Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az Árpád-háziaknak vannak...

József Kálmán kérdése:

Az Árpád-háziaknak vannak híresebb felmenőeik?

Figyelt kérdés
Az Árpád-házi királyok felmenői között vagy esetleg az Árpád-házi uralkodók feleségeinek az ősei között van-e esetleg egy vagy akár több történelmi személyiség? Mert láttam, hogy lehetnek római dictatorok meg uralkodók vagy kínai császárok, esetleg perzsa királyok a Heródes dinasztia tagjai, VII. Kleopátra meg esetleg más fáraók vagy bármilyen ország cárjai, császárai, uralkodói a felmenői lehetnek egyes Árpád-házi fejedelmeknek vagy annak feleségeinek. Viszont ezeket az információkat a FamilySearch oldalon láttam, ami nem tudom, hogy mégis mennyire megbízható.

jan. 18. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Anonymus Gesta hungarorum alapján Árpád az Álmoson és Csabán keresztül Attila hun király leszármazottja. Gondolom hallottál erről, csak nem látom a leírásban
jan. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Mivel az európai uralkodócsaládok évszázadokon keresztül egymás közt házasodtak, így ha elég előre mész az időben, kb. az egész középkori elit (akinek egy része valóban az ókori elit leszármazottja) rokonságban áll.
jan. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Kicsit Wikipédiáztam, pl. Árpádházi Salamon király egyik felmenője Ragnar Lodbrok viking vezér:

Salamon, az ő anyja Kijevi Anasztázia, az ő anyja Ingegerd Olofsdotter, az ő apja Olof Skötkonung, az ő apja VI. Erik, az ő apja III. Björn, az ő apja IV. Erik, az ő apja II. Anund, az ő apja II. Erik (Erik Björnsson), az ő apja Björn Ironside, az ő apja pedig Ragnar Lodbrok.

Szóval igen, ha eléggé visszamész, lehet találni.

jan. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Még egy érdekes cikk, ma kb. 16 millió férfi, a világ férfi lakosságának 0.5% egyenes férfi ágon Dzsingisz Kántól származik:

[link]


És ha a női ágakat is néznénk, akkor az már akár többszáz-millió is lehet (vagy még több)

jan. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ilyen távlatból azért az információk is nagyon képlékenyek, a történészek is csak tippelnek szinte.
jan. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy az uralkodó család innen menekült, de én nem találtam még semmilyen bizonyítékot erre.


[link]


Elbeszélések szerint az Árpád ház egy ősi királyi család leszármazottja, melyet elzavartak a királyságukból.

jan. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
53%
A Károlyi család Kond vezérig vezeti vissza a családfáját.
jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ilyen szépen eljutottunk a vikingekig, nézzük már meg IV. Bélát:

IV. Béla, az ő apja II. András, az ő anyja antiókhiai Anna, az ő anyja antiókhiai Konstancia , az ő apja antiókhiai II. Bohemund, az ő apja antiochiai I. Bohemund, az ő apja Robert Guiscard, az ő anyja Fressenda, az ő apja I. Rettenthetetlen Richárd, az ő apja I. (Hosszúkardú) Vilmos normandiai herceg, az ő apja Rollo normandiai herceg, egykori viking vezér.

(Rollo csak a sorozatban volt Ragnar testvére, a valóságban nem voltak rokonok, pár évtizeddel később született)

jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4: Ez ma már nem stimmel, mert az 3,2 Mrd férfi és ma már 4 Mrd férfi van.
febr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Attila hun király. Ők legalábbis tőle származtatták magukat. Olvasásra ajánlom Dümmerth Dezső: Az Árpádok nyomában című könyvét. A könyv eleje ezzel foglalkozik.
febr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!