celebség miatt hordja a Radics vezetéknevet.

2021. jún. 10. 19:02
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Most nem tökmindegy? Cigány vagy sem, jó arc.
2021. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Persze én is csipázom, nekem is nagy kedvencem, csak nem értettem, hogy néhányan miért mondják ezt, hogy a Radics roma vezetéknév.
2021. jún. 10. 19:10
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Speciel nekem volt egy zsidó osztálytársam Radics.
2021. jún. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Általában az "ics" végződésű nevek Jankovics, Petrovics stb. Általában szerb nevek, de most már bármilyen nemzetiségű ember hordhatja.
2021. jún. 10. 19:25
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Inkább vegyes név.

A foglalkozásnevekre is azt szokták mondani, hogy cigány nevek, ehhez képest vannak roma Molnárok/Mészárosok/Tóthok és nem roma Molnárok/Mészárosok/Tóthok. Ha viszont egy viszonylag elterjedtebb névről van szó, és több cigánynál hallják, akkor automatice ráhúzzák.

2021. jún. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
Én több Radicsot is ismerek személyesen, egyiknek sincs cigány vonása.
2021. jún. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

Én úgy tudtam, hogy a Radics délszláv eredetű név.


Egyébként a név eredete a legkevésbé sem jelenti azt, hogy annak minden viselője olyan eredetű ember.

Pl. a Lakatos jellegzetes cigány név, de a II. világháborúban Lakatos Géza vezérezredesben biztos nem volt szemernyi cigány vér sem.

2021. jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!