Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit mondjak anyukámnak, hogy...

Mit mondjak anyukámnak, hogy bent maradhassak?

Figyelt kérdés
Vidéken élek és bejöttem a városba, mert születésnapra hivtak. Nagyon jól érzem itt magam és ma este elhivtak egy buliba, de anyukám tuti nem engedne. Mit mondjak neki, hogy elengedjen?Hazudni sem szeretnék neki, de ha azt mondom, hogy nagyon jól érzem itt magam, ezzel még nem tudom meggyőzni.Elég szigorú:(
2011. aug. 19. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? mert nem mindegy.
2011. aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tényleg attól is függ, hány éves vagy. Ha 13-14, akkor én sem engedném, vagy csak akkor, ha megbeszélünk egy időpontot, amire érte megyek. Mert azért egyedül, főleg ha netántán lány vagy, nem egy életbiztosítás hajnalban bóklászni egy városban (vagy egy olyan buliban, ahol esetleg nem ismersz túl sok embert... meg hát a társaságtól is függ).

Én a helyedben azt próbálnám meg, hogy elmondod anyukádnak, hogy felelősségteljes leszel (az nem árt, ha egyébként is az vagy, és tudja rólad, hogy nem vagy könnyen befolyásolható, nem lehet bármire rávenni a buli hevében), mindig hívod (ha megérkeztél, ha elindultál onnét, ha felszálltál a buszra, vonatra stb., ha egyedül jössz), elmondod, hogy kikkel mész (főleg, ha ,egbízhatóak és anyukád ismeri őket), a megbeszélt időpontokat betartod (ha meg önhibádon kívül késel, akkor minél előbb szólsz neki telefonon)... ja, és az sem árt, ha azt mondod neki, hogyha elenged, duplaannyit segítesz majd a házimunkában később :D. Ha meg ódzkodik, akkor kérdezd meg, hogy miért, beszéljétek végig (ne az legyen, hogy anyukád azt mondja nem, te nem is érted, miért, meg sem próbáljátok átbeszélni, te meg egész végig duzzogsz majd, mert ezzel nem fogtok előremenni semmit).

2011. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ hány éves vagy:) 17 alatt nem nagyon engednélek...
2011. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!