Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A testvérem elítél, mert...

A testvérem elítél, mert boldog párkapcsolatom van. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Amikor kicsik voltunk, folyton versengtünk, és mindig ő volt az okosabb, a népszerűbb, a szebb, a szüleink is különbséget tettek közöttünk. Mindig megpróbáltam lekörözni, de mára megtaláltam a saját területemet az életben, és rájöttem, hogy mások az erősségeink, más a testalkatunk, az érdeklődési körünk, és felesleges a versengés. Azt hittem, teljesen jól kijövünk, és kinőttünk ebből a dologból, de amióta komolyra fordultak a dolgok a barátommal (másfél éve vagyunk együtt), a nővérem lenézően és ellenségesen viselkedik velem.

A hétvégén, amikor a barátom is ott volt, azt mondta, nagy az arcom, és pofon vágott nyilvánosan, pedig egész hétvégén csipkelődtünk, és amíg csak ketten voltunk, semmi baja nem volt. Megalázónak éreztem a barátom előtt ezt az egészet, és egész este sírtam, de nem tudom, mit tegyek.


2013. máj. 13. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Irigy. Kerüld, amennyire tudod.

"Furcsa ember az irígy,

Torkán mérges a mirígy,

Egyszer úgy, egyszer így,

Az irígynek sohse higgy." (Weöres)

2013. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem elítél, kicsi lány, hanem irigyel, mint ahogyan előttem is írták, de piszkosul.


A pofonért nagyon keményen büntetném: amíg bocsánatot nem kér, addig szóba sem állnék vele, levegőnek nézném, minden alkalommal.


A szüleidet csókoltatom. Az ő bűnük, hogy eldurvult a helyzet, ez egyértelmű. Nem hagyd magad! Felnőtt korban már nem számít az, hogy ki a nagyobb pár évvel vagy ki a kisebb. Mindketten felnőtt emberek. Ha ezt a nővéred nem képes tudomásul venni, és pofozkodik, akkor ignorálni kell! Nem is létezik. Irigykedjen otthon, egyedül magának.


Senki pofonját nem szabad eltűrni, kislány.

2013. máj. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Irigy, egy tesótól ez nagyon durva... meg a pofon is!
2013. máj. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én leöntöttem volna itallal a helyedben. Amúgy egy cipőben járunk, csak velem nem a testvérem viselkedik így, hanem egy rokonom. Gyűlöl, amiért több iskolám van, mint neki, ráadásul most már nekem is komoly kapcsolatom van. Nem tudom, mit fogok tőle ezért kapni, de amikor elkezdi a hülyeségét, akkor mindig otthagyom a pics@ba.
2013. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zsuzsanna20 válasza:
100%
Ideje lenne felnőnie a nővérednek, neked pedig megvédeni magad!
2013. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind nagyon hasznos volt.

Ha ignorálnám, nem tudom, mennyire működne, mert én lennék a rossz, a hisztis és a gyerekes, de valamit mindenképpen ki fogok találni.


Inkább csak sajnálom, mert tényleg ő a szebb, a népszerűbb, satöbbi. Egész egyszerűen csak önbizalom hiányos, ezért nincsen neki még senkije.

2013. máj. 13. 22:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem viselném el, hogy a testvérem megpofozzon. Nem tudom, hány évesek vagytok, de ez gáz. Nem mondom, hogy megtéptem volna, de visszakapta volna, az biztos. Ne foglalkozz vele, de ha már fizikailag is bánt, ne hagyd magad!
2013. máj. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!