Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért adnak dupla vezetéknevet...

Miért adnak dupla vezetéknevet a gyerekeknek? Sztem kicseszés vele, mindig hosszút kell aláírni, sokszor ki se fér. Ha 2 rövid az oké, de ha hosszúak??

Figyelt kérdés
2022. jan. 2. 13:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
84%
A férjem neve Nagy. Rövid is, nem is szép különösebben, a leggyakoribb ráadásul. Hozzácsaptuk az én hasonlóan gyakori nevemet. Így mindkettőnknek jobban tetszik, és még így is csak 3 szótag az egész.
2022. jan. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%

Az alairas nem feltetlenul jelenti a teljes nev kiirasat...

Tovabba vannak olyan csaladok, ahol fiu gyermek hianyaban nem lenne, aki tovabb vigye a nevet s az az anyaval ki is halna. Legtobbszor ilyen megfontolasbol adnak ket nevet.

Szamomra a tul cifra, "kulonleges" keresztnevek nehezebben emeszthetoek.

2022. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy tapasztalom, ez Magyarországon még ritka, hogy a gyereknek két vezetéknevet adnak.

1-es válaszát viszont megértem. Így legalább meg lehet különböztetni a sok-sok Nagy-tól és Kiss-től. Ilyen esetben nekem semmi bajom vele.

Az én nevem pl. 27 karakterből áll. Érdekes lett volna, ha két vezetéknevet kapok. Még a bankkártyára sem fér rá. Csak a vezetéknevem 17 betűből áll, drága szüleimtől kaptam egy hosszú keresztnevet. 3. osztályos koromig leírni is hosszú volt az iskolában dolgozatnál, amikor a lap tetejére röpdolgozatnál rá kellett írni a felső sarokba a nevünket.

Rövid és gyakori vezetéknévnél viszont nem látom akadályát.

Más esetben hülyeség!

2022. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenkinek 2 van, az én aláírásom kb egy kis firka...
2022. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
90%
Én azért fogok, mert szeretném ha tovabbvinné az én családnevem is. Összesen hárman vagyunk a legfiatalabb generációban, ebből ketten nők, az egyetlen fiúnak pedig valószínűleg nem lesz gyereke. Így ha azt akarom, hogy a családnevem még viselje a következő generációban is valaki, akkor marad a dupla vezetéknév.
2022. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
65%
Nem kicseszés, aki nem fogyatékos/írászavaros annak nem okoz gondot 5-6 plusz betű leírása.
2022. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
81%
Ez legyen a legnagyobb gondja az életben hogy aláírásnál nem 2 hanem 5 másodpercbe telik.
2022. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
62%
Inkább lennék Kis Ida, mint Bogrogkereszthúry-Nagytrencsényi Mercédesz Adelaida, pont az aláírás miatt (viszonylag rövid nevem van, de 2 évig olyan munkám volt, hogy napi negyvenszer legalább alá kellett írnom). Az egyébként gyakori neveknél sem értem, mitől jobb Szabó-Kovács Elemérnek lenni, mint simán Kovács Elemérnek. Én nem ragaszkodom a saját nevem továbbörökítéséhez, nem nemesi (bár volt olyan eszetlen ügyintéző, aki y-nal írta, és korrigálni kellett) és nem számít ez már szerintem annyira a mai világban.
2022. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
61%
#8, Munkahelyekre feltalálták a pecsétet és a szignót is!
2022. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
94%
Kevés olyan helyzet van, ahol olvasható, teljes neves aláírást kérnek. Gyerekként max a dolgozatok, bár abból nálunk simán elfogadták a becenevet, hiszen a tanár ismeri a gyereket és az írását is. Felnőttként meg házasságkötés, hiteligenyles, munkaszwrzodes és hasonlók. Nem naponta kell százszor aláírni. 8, neked is elég lett volna simán szignozni
2022. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!