Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A barátom számítógépfüggő,...

A barátom számítógépfüggő, hogy szokathatnám le?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve vagyunk együtt a barátommal. Eleinte nem zavart, hogy számítógépes játékokon (Wow, Battlefield, CS) játszik, úgy voltam vele, ha szereti, csinálja amíg nem esik vele túlzásba - csak hát ez már megtörtént.

Jelenleg nincs munkahelye, így egész nap ráér játszani, ami nem érdekel, de az igenis kiborít, hogy ha átmegyek hozzá (hetente 2-3 alkalommal ott is alszok), akkor is egész idő alatt játszik. Én meg ülök az ágyon és nézem a Tv-t vagy olvasok, mert nem tudok mit csinálni... és egyszerűen nem látom értelmét annak, hogy ott vagyok. Ha szólok, akkor mondogatja, hogy mindjárt befejezi, csak még egyet, meg még egyet...én nem hiszem el, hogy az a k*rva játék jobban foglalkoztatja, mint én, holott rengetegszer megkértem már, hogy ne a gép legyen neki az első helyettem Komolyan, odáig jutottam, hogy ilyenkor már azon gondolkodom, nincs értelme tovább ennek az egésznek.


Mit csináljak?


2012. okt. 23. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre a kérdésre te magad is tudod a választ. 6 hónapja örök második vagy egy virtuális birodalommal szemben... hol az önbecsülésed?
2012. okt. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

"Én meg ülök az ágyon és nézem a Tv-t vagy olvasok, mert nem tudok mit csinálni... és egyszerűen nem látom értelmét annak, hogy ott vagyok."


Jaj de ismerős, csak mi együtt is laktunk az exemmel. Nem lehetett kirobbantani a gép elől. Azóta is jóban vagyunk és nem én voltam az egyetlen, akinél ráment erre a párkapcsolata.

Szóval sajnos nem sok jóval tudlak kecsegtetni, ez ugyanolyan függőség, mint az alkohol v szerencsejáték. Amíg neki ez így jó, nem próbál meg segítséget kérni (bár nem tudom erre mit tudnának kitalálni), addig ez így is fog maradni :(

2012. okt. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Hogyne kötné le jobban a játék, mint te. Nyilván évek óta játszik vele, te meg csak fél éve vagy képben.

Ezt vagy elfogadod, vagy nem. Párom is sokat játszik, ha ráér, de én is hajlamos vagyok órákra belefeledkezni a játékba. De mi ilyenek vagyunk, és működik a kapcsolat; együtt is élünk.

De mondjuk nagy különbség, mikor mi nem éltünk együtt és A páromnál voltam, soha nem játszott. Kivéve, ha én néztem a tévét, mert érdekelt valami műsor, addig játszott.

2012. okt. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Állj fel,és menj haza!Ha kikapcsolta a gépet,majd szól.

Addig viszont nyugodtan kereshetsz valakit,aki veled szeretné tölteni az idejét:)

2012. okt. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én párom is szeret gépen játszani de ha én ottvagyok akkor igen is velem foglalkozik. Nemrég újított be egy PS-sel is és azzal is játszik azzal néha ketten is játszunk ha úgymond nincs mit csinálnunk, de ő mindig tudja hol a határ és ha én ottvagyok soha nem ül a gép előtt maximum facebookozunk vagy ketten netezünk és hasonlók, de hogy ő engem unatkozni hagyjon az nálunk nincs.

Én megmondanám neki hogy amikor te ott vagy akkor veled foglalkozzon, és döntse el hogy neki mi a fontosabb te vagy a virtuális világ, mert ha ő a játékot választja akkor meg is érdemli mert én szerintem egy olyan nőt mint te nem fog találni többet, és ameddig együtt vagytok addig döntse el hogy mit akar mert aztán jöhet a sírás.

2012. okt. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszból mondom, de szerintem hagyd ott a francba. A szakítás az még akár fel is nyithatja a szemét, hogy egy lányt nem csak megszerezni, hanem megtartani is kell! Ha meg akkor sem kap észbe, akkor tényleg felesleges erőltetned. Én környezetemben (ismerősök közt) van több nő is, akinek a párja megállás nélkül játszik. Igaz ők dolgoznak, de miután hazaérnek azonnal ülnek le a gép/Playstation elé és nyomják.. Ha meg merik szólni őket, akkor meg idegesek lesznek, hogy munka után had csináljanak már azt amit akarnak.. meg ilyenek :/

Én nem bírnék így élni egy kapcsolatban, tényleg semmi értelme. Én nem második akarok lenni a barátomnak, hanem az első!

2012. okt. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Leszoktatni szerintem nem fogod tudni. Ha ráijesztesz szakítással akkor is maximum ideig-óráig fog nála tartani a változás. Ha annyira oda lenne érted, akkor nem a gép előtt ülne.

Sajnos ez komoly függőség, csak nem veszik komolyan az emberek úgy mint a cigit, alkoholt, pedig nem sokkal másabb. Tönkre teszi a szociális életüket, belefeledkeznek a virtuális világba és ha valaki ki meri őket zökkenteni, akkor - láttam már személyesen olyat - idegbeteg lesz az illető és képes ütni, vágni mindent. Félelmetes tud lenni.


