Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy gondolkozhat így némelyik...

Hogy gondolkozhat így némelyik ember?

Figyelt kérdés
Sógornőm ismét munkába állt, de a gyerekük még nem mehet óvodába. Én itthon a háztartást látom el, mert sajnos munkanélküli vagyok. Kitaláltál, mivel én itthon vagyok, vigyázhatnék a gyerekre, mert találtak egy helyet ahol lehetett volna a gyerek, míg ő dolgozik, csak ott sok pénzt kell fizetni. Mi is épphogy kijövünk párom keresetéből, így mondtam neki, hogy valamennyi pénzt azért adjon. (Legalább annyit, amennyit a gyerek elnasizik.) Erre ő a fejemhez vágta, hogy én milyen pénzéhes vagyok meg egyebek. Szerintem ez elég nagy pofátlanság a részéről. Hogy gondolkozhatnak egyes emberek így? Még magamnak sem tudok venni egy pohár joghurtot sem ,nem hogy még az ő gyerekének. (Ja azt hozzáteszem, hogy 1 héten 1-szer jönne a gyerekért, csak hétvégén.)

2012. máj. 28. 19:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Pofátlanság,sajnos sok ember csak a saját érdekeit látja,azt ,hogy neki mi a jó,más nem érdekli.
2012. máj. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Mégis hogy gondolta, hogy ingyen eteted, itatod, és vigyázol a gyerekére 1 héten keresztül, éjjel, nappal? Mondd meg neki nyugodtan, hogy nem vállalod. Ha megsértődik annál jobb. Ilyen rokon nem kell!
2012. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, az lett volna a normális, hogy ha már megkér, eleve felteszi azt a kérdést is, hogy mennyiért vállalnád. Mert itt nem csak a nasiról, joghurtról lenne szó, hanem arról is, hogy egy kis gyerekért arra az időre, amíg nálad van, te vállalod a felelősséget, te gondozod, stb. Ezért munkabér is járna (mint pl. ha egy bébiszittert vesz fel). Szóval nagyon pofátlan!
2012. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Na álljon meg a nászmenet. Ha a nevelőnője leszel a gyereknek, akkor fizesse ki neked a munkadíjadat, ne csak a gyerek kajáját. És mi van, ha téged felhívnak szerda délelőtt 10-kor, h két óra múlva jelenj meg egy állásinterjún, mert nekik azonnal kell valaki? Akkor azt mondod, h bocs, de szittelnem kell?
2012. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Így van, szerintem is a minimum lett volna, hogy rákérdez mit kérsz cserébe, mert ha pénzt nem is, de azért a szükséges dolgok, kaja hozzávalók, hűtő feltöltés igazán járna cserébe szerintem, ez a MINIMUM.

Egyébként én azt pénzért sem vállalnám, hogy másnak a gyerekét én neveljem, én ébresszem reggel, én öltöztessem, én fürdessem, stb stb. Otthon levan róla a gond és a nyakadba varrnák szimplán szívességként? Hát kössz... szerencsétlen gyerek! Ha otthon lennék, akkor egy kis pénzért elvállalnám, ha csak néhány hétről van szó (illetve reggel hozzák, este viszik), akkor legalább annyiért, ami a gyereknek kell, ha több időről, akkor akár többért is, attól függ mennyire szoros a kapcsolatom ezzel a családdal.

2012. máj. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem vállalnám el így, hogy munkanélküli vagy, ő meg semmit nem fizet. Azt a gyereket etetni kell, ráadául szinte beköltözik. Ami nem lenne gond, ha időd mellett pénzed is lenne. Azt mégsem várhatja, hogy majd nem fizeted be a rezsit, hogy etetni tudd a gyerekét. Maradjon otthon a sógornőd, míg óvodás nem lesz a gyerek.
2012. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

Mi az, hogy beteg vagyok? Senkibe nem szoktam belekötni, de ezt mégis miből szűrted le, ismersz talán? Szerintem még nem találkoztunk. Szimplán értelmetlennek találom, hogy egy teljesen evidens kérdésből ekkora drámát csináljon valaki, ha úgyis tudod a választ. Más ide komoly problémákkal jön, bizonytalan, szeretne tanácsot kérni.


Viszont a stílusod és az, hogy lebetegezel valakit, szerintem mindent elmond a szintedről. Gratulálok, így tovább.

2012. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi időre még pénzért se vállalnám ez nem felvigyázás konkrétan te nevelnéd a gyerekét.
2012. máj. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
szerintem igaza van 77-esnek, ez egy teljesen értelmetlen kérdés, mert úgyis tudod a választ. kár ezen vergődnöd
2012. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőd helyében égne a fejem.Ez nagyon durva,Ehhez komolyan nagyon alacsony IQ kell,hogy valaki ilyet kérjen,vagy rohadtul pofátlannak kell lennie.
2012. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!