Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol tudom megnézni a nemzeti...

Hol tudom megnézni a nemzeti családfákat (pl. : magyar, angol, stb. )? Szóval azt, hogy a népcsoportok kikkel vannak rokonságban?

Figyelt kérdés
2008. máj. 15. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
A Wikipédia elég jó ezen a téren, leginkább az angol nyelvű változatot ajánlom.
2008. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
55%
Amúgy felesleges megnézni, azt írják majd hogy a finnekkel. De effektív olyan, hogy magyar vérvonal nincs. Esetleg Székelyföldön. Szlovákok, kunok, németek, délszlávok, románok, zsidók, törökök, romák (igen, Árpáddal is jöttek be roma és zsidó törzsek), mind adtak egy kicsit a nagy magyar vérhez! Innentől butaság a szélsőjobbosok árjaelmélet, nem hiszem, hogy bárki le tudná vezetni a tiszta magyarságát Árpád vezérig...
2008. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Miután tudjuk, hogy a magyar nemzet, amikor a Kárpát-medencébe, akkor bizony nem nagyon keveredtek más népekkel. Így a finnekkel sem, ugyanis egymás mellett éltünk. A népvándorlás korában nem volt szokás, hogy a nemzetek egymás között házasodjanak. Valszeg nem volt érdemes, mert néhány századon belül úgyis tovább vándoroltak.


Viszont olvastam azt is, hogy amíg a hun nép Ázsia belső részén élt, akkor a hun ás a kínai uralkodócsaládok egymással házasodtak.


Hogy mennyire ősi nép a hun és a magyar, (merthogy Attila hun király egyenes ági leszármazottja Árpád), arra ajánlom a következő idézetet: Ter. 10. 1-9.

2009. dec. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%

Pedig a magyarok is keveredtek más népekkel. A honfoglalás körül. Mint tudjuk, az őshaza Baskíria, Volga folyó mellékfolyója, Káma közti terület. És itt volt egy olyan föld h Levédia=Volga és Don közti terület, kazárokkal keveredtek.


Egyébként apukám, anyukám szerint ázsiaiakkal is. Apu azt mondja, h Afganisztánból jöttünk ide, szal ha igaz, akkor biztos, h azokkal is keverdtünk. Egyébként, mi tiszta magyarok vagyunk, viszont az unokatesómnak a szemén látszik egy kis kínai beütés. Nekem meg pl a bőrömön nagyon látszik, mivel barna, fehér, és sárga "színű" a bőröm. Egyébként pedig szőke hajam van, elég világos, de azért nem annyira, a szemem pedig még is barna, pedig a szőkék általában kékszeműek. :)

2009. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!