Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Valaki ismerte az ükszülei...

Valaki ismerte az ükszülei közül valakit?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy Orbán Viktor nagymamája rövid ideig ismerhette az ükunokáját is. Én négy nagyszülőmet, és két dédszülőmet ismertem, ükszülőből egyet se, az ismerősöm körében most fog születni egy gyerek, ő négy nagyszülejét, és 6! dédszülejét fogja ismerni, ez is nagyon ritka szerintem. De ükszülejét ő se fogja. Volt itt valaki, aki ükszülejét ismerte? Gondolom az nagyon rikta lehet.
máj. 20. 15:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, de az egyik másodunokatesóm lánya, ahol mindenki korán szült, még ismerte az én Dédimet, aki neki az üknagymamája volt. Óvodás lehetett, amikor meghalt.
máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismertem.
máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ükszülőket ismerni nagyon ritka. Már a dédszülők is kezdenek ritkaságba menni, ahogy egyre jobban kitolódik a gyerekvállalási határ. Amikor mindenki 16-18 évesen szült, ez még többet előfordulhatott.

Én 28 éves vagyok, és a volt osztály és szaktársaim közül (mindösszesen 60 ember) csak kb. 10-nek van már gyereke. Az is inkább azok között, akik szak szakmát szereztek és 19 évesen már dolgoztak, majd vettek falun 5 misiért egy házat.

máj. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Katona Dius ***** válasza:
95%
Én csak egy dédmamámat ismertem, mikor én születtem, akkor már ő is 76 volt. Szerencsére sokáig élt, 92 volt, mikor elhunyt, így sokáig ismertem.
máj. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos egy ük szülőmet sem ismerhettem. A Déd szüleim közül is csak egy déd apámat ismertem: Még pedig az apai ágon, az apai nagymamám, édesapját. Ezt az egy dédapámat ismertem. A többi dédszülőmet nem ismertem. Ük szülőimet meg pláne nem ismertem. Az előbb említett dédapám 2000-ben hunyt el 107 évesen, és 1893-ban született. 2000 óta nem csak az említett dédapámat vesztettem el de mind a négy nagyszülőmet, és az édesapámat is.
máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
94%
nagypapáimat nem ismertem, viszont egy dédmamámat igen. az ükjeimről sose egy szót nem hallottam!
máj. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 grafno ***** válasza:
100%
Nálunk a világháború vitte el az az ük és dédszülöket. Valakik bombazasban vagy a gulagban haltak meg. A női ág élte csak túl.
máj. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

9 eves gyerekem igy kezdte : 2 mama , 2 papa, 4 dedmama, 1 ükmama-papa páros.

1 mama, 1 dedmama, 1 ükpapa meghalt 3-5 eves kora kozott.

A tobbiek még mind élnek 💗

máj. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az első gyerekem született, még élt a dédmamám. Vagyis ükmama lett. Sajnos pár év múlva meghalt. A fiam már nem emlékszik rá.
máj. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
27 éves vagyok, 1 ükmamámat ismertem, 3 éves voltam amikor meghalt.
máj. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!