Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Másodunokatestvérrel mekkora...

Másodunokatestvérrel mekkora lehet az esélye, hogy ütik a génjeink egymást?

Figyelt kérdés

Szóval ez egy bonyolult családi helyzet.VAn egy unokatestvérem,aki a nagymamám féltestvérének az unokája.VAgyis 2 u.testvérem.Eddig nem nagyon szoktunk találkozni,aztán most ott tartunk hogy egyre többet de nem családi szeretetből.Azt hiszem kezdem szeretni,ő is engem és nem tudom hogyan verjem ki a fejemből,hiszen rokonok vagyunk.

Mekkora lehet az esélye ,hogy ütik a génjeink egymást???


2009. máj. 5. 12:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Második unokatestvéreknél engedik a házasságot is Mo.-n. Nálatok meg még kevesebb az "ütközés", hiszen mamádnak csak a féltestvére.
2009. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak fél-másod-unokatestvéred. Va valami öröklődő betegség a család történetében?
2009. máj. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
betegségről nem tudok,viszont az elég nagy gáz,hogy a család borzalmas szemmel nézi,pedig nem tudják a teljes történetet.Kezd amolyan Rómeó és Júlia történetre hasonlítani.
2009. máj. 5. 13:51
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez gáz. De a rokonság szerintem azért nem olyan közeli. Csak hát, ha úgy tartjátok..

Szerintem a génekre genetikus választ adhat ha olyan komolyra fordul-de a család..:/

2009. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Dédszüleim másodunokatesók voltak,nincs semmi bajom,de hiába engedik a házasságot a gének úgy kiütik egymást.Én aztmondom,hogy házasodjatok és válaljatok gyereket,de ha a doki uh-n látja h baj van akkor ha úgy érzitek ok vállaljátok de ha nem akkor...
2009. máj. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
vállalnánk a gyereket de úgy ahogy mondtad.....ha nem lehetne babánk még örökbefogadást is vállalnánk,csak együtt lehessünk.......
2009. máj. 5. 15:31
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Már a 2. unokatestvéri fokot is házasság, illetve együttélés, és egyéb kapcsi szempontjából elfogadják , főleg hogy nagymamád féltestvéréről van szó...

Szerintem elég kicsi az esély valamilyen összeférhetetlenségre. Ha komolyra fordulna a kapcsitok, akkor érdemes egy genetikus véleményét kikérdezni erről.De szerintem nincs nagy gond , és ugye betegségek unokatestvéri összeférhetetlenségek nélkül is öröklődhetnek....

2009. máj. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
A férjem nagyszülei első unokatestvérek voltak(nagy családi botrány, de túlélték), és nincs a családban beteg gyerek. A párod még annyira sincs veled vérrokonságban mint a "rendes" második unokatestvérek, akiknek mellesleg elfogadott lenne a házassága. Szóval sztem ne izgulj. Max a család miatt, ha nagyon "kiborulósak":D
2009. máj. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Szülészeti, nőgyógyászati klinikákon van GENETIKAI TANÁCSADÁS részleg is.


Az nem erre való? Talán ott ki lehetne deríteni a dolgot.

(Nem tudom, még sosem szültem, csak láttam.)

2009. máj. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Sziasztok..

Genetikai deformitás nem közvetlen a következő generációkon jön ki hanem 3-4 generációt követően

Lehet mérgesnek lenni és sértődöttnek . A véleményem a kommentekről: Ha az UH-on látnak deformitást …abortuszt ajánlasz. Mintha az abortusz egy könnyű szövődmény mentes kis műtét lenne, amit recept nélkül leakasztunk a szögről. Mondjuk, ha az első terhessége így „sikerül” hány magzatnak kel meghalnia, hogy ez a kapcsolat boldog legyen.?? Ugye a magzati jogok… No coment..

Következő eszmefuttatásom az lenne, hogy a magzat látható jelei … arról beszélünk, amit fizikai jelentőséggel bír. Na de .. mentálisan ,pszichikailag milyen fejlett lehet, ha már ha kis mértékben is genetikailag egy alapból indul ki.

Következő generáció felnőtt érzésekkel, lehetőségekkel családalapítás miatt orvoshoz kel fordulniuk. Mert a nagypapa és nagymama „jól” döntöttek anno? Nem lehet ezt követően elhallgatni. Mondhatni az összes párkapcsolatra hatással van az orvosi kivizsgáláskor erre nagy hangsúlyt kel majd fektetni .. Mivel ettől kezdve veszélyeztetett lesz minden egyes kisbaba .. Így nem lehet az mondani ,hogy ez csak két emberre tartozik. Ha ez a generáció elfogadja ezt a döntést, de egy 2.-3.-4. később akik ettől teljesen független és más morális környezetben nő fel .. Megfogják megköszönni..? Jó lenne ezen is elgondolkodni.

2009. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!