Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nálatok van olyan keresztnév...

Nálatok van olyan keresztnév a családban, amit mindig hagyományosan továbbvisz egy utód? Milyen távlatokra vezet vissza ez a hagyomány?

Figyelt kérdés

2011. dec. 24. 14:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%

Pároméknál, Dezső.

A bátyjának a kisfia, Bátyja, Édesapja, Papája, Dédapukája, és ha jól tudom ott is még egy jó páran. Ha jól tudom apai ágról talán 20 Dezső van már :)

2011. dec. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
54%
Én nem szeretem ezt a hagyományt. Nagybátyám keresztneve ugyanaz, mint nagypapámé, de szerintem akkor sem "jaj de szép hagyomány".
2011. dec. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
Dezső:D Szegény gyerek...
2011. dec. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk a Gábor volt, de a szüleim öcsémmel megszakították.
2011. dec. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a György név, tesóm már nem is tudom hanyadik :D
2011. dec. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
A pároméknál István. Hogy mióta nem tudom, de mióta csak vissza tud emlékezni az első fiú mindig István volt, így Ő is. Mi már ezt nem fogjuk tovább vinni, ha egyszer fiunk lesz.
2011. dec. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk Árpád, pároméknál László és a Terézia (Terézia a nagymama, anyuka, és a párom húga is). Hogy pontosan milyen régi hagyomány ez nálunk azt nem tudom, de az biztos, hogy már az ükapáinkat is így nevezték. Mi valószínűleg megtörjük ezt a hagyomány. Egyik név sem tartozik a kedvenceink közé.
2011. dec. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sajnos így van és én is Imre vagyok, ahogy apám, nagypapám, dédpapám. Hát isten ments ha egyszer lesz fiam, hogy ez legyen a neve. Én is utálom. Szerintem ez mindig kiszúrás a gyerekkel és nincs sok értelme.
2011. dec. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem kötött :)


Inkább az hagyomány, hogy minden leány gyermeknek E betűvel kezdődik a neve. Lassan az összes anyakönyvezhető E betűs nevet felhasználja a család a leányoknál :)


Így van ez üküknagyanyámig visszavezetve, és a legkisebb a családban a 2,5 éves kislányom. Ő is E betűs nevet kapott, mint ahogy minden lány a famíliában. :)

2011. dec. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs nagyon ilyesmi, illetve déd - és nagymamám Veronika, és a lányomnak is ezt a nevet tervezem, de ennyi. Szerintem szép hagyomány, bár névfüggő. Például az Imre és István nem rossz nevek.
2011. dec. 24. 16:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!