Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van ezekre vmilyen magyar...

Van ezekre vmilyen magyar kifejezés?

Figyelt kérdés

Van ezekre vmilyen magyar kifejezés?

Szóval van erre vmilyen kifejezés hogy az üknagyapám apukája? Mert pl: ha a nagymamám apukája az az én dédnagyapám.

De ha az üknagyapám apukája az nekem kicsoda?



És még egy kérdés:Nekem a dédnagymamámnak a huga az nekem kicsoda?Van erre is vmilyen magyar kifejezés??


2011. júl. 10. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
üknagyapám apukája = szépapám
2011. júl. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Üknagyapád apukája neked szépapád.

A dédnagyanyád huga csak távoli rokon.

2011. júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Nem osztom teljesen a 9:51-es kedves hozzászóló megállapítását.

A Wikipedia-ban, az oldalági rokonoknál találtam olyan meghatározást, hogy üknagynéni, bár szerintem ez a magyar fülnek nagyon idegen, és a Wikipedia sem teljesen megbízható.

A 9:55-ös elviccelte a kérdést: A fenti forrás szerint a szépszülő egyenesági felmenője az ősszülő: ősanya, ősapa

2011. júl. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítok, mert a kedves kérdező oldalági rokon esetén nem az üknagymama, hanem a dédnagymama húgára volt kíváncsi: Azt a rokonssági fokot a hivatkozott forrás dénagynéninek nevezi. Ettől függetlenül, az üknagynéni és a szépnagynéni is igaz lehet, ha valóban használták valaha.
2011. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!