Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szülők zsarolása, azt hiszik...

Szülők zsarolása, azt hiszik a gyerek egy tulajdon?

Figyelt kérdés
Ne gondoljatok ilyen szülőgyűlölőnek, de egyre többet mondja anyunk, hogy ő mit megtett mikor kicsik voltunk. Apu ívott, de ő ment dolgozni értünk, stb. Azt nem veszi bele, hogy sokszor a természete miatt belekötött minthogy hagyta volna hogy kialudja magát, rengeteg veszekedés, albérletezgetés, stb. Most közel a hatvanhoz egyedül él, mert azóta egyik kapcsolata sem sikerült, részegeseket fogott ki. Hát a szokásos, cseberből vödörbe, és most is mi vagyunk a hibásak, mert " azért dolgozott ránk a józsi, csak nem lehet olyan rossz ha most valakivel együtt él " Szóval értitek. És ha felnőtt fejjel bevédjük magunkat, ha olyan mond vagy csinál, ezzel jön, hogy kiskorunkba mi minden betegségen ott volt velünk stb. Kérdezem én: Ez nem szánalmas? Én elismerem, nem kis dolog lehetett. De ez nem természetes, hogy ha gyereked van ha beteg, veszel gyógyszert, dolgozol érte? Ezt egy hüle is átlátja, hogy kapálódzás ilyennel takarózni. MI a véleményetek? Amúgy 29 vagyok, még mielőtt tizenévesnek gondoltok.
2013. máj. 29. 09:07
1 2 3 4
 1/32 viktor123456 ***** válasza:
60%

ez szánalmas.


amikor azzal jön, hogy amíg itt laksz, addig az van amit én mondok, akkor nem jut eszébe, ohgy húzok a francba, ha ez a módi...


pattintsd le, mert csak a saját nyomorát akarja rádtolni...

2013. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
21%
gratulálok mindkettőtöknek (kérdező és válaszoló)
2013. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nem pattintom, mert én sem lakok már otthol, csak érzem, hogy ez a zsarolás mindig megvan. És ki az aki ne gondolná át, hogy milyen xar lehet egyedül lennie otthol. De pl ilyenek, hogy füvet vágni kéne menni stb és lakik tőlünk 65 km-re most kérdem én, bár tudom, hogy valakit megkérnie meg pénzes dolog, de ott van a fűkasza. Nem nehéz, motoros, miért zsarol ezzel is, hogy a szomszédok, stb. Közben meg legutóbb is nem is volt olyan nagy, a másik szomszédban is volt ekkora. szal értitek. Tényleg saját nyomorúságát eerőlteti rám, miközben van elég gondom.
2013. máj. 29. 09:18
 4/32 A kérdező kommentje:
Mert mi a bajod második? Hihetetlen, hogy van ilyen is, nemcsak egy tökéletes család mint gondolom a tiétek is? hm?
2013. máj. 29. 09:19
 5/32 Andizsuzsi ***** válasza:
19%
Nem, én nem értem. Mi ellen kell neked felnőtt fejjel bevédened magad, ha édesanyád egyedül él?
2013. máj. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Andizsuzsi ***** válasza:
21%
Közben elolvastam a válaszaidat. Már értem. Az ellen, hogy segíteni kelljen neki.
2013. máj. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Az ellen, amit nem írtam le, hogy beleszól, hogy nincs munkám és miért élem felfele a megspórolt pénzem. Vagy ha csak belémköt valamiért, főleg ha otthol vagyok látogatóba, nincs hova mennem, ha ő hazajön melóból belémköt, ha csinálok kint valamit akkor nem jó, stb.most mindent ide én sem írhatok le.
2013. máj. 29. 09:21
 8/32 A kérdező kommentje:
Andizsuzsi. Te is olyan vagy aki azt hiszi, aki ide feltesz kérdést, csak simlis és lusta meg hasonlók lehetnek? Nem az a baj. Ez csak egy példa volt. Értelmezésed nem ötös már ne haragudj.
2013. máj. 29. 09:22
 9/32 anonim ***** válasza:
De, szánalmas. A szeretet önzetlen, nem birtokló, nem hánytorgat fel semmit. Az anyai szeretet a leginkább ilyen. Valószínű, ő is így szeretett -régen. Csakhogy tönkrement az élete, hogy felnőttetek már nem tudott megmaradni ebben a jó szeretetben - birtoklásvágy, és valami olyan alakult ki, mintha nektek most vissza kéne fizetni az ő munkáját. Ez rossz. Ne legyen bennetek adósság érzés, MINDIG tisztelettel és megértéssel hallgassátok, de tudva, nem vagytok hibásak. Keresném, hogy lehetne ebből kimozdítani: találni valamit, amit szeret? Mit szeretett? valami tevékenység kellene, nem csak tv, vagy rágódás a múlton. Varrni? hímezni? rajzolni? olvasni? zenét hallgatni? énekelni? Vannak nyugdíjas klubok, ahol együtt társasoznak, programok vannak - elérhető ilyen? Tehát ne menjetek bele ebbe a téveszmébe, alkuba, "mennyit kaptatok, és most nem adtok" viszont a problémát valahogy kezelni kellene.
2013. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Andizsuzsi ***** válasza:
42%
Egyrészt amit nem írsz le, azt nem lehet értelmezni. Másrészt végképp nem értem, ha nem dolgozol, miért nem tudod anyádnál a füvet lekaszálni. Az én gyerekem is volt munkanélküli, én is rágtam a fülét miatta, és igen, elvártam, hogy otthon maximálisan kivegye a részét a munkából. Nem azért, mert a tuljadnonom, hanem azért, mert ez így normális.
2013. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!