Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen gyakran látogatjátok a...

Milyen gyakran látogatjátok a szüleiteket és párotok szüleit ha már van gyerek és több száz kilométerre éltek?

Figyelt kérdés
Csak együtt mentek,vagy egyedül is ki-ki a saját szüleihez?
2013. ápr. 2. 08:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mi megyünk külön külön is, de ha jó a kapcsolat, akkor átlagban 2 havonta biztosan mennék egy hétvégére! Ha egy nap alatt megjárható az út, akkor havonta egy napra mennék, de ennek a jó kapcsolat az alapja szülő és gyerek között. Egyébként nem kötelező mindenhova párba menni. A szülőnek nyilván úgyis a saját gyermeke a fontosabb.
2013. ápr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekel!!! Párom szülei 300 km-re laknak és előre félek, hogy mi lesz ha pici babánk lesz majd. Mert ugye nem mehetünk-sajnos- csak egy-egy délutánra. Legalább három napra kell és ott is kell aludni. Elég kényelmetlen (nekem legalábbis), gyerekkel meg még nehezebb lesz. Az meg olyan furán fog kinézni, ha csak párom megy majd...mert ugye akkor miért nem ment az unoka? :-/ Szerintem elég gáz lesz mindenhogyan. Nálatok hogy van kérdező???
2013. ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Most még nincs gyerek,kb 300 km.

Most 3-4 hetente megyünk párom szüleihez,2 havonta enyémekhez.

Szerintem ez sok,anyagilag is (benzin is rengeteg,de tömegközlekedés irtó rossz és pályamatricával is olcsóbb kocsival),időben is,péntektől vasárnap estig,vagy ha hosszúhétvége,biztosan megyünk.

Most akarom elkezdeni szoktatni a családot,hogy elég 2 havonta egy hétvége,lehetőleg nem 3 napos.

Külön mi nem megyünk,300km-t egyedül nem jó levezetni.

2013. ápr. 2. 09:12
 4/16 anonim ***** válasza:
Nálunk még nincs gyerek. De az én szüleim messze laknak és már én is kezdtem ezen a dolgon agyalni. Szerintem amíg pici a gyerek, addig nem utazunk. Jöhetnek ők is látogatóba, aztán 1-2 napos látogatásokat a párom is kibír majd velünk. Ha úgy látjuk, nem működik, akkor mi ott maradunk pár napra, ő meg hazajön.
2013. ápr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én kb 2 havonta találkozom anyummal ,olyan 3 napra.Sajna nem jó anyám és párom között a viszony,igy a lányommal ketten szoktunk menni...
2013. ápr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hozzánk nem jönnek párom szülei,mert "messze vagytok". (Pestre piacra felmenni 200km nem sok,délután haza,az egy napra 400km vezetés,és havonta mennek)


Én szüleimnek nincs kocsi,de vonattal kb félévente jönnek hétvégére.

Körülbelül hasonló a viszony mindkét szülőpárral.

2013. ápr. 2. 09:18
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 gyerek van.amikor nem voltak akkor 2 havonta mentünk,de most már egyszer jönnek ők,mi pedig 2 x egy évben.320km élnek,és nem olcsó az üzemanyag.Külön soha nem megyünk.Sajnos kell az a pénz másra is.Lakáshitel stb.
2013. ápr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

És nem háborogtak a szülők,hogy kevesebbszer mentek?


Attól tartok nálunk fognak,főképp párom szülei.

2013. ápr. 2. 09:30
 9/16 anonim ***** válasza:
Megyünk külön-külön is, ha úgy adódik, mivel nagyon nagy a család, ha valami alkalom van lehetetlen mindenkit meglátogatni. Apámékhoz 3-4 hetente megyek csak én, mert párommal nincs jóban. Anyósomékhoz szintén 2-3-4 hetente megyünk, oda többnyire együtt.
2013. ápr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

havonta megyünk,és ők is úgy jönnek,tehát kb. kéthetente talalkozunk+skype,250km-re laknak.Mi ha megyünk,ott töltjük a hétvégét,ők általában reggel jönnek,este mennek.Anyuek közel laknak így velük nincs probléma...

de miért érzed magad rosszul náluk?ha gyereket tervezték,akkor már te is csaladtagnak szamitasz elvben,nem?

amúgy meg a mi szüleink tuti nem bírnak,h 3-4 havonta,akár ritkábban találkozzanak az unokajukkal..külön nem megyünk,kb. mióta osszekoltoztunk.

2013. ápr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!