Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha nem vagyunk biztosak...

Ha nem vagyunk biztosak benne, honnan tudhatjuk meg, hogy voltak e a felmenők (dédszülők) között cigányok?

Figyelt kérdés

Én 87-es születésű vagyok.

A szülők, nagyszülők mind rendezetten élnek és éltek.

Illetve "fehérek" vagyunk, voltunk. Kíváncsiság szintjén érdekelne a dolog.


2022. okt. 17. 13:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
18%
Lakatos a vezetékneved.
2022. okt. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%
Következetni lehet. Nálunk anyai ágon nem valószínű a cigány vonal, mert mindenki jobbágy/napszámos volt, 1799-ig tudtam visszavezetni. Tekintve, hogy a cigányok akkor sem arról voltak híresek, hogy ínyükre lenne a kemény munka. Apai ágon nem tudom, de szerintem ott sem valószínű. A cigányok egyébként Luxemburgi Zsigmond magyar királysága idején jelentek meg nálunk, a 14. század végén, 15. század elején.
2022. okt. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%

Anyakönyveknél szoktam látni, hogy odaírják, hogy pl. vándorcigány.


De pl. ahogy írták genetikai vizsgálattal, DNS teszt.

2022. okt. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%

11-es a Lakatos név sem jelent semmit, nem csak cigányokat hívnak úgy. Az csak azt jelenti, hogy az őse lakatos szakmájú volt anno. Már írtam itt más kérdésnél, hogy a nevek nem tükrözik a nemzetiséget. A helyre vonatkozó neveknél talán, de ott sem feltétlen, mert volt, hogy hasonlóan viselkedő, vagy hasonló ruhát hordónak is adtak olyan nevet.


Írtam pl. én láttam olyan anyakönyvi bejegyzést ahol ha más volt a nemzetisége odaírták. Láttam olyan bejegyzést ahova odaírták, hogy vándorcigány.


13-as vagyok.

2022. okt. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként 12-es nagyon jó választ ad! Érdemes elolvasni!

13-as, 14-es vagyok.

2022. okt. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Ezeket az anyakönyvi kivonatokat hol tudnám megtekinteni? Online lehetséges?

2022. okt. 18. 11:48
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne! Tud valaki segíteni? (Persze nem ingyen). Köszi!
2022. okt. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
(Pár) száz éve még nem hogy magyar a cigánnyal, de még katolikus a reformátussal sem házasodott. Tehát ha a dédszülőkig nem voltak romák, akkor feljebb sem valószínű.
2022. okt. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

16-os familysearch, itt meg tudod nézni, de regisztrálni kell.


Egyébként 12-es nagyon jó dolgokat írt, akinek az ősei napszámosok ahogy írta nem valószínű. Vagy ha más nemzetiségűek vagy nemesek azoknak biztos, hogy nincs ilyen ősük, mivel pl. a nemesek nemesekkel házasodtak csak, de a vallás alapján is csak azonos vallásúval házasodtak, illetve voltak külföldiek akik szintén a betelepült hasonló nemzetiségűvel házasodtak és lehetne sorolni. Ahogy 18-as is írja, ő nagyon jól összefoglalja a kérdésedre a választ. De ha megnézed az adott település vagy város mai statisztikáját, és település vagy város történetét, abból is tudsz következtetni. A város történelmét is érdemes elolvasni, és a lakó statisztikát. Ahol 1% manapság az etnikum akikről a kérdésben írtál, az nagy valószínűséggel több száz évvel ezelőtt sehol nem volt ott.

2022. okt. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
60%

Házasodni nem házasodtak de a gyerek nem is a házassággal jön létre. Továbbá mi van ha a keveredés után lett valaki nemes. Puff és már bukik is az elmélet.

Én azt sem értem, hogy a genetika mi alapján mutat ki bármit is.

Van egy gén sorrend ami csak adott nemzetiségre jellemző? Na de az meg mit kódol, befolyásol?

2022. okt. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!