Nekem is volt olyan barátom, aki szerette a PC játékokat, de amikor ott voltam, akkor nem játszott vagy együtt játszottunk vagy amíg én valami mással foglalkoztam addig játszott.


Én nem csinálnék magamból hülyét a helyedben.

2012. okt. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretek játszani gépen vagy xboxon de mindig szakítok időt a barátnőmre. Engem a játék csak 2-3 órára köt le tovább nem, én ugyanúgy élem az életem mint eddig, ha nincs semmi dolgom akkor netezek inkább mert megunom a játékot egyszerűen. Ellentétbe a haverommal aki egésznap a gép előtt ül még suli időben is hajnali 2 ig képes játszani mindenfélével. Nem csodálom hogy őt ezért dobta a barátnője. Nekem itt lakik a szomszédutcába néha át is megyek hozzá e én se látom sok értelmét mert annak sincs értelme hogy csak ülök mellette és nézem ahogy játszik, buliba elhívni őt lehetetlen jó néha néha eljön jól érzi magát nincs ezzel baj de a gépen kívül nem ismer mást sajnos.

A barátnője is legtöbbször amikor ott volt ő is csak ült a fotelba és inkább fészbukozott telefonról én meg nem bírtam ezt nézni és inkább hazajöttem. Én nekem is van barátnőm 3 hónapja vagyunk együtt van hogy ő is csakőgy átjön hozzám mindenféle előzetes bejelentés nélkül de amint beengedem első dolgom a puszi után hogy kikapcsolom a konzolt vagy kilépek a játékból és vagy beszélgetünk vagy együtt játszunk mert néha ilyen is van, vagy elmegyünk valahová. Én mindig is tudom kontrollálni magam és eltudom dönteni hogy nekem mi a fontosabb, mert rájöttem arra még 14 éves koromba hogy a virtuális világ megvár, de az élet nem.

Neked is csak aztmondom ha nem akar ezen változtatni akkor hagyd ott a fenébe és keress egy olyan párt magadnak aki meg is érdemel téged. Nem tudom hogy a barátod mivel varázsolt el hogy összejöttetek nem is érdekel, semmi közöm hozzá.

És ha le akarod szoktatni, nem fogod tudni azért nem mert ő neki kell belátnia hogy függő és változtatnia kell ezen, neki kell az agyában eldönteni hogy képes csökkenteni a napi játék időt hogy többet lehessen veled vagy nem képes erre, ezt neki kell eldöntenie. Ha szereted őt akkor javaslom azt hogy adj neki egy esélyt arra hogy adsz neki 1-2 hetet hogy megtudja állni a játékot legalább akkor amikor ott vagy és veled foglalkozzon vagy ha ez nem így van és nem látsz tartósabb változást csak 3 napig akkor hagyd ott a francba őt. De ha szeret téged akkor erőltesse meg magát jobban és ne csak hagyja abba a gépezést hanem éreztesse veled hogy igen is kellesz neki. Én haveromnak is ezt tanácsoltam amikor a barátnője otthagyta de ő nem is tett érte semmit, persze csak a szája járt.

2012. okt. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Juj szegény hát nagyon sajnállak:( Én párom is szeret játszani de ő 1-2 óra után megunja.

Én megmondom őszintén hogy lánylétemre én is imádok játszani a neten sőt a barátomat is egy netes játékon ismertem meg, de most ne menjünk ebbe bele, azóta már egyikünk sem játszik azzal, nagyon már nem is játszunk semmivel.

De nem tudom hogy a barátod akkor miért van veled ha neki a számítógép fontosabb mint te, nem értem. Ha neki az a fontosabb akkor legyen benne annyi férfiasság hogy megmondja hogy ez van és inkább hagyja hogy te boldogan élj, a saját világodban és ő is boldog legyen a saját virtuális világában, ha neki ez jobban tetszik.

Ennek a kapcsolatnak már nincs értelme ezt jól beláttad, csak ha változást akarsz akkor lépj. Szerintem is szakíts vele mert csak az időd pazarlod. Ha még dolgozni sem képes mert lefogadom hogy munkát sem keres mert inkább játszik akkor meg is érdemli. Nem tudom hogy a szülei mit szólnak ehhez hogy inkább játszik az álláskeresés helyett.

2012. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha az első fél évetek során sem tudod jobban lekötni, mint a WoW, vagy a CS, akkor valószínűleg nem túlzottan izgatod. Az én barátom iszonyatosan várta a Diablo III megjelenését, én meg már keresztet vetettem a közös szabadidőnkre. Fél óra után felhívott, hogy várjam meg, jön át hozzánk, inkább velem van, már nem annyira izgatja a játék :) Ha választania kell (én nem kérem ilyenre, de ha nem lenne ideje mindkettőre), inkább engem választ a gép helyett. Ja, amúgy informatikus... Szóval én a helyedben nem erőltetném ezt, mert csak te fogsz végtelenül elkeseredni attól, hogy nem vagy izgalmasabb egy hülye játéknál.
2012. okt. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!