Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Csontos meg Gardos az...

A Csontos meg Gardos az ugymond "zsido" nevek?

Figyelt kérdés

febr. 9. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A Csontos mitől lenne az?

A Gardos az Gárdos akart lenni? Szerintem pont az se zsidó név.

febr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen Gardos marmint Gaardos a masodik.
febr. 9. 16:27
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Igen, barátom! Mindenki zsidó. Mindenki! Vagy cigány. Zsidó vagy cigány. Csak a kérdező nem az.

Dühítő az a sok ostoba ember, aki családi (és vagy utónév) alapján próbál származást keresni.

febr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát én inkább lennék zsidó mint cigány.
febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Alapvetően nincsennek ilyen nevek. Főleg, hogy a fáma úgy szól, hogy a II. vháborútól lett jellemzőbb a névmagyarosítás, de ez nem teljesen igaz. A Dualizmusban már megindult egy ilyen.


Nálunk alapvetően 2 fajtájuk van, mármint a neveknek.

A németes hangzásúak, és a volt orosz, lengyel területekről bejött ilyen szlávos nevűek.


Viszont van gyakorlatilag minden. A franciástól, a görögös-örnényes nevűek is.

De a németes hangzásúak messze kiemelkednek.

febr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Ezek magyar nevek, nem tudom, honnan szedsz ilyen hülyeséget.
febr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Személyes ismerőseim is vannak, mindegyik az eredeti zsidó névre nem hasonlító nevet kapott, mondták hogy 3-4 lehetőség közül választhatott a család pl; Fenyvesi, Hernádi (a földrajzi név+i-határozó szinte mind az), de a Székely és a Magyar vezetéknevek is. Az említett nevek szerintem nem azok.
febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Olvastam, h. a "Kis", rövid s-sel, erről megismerik egymást.
febr. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8. Én meg olyant olvastam, hogy azért egytagú a nevük (Braun, Weisz, Schwarz stb.), mert annyira hülyék, hogy hosszabbat nem tudnak megjegyezni.

Erre írtam, hogy Schönthal, Niedermayer, Hoffmann, Rosental stb. Erre kaptam egy privátot, hogy nyugi öreg, már épülnek a kemencék.

febr. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!