Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért csinálja ezt, el akar...

Miért csinálja ezt, el akar üldözni?

Figyelt kérdés

Édesanyám nagyon érdekesen viselkedik velem. Elvárja, hogyha neki kell valami, akkor én rögtön pattogjak, de hogyha én kérek valamit, akkor mindig azt mondja, hogy majd később... vagy oldjam meg magam, elég nagylány vagyok már.

Viszont amikor megkérdeztem tőle, hogy feljöhet-e hozzánk a barátom, amikor ők nincsenek itthon (nem így akartam, csak azt mondta, hogy apával azt tervezték, hogy elmennek), akkor azt mondta, hogy nem engedi, mert még kislány vagyok hozzá.

Berlinbe szeretnék menni novemberben, mire anya azt mondta, hogy elég nagylány vagyok már, keressem meg rá nyáron a pénzt, és akkor elmehetek.

Próbálok bízni benne, és mindent megosztani vele, de így nehezen megy. Mit csináljak?

17/L


2011. júl. 5. 16:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy mikor nem jöhetett fel a barátom, az vasárnap volt, amikor szakadt kint az eső, és sétáltunk kint az esőben, mert semmi nem volt nyitva...
2011. júl. 5. 16:59
 2/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megmondanám neki, hogyha ahhoz nagylány vagy hogy megold a dolgaid, és megkeresd a pénzt, elmehess Berlinbe akkor ahhoz is nagylány vagy hogy a barátod felmenjen hozzád.

Nem tudom mért csinálja ezt, de leülhetnél beszélni vele, hogy rosszul esik neked hogy nem bízik benned a barátoddal kapcsolatban, de amúgy mindent(?) rád hagy.

2011. júl. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem hagy rám mindent, mert eltart, de cserébe elvárja, hogy itthon segítsek neki a házimunkában, amit általában meg is teszek. Ültem már le vele erről beszélgetni, de egyszerűen nem érti meg mit szeretnék. Mindig azzal jön, hogy bezzeg mikor ő volt ennyi idős...
2011. júl. 5. 17:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A bezzeg az nekem is ismerős...

de az máskor volt30-40 évvel ezelött minden más volt.Magyarázd el hogy most már nem abban az időben vagyunk tehát nem is olyan mint akkor volt.

2011. júl. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt annyira birom hogy a szülő azzal érvel hogy eltartja a gyereket cserébe meg csináljon meg ezt meg azt. Könyörgöm tehet róla a gyerek hogy megszületett? Még szép hogy az a minimum hogy eltartsa.
2011. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem is arról van szó, hogy úgy nevelne, mint 30-40 éve a gyerekeket. Csak azt mondja el, hogy neki mennyit kellett dolgozni, meg neki mit nem lehetett csinálni, és mennyire felnőttként kezelték, már 14 évesen... meg ilyenek.
2011. júl. 5. 17:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem mi a probléma. Nem akar kettesben hagyni a barátoddal. Miért nem mentetek a barátodhoz?

Miket kértél, amire azt mondta, hogy később vagy oldd meg?

És ha nincs pénzük a berlini utadat, kinn tartózkodásodat fizetni, akkor miért ne kereshetnéd meg rá a pénzt?

2011. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A barátomhoz nem mehetünk, mert a barátom szülei idióták, és nem engednek fel senkit... Na meg 15km-re lakunk egymástól, és elég ritkán járnak buszok.

A berlini útnál meg nem arról van szó, hogy nincsen pénzük, mert lenne, apukám nagyon jól keres, csak azt mondták, hogy nem mehetek, csak ha megkeresem magamnak, mert ehhez már elég nagylány vagyok.

Meg persze ahhoz is elég nagylány vagyok, hogy egyedül intézzek el mindent, például tavaly a tankönyveim megvételét, és hazacipelését, meg tavalyelőtt a beiratkozásom, és természetesen felvételizni is egyedül mentem el egy olyan helyre, ahol még sosem voltam, mert majd megoldom én egyedül, elég nagylány vagyok.

2011. júl. 5. 19:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát ez sz.r ügy. Az nem baj h rád bíznak sokmindent, én anyukám is ezt csinálta, ez jó, mert később nem leszel nyámnyila. A gond a kettős mércével van. Állj elé, és mondd meg kerek perec, h valamit valamiért, ha kislány vagy akkorvigyenek kocsival orvoshoz, tegye eléd a vacsorát és mosogassa el az edényed, fizesse a nyaralásod, ha nagy vagy akkor mindent megcsinálsz de jöhessen fel a barátod is. Én amúgy megkérdezném tőle, h jobban örülne-e egy szeméremsértési bírságnak....
2011. júl. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaj mit kell ilyeneket kérdezni ülj le és beszéld meg a dolgot édesanyáddal.Mi nem lássuk hogy hogyan élitek minden napjaitokat.Így én nem fogok ítélkezni.Mennyi a korod ha elég nagy vagy már költözz albérletbe.És keress munkát gondolom akinek már barátja van elég nagy de lehet hogy egy 13 éves kis lány vagy még.Mert a mai világban 14 évesen már nem vagyunk szüzek itt kezdődik a gond.Úgyhogy gondolkodj el az eddigi életeden hogy mivel üthetted ki anyádnál a biztosítékot.Majd aztán gyere ide rinyálni a családi problémáiddal.
2011. júl. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!