Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ruppert vezetéknév milyen...

Ruppert vezetéknév milyen eredetű?

Figyelt kérdés

Anyukám édesanyukáját, vér szerinti nagymamámat hívták így akit sajnos soha nem ismerhettem, mert fiatalon meghalt.

annyit tudok, h Pécs környékéről származunk ezen az ágon.


2011. okt. 4. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, olyan angolosan hangzik...
2011. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyértelműen donauschwab (sváb) családnév. Írtad, hogy pécs környéki, így meg szinte biztos:) Találtam neten egy oldalt, ott azt írják, hogy a Rupert egyik alakváltozata, a 7. században már feltűnik a bajor hercegség területén. Személynévből képzett családnév.

2011. okt. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igen, azt emlegették már a családban hogy anyai ágon svábok vagyunk, de nem voltam benne biztos hogy a név is ilyen eredetű. köszönöm szépen!!!! :) esetleg az oldal linkjét be tudnád ide másolni? elolvasnám én is :)
2011. okt. 4. 22:35
 4/12 anonim ***** válasza:
wikipédia szerint a Róbert délnémet alakváltozata
2011. okt. 5. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Német és Rupert-nek írandó, egy p-vel. Valóban a Róbert német változata, a magyar változata a Róbert pedig valószínűleg francia eredetű.


Ha Pécs környékéről valóak, akkor nem is csoda, de nem svábok. A svábok a Duna-Tisza közén vannak (Harta, Hajós); a pécsi német ajkúak tudtommal máshonnan jöttek.

2011. okt. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A bajoroknak semmi közük a svábokhoz. A svábok nagyrészt Stuttgart környékén élnek, az pedig Baden-Württenberg legészakibb csücsén található, közvetlenül Pfalz mellett. A bajorok között ne terjessze senki azt, hogy svábok, mert úgy szoktak neki örülni, mint a skótok, ha angolnak titulálják őket. :)
2011. okt. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sorry. Még nagyon reggel van. Nem az északi csücske, ott én vagyok. A közepén vannak, St. a "sváb főváros".
2011. okt. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Rupert mint keresztnév egy p-vel írandó, igen. de nagymamám vezetékneve így, két p-vel van.

közben én is találtam egy oldalt, ahol szintén azt írják, sváb eredetű. de azért majd kutakodom még.

2011. okt. 5. 10:16
 9/12 anonim ***** válasza:

22:25-ös vagyok!


a linket már nem tudom visszakeresni, de 100%, hogy sváb, meg az is, hogy a Rupert egyik alakváltozata így 2 p-betűvel. jól írták itt a gyk-en, hogy a Róbert személynévből eredeztetik.


Annyiban vitatkoznék a sváb vs. bajor témát feszegető emberrel, hogy a magyarországon élő németek többsége nem baden-württembergből származik, hanem bajor és osztrák. ezek mellé jön csak be a ténylegesen sváb bw-i, pfalzi, hesseni, stb eredet. magam is német származású vagyok, de nem dunai sváb, hanem ny mo-i, itt pedig már az államalpítás óta élnek osztrák-bajor származásúak. a lényeg, kollektíven használják a sváb jelzőt az egyetemes itt élő németségre, hiába származik más területről... egyébként, ha nagyon bele akarnék menni, akkor nyelvileg is utolérhető a dominánsabb bajor eredet. pécsen ugyan úgy dunai svábok élnek, mint hartán... nem is lehetne ez másként, hiszen pécsen van a mo-i németség országos önkormányzata, aminek a logója tisztán mutatja a lényeget. a wikipedia szócikkében egyébként le is van írva, hogy a mo-i németek nem ténylegesen svábok, de ettől még a nép elnevezése itthon az ami.

2011. okt. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

a sváb eredetet tartottam én is a legvalószínűbbnek, hiszen mint már mondtam azt tudtam h anyukám családja sváb származású, csak abban nem voltam biztos h a Ruppert név is sváb név.

azt hiszem, a következő lépés hogy kiderítem, hogy svábok, bajorok, vagy bajor svábok vagyunk-e! :D köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2011. okt. 5. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!