Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mivel helyettesítsem a "mostoh...

Mivel helyettesítsem a "mostohaanya" szót?

Figyelt kérdés
Azt nem szeretem. Nevelőanyámnak nem hívhatom, mert nem vele élek. Ötletek?
2009. ápr. 11. 20:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm pótapukájának hívta a mostohaapját. Bár ez sem a legtökéletesebb elnevezés, de a mostohánál talán mégis jobb.
2009. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem hivd a keresztnevén.

az én apámnak is van 2 "gyereke" (már 25 felettiek vagyunk mind) az előző házasságából, én is a keresztnevén hivom a féltestvéreim anyját, ők is az én anyámat. szerintem ez teljesen normális.

2009. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Szereted őt? Mert, ha igen és elég közvetlen a kapcsolatotok, hívhatod anyának is. Ha szeretitek egymást, biztos, hogy ez nagyon jól esne neki. Én anyósomat is így szólítom.


Ha nem vagytok közvetlen kapcsolatban és nem kedveled, akkor talán a keresztnevén is szólíthatod...mondjuk ez attól is függ, hogy ő hány éves meg te mennyi vagy és milyen ember (nem sértődik-e meg ezen).

2009. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
keresztnevén szólítom, de én uguy kérdeztem h mikor egy ismerősömnek elmondom h pl most hívott a ...... (pótanyám)
2009. ápr. 11. 21:04
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A nevelőanya az nem feltétlen jelenti azt, h vele is élsz.

Ha vkinek azt mondod, h féltesó, még nem biztos, h együtt is laktok. :)

Szóval nyugodtan mondhatod, h nevelőanyám, és ha kell, hozzáfűzheted azt is, h nem vele élsz.

Vagy, ha édesapád új felesége, akkor mondhatod, h "édesapám második/új felesége"

2009. ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
85%

Nekem volt egy tanárom akinek mostohaanyja volt és sokszor mesélt róla történeteket, amiben egyszerűen csak "műmuterjának" szólítta, ami szerintem tök egyértelmű és laza és jó kifejezés a mostohaanyára ami társalgásban is használható.

Nincs pejoratív értelme (mint pl. a mostohaanyának ami negatív jelző is lehet vagy az apám új felesége kifejezésnek amiről rögtön arra gondol az ember, hogy mekkora csélcsap az illető) szóval szerintem ez a legzsírabb kifejezés. Műmuter.

2009. ápr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha mások előtt beszélsz róla, teljesen jó a "pótmamám" vagy "pótanyukám".
2009. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is jó mások előtt a pótanyuka, de az azt is jelentheti, hogy ő az, akivel élsz az anyukád helyett. Hát ez a műmuter sok. Képzeld el, ahogy meséled egy középkorú barátnődnek, hogy "most jöttem a műmutertől". Szerintem elég viccesen jönne ki...
2009. ápr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőmnek van ilyen. Ő úgy szokta mondani, hogy "az apukám élettársa". Vagy ha össze is házasodtak, akkor mondhatod azt, hogy az apukád felesége. Ha nem velük élsz, akkor nem mostohaanyád, és nem is nevelőanyád.
2009. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
én a mostohákat anya kettőnek, meg apa kettőnek hívtam
2009. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!