Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Family search oldalon mennyire...

Family search oldalon mennyire kell leadni a lelked az információkért cserébe?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy a Facebookon mindent is megadnak az emberek, de nekem már az is sok. Nem vagyok senki, de azért nem akarom a profilba illő spamokat kapni.
máj. 20. 01:03
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Hova lehetne leadni a lelked?

Mi köze ennek a Facebookhoz?

máj. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Mit értesz azon, hogy "leadni a lelked!???? Valami bajod van?


Egyszerüen regisztrálsz, és ennyi.

Meg nem "kapsz" semmit, a regsisztrációval be tudsz lépni az oldalra, keresni neked kell.!

máj. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Hát családfát elég nehéz adatok nélkül keresni. Mit gondolsz ha nem adod meg a lehető legtöbb adatodat, akkor mi alapján fognak keresgélni :D
máj. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3: a Kérdező azt várja, be mások "adják le a lelküket"...
máj. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Eladnira gondolsz, lelket eladni.

Én azért három dolog miatt hagytam ott abba a családfa állítást, pedig rengeteg adatot találtam és az 1800-as évekig néhol:

1.nem is olyan régen, volt rá példa, hogy eltagadni kellett a származást, nemhogy nyilvánossá tenni idegenek előtt, mert életek múltak rajta, nem akarok kiszolgáltatni senkit másoknak ilyen módon

2.a szerényebben élő, tanulatlanabb családfa ágak és a sokkal, sokkal jobb helyzetben lévők nem biztos, hogy örülnének egymásnak

3.belebotlottam családfa töredékekbe, akik az én családfám egy részét képzik, de nem volt szimpátia vagy nagyon fals adatokat használtak

máj. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as: a familysearch oldalán nem kell semmiféle adatot megadni, de nem is keresgélnek, ez egy adatgyüjtemény egyházi és polgári anyakönyvekröl, nagy része csak fotó, kisebb része digitalizálva van. Ha a családfád érdekel, NEKEM kell végignézni ezeket, az oldal nem csinál semmit helyetted.
máj. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
#6 a konkrét oldalt nem ismerem, csak a neve és a kérdés témája (családfa) alapján válaszoltam. Amúgy magával a kereséssel is adatokat adsz meg magadról akaratlanul is.
máj. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Semennyire. A dokumentumok 100 évre titkosítva vannak, szóval a legfrisebb egyházi és anyakönyvi papírok 1924-ig elérhetőek.

Semmilyen adatot nem kell beadni (tehát nem kell lefotóznod a személyidet és a bankkártyádat). Régi, digitalizált dokumentumokban tudsz keresni.

Semmi személyes nincs abban, hogy Kovács Géza, 1863 Esztergom.

Aki meg nem használja az oldalt nem is értem miért válaszol és miért ír baromságokat.

máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es: a 6-os vagyok, sok éve használom az oldalt, ezért írtam (és tényleg nem kötözködni akarok, csak megírni, hogy müködik).

A kereséssel a legtöbb esetben csak annyi adatot adok meg, hogy melyik oldalakat néztem meg a sok tízezer anyakönyvi oldalból, ahol egy-egy oldalon 30-100 közötti bejegyzés található.

Ha a keresövel dolgozom, akkor családneveket megadok, de gyakorlatilaga nincs olyan ember, akit a családneve vagy az ösei családneve alapján be lehetne azonosítani, föleg, mert a keresöt csak a digitalizált részeknél lehet használni (értelemszerüen), de ott meg annyira sok az elírás, hogy a keresöbe rengetegszer nagyon más nevet vagy másként írt nevet célszerü beadni.


Persze valamennyi adat megy át, ha valakit érdekel az oldal müködtetöi közül, utána tudna elvileg nézni, de egyrészt elég valószínütlen, másrészt kb a dédszüleim szintjéig elérhetöek az adatok (az újabbak nem), szóval igazán nem érdekes számomra.

máj. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!