Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudhatnék meg többet...

Hogyan tudhatnék meg többet az ükapámról (nagymamám nagyapja)? Esetleg, ismerte-e innen valakinek a felmenője, vagy hallott-e róla?

Figyelt kérdés

Csökmei Sándor

1849 körül született és 1953 környékén halt meg, 104 évet élt (ez biztos, mármint, hogy ennyit élt).

Amíg élt a nagymamám, mesélt róla történeteket.

Például, hogy 220 cm körüli magasságú volt, és kitagadta a családja nehéz természete miatt. Volt, hogy a feleségét a hajánál fogva belógatta a kútba, illetve rendszeresen megcsalta őt. Már idős ember volt (talán 80 éves), amikor született egy gyereke attól a nőtől, akivel csalta a nejét, erre az igazi felesége öngyilkos lett. Ekkoriban tagadhatták ki a családjából a rokonai. (Állítólag gyakran egy kecskét sétáltatott, de erre az információra nem emlékszem pontosan.)

Békéscsabán halt meg egy szegényházban, vagy idősotthonban, nem tudom, a kettő közül melyikben. Életében is a Tiszántúlon lakott, talán éppen Békés, illetve Csongrád megyékben.

Ja, azt elfelejtettem leírni, hogy sántított az egyik lábára, mert a háborúban ellőtték a térde környékét.


Örülnék annak is, ha találnék valahol róla egy fényképet, vagy bármilyen információt.



2023. aug. 30. 13:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%
Leveltar. My Heritage penzert.
2023. aug. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

14:06-os, igen, valóban ő az üknagymamám, Juhász Vilma, lánykori nevén.

2023. aug. 31. 13:12
 13/16 A kérdező kommentje:
(Most/nemrég jutott eszembe a neve, - Juhász Vilma - ahogy megnyitottam a linket, és megláttam. Be is ugrott, hogy nagymamám mesélte.)
2023. aug. 31. 13:39
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Orosházán halt meg az ükapád, de ez alapján nem annyi idős volt, mint hitted.

2023. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


És valós is az 1870-es születés, itt a születési anyakönyve (utolsó előtti sor).

Valamikor a halálozásiban pontatlan adatok szerepelnek, családfakutatás alatt megfigyeltem, de eszerint jó.

2023. aug. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Érdekes.
2023. aug. 31. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!