Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy tudom kideríteni a...

Hogy tudom kideríteni a származásom?

Figyelt kérdés
akár DNS-sel majd (most még csak 14 éves vagyok) vagy a vezetéknevemről vmit amit tudtok. azt csak privátba írom mert nagyon ritka
2013. nov. 16. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Végül is mi érdekel?

Ami most itt divat a gyakorin

- elcserélt gyerek

- örökbe fogadott gyerek


A dns vizsgálattal azt tudod bizonyítani, hogy az apád és anyád gyereke vagy. Ha egyezik a dns akkor nem vagy sem elcserélt, sem örökbefogadott gyerek

A vezeték nevet, bármennyire ritka nem jelent semmit..

2013. nov. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azt akarom kideríteni hogy melyik származásból mennyi van bennem vagy az őseim származását.
2013. nov. 16. 15:12
 3/9 anonim ***** válasza:
ezt családfa kutatással érheted el..
2013. nov. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és tudsz segíteni hogy kezdjek neki?
2013. nov. 16. 15:21
 5/9 anonim ***** válasza:

A családfa kutatáshoz tudnod kell a szüleid, nagyszüleid,dédszüleid nevét, születési-halálozási idejét helyét.

Akkor kezdhetsz az Anyakönyvi Hivatalokban, plébániákon utána nézni az adatoknak. Régebbi adatokat a Levéltárakban találhatsz.

De ezek mind pénzbe kerülnek, és abban sem vagyok biztos, hogy 18 éves korod előtt szóba állnak veled.

2013. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
jól írja az utolsó.. Sokszor személyesen kell elutaznod olyan városokban ahol az őseid születhettek vagy ahol elvannak temetve.. Mind-mind pénz. 18 év alatt nem is adják ki az adatokat sem..
2013. nov. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Válaszoltam a kérdésedre privátban. :)


A továbbiakat pedig a szüleid, nagyszüleid, dédszüleid születési és vagy házassági, halotti anyakönyvi kivonataiból tudhatod meg.


Mivel kiskorú vagy, ezért, ha nincs meg otthon, s ki kell kérni az illetékes anyakönyvi hivataltól, a szüleid segítségét kell kérned.


Annál is inkább, mert az a terület, ahonnan ez a név származik, a történelmi Magyarország része volt vélhetően, s azóta már határon túli terület.


De minden attól függ, hogy a felmenőid (őseid) hol

születtek. :)

Sok sikert! :)

2013. nov. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem vagyok én magyar. vagyis nem tartom magam annak eleve senkit nem jelentenék fel senkit mert nem vagyok patkány.
2013. nov. 16. 17:53
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig DNS vizsgálatból is ki lehet mutatni dolgokat... Mire betöltöd a 18-at, biztos sokkal elterjedtebb lesz, csak legyen rá pénzed. Vannak mintázatok, amik egyes népcsoportokra jellemzőek, külső és belső jegyeket egyaránt meghatároznak. Valaki egyszer itt nagyon szépen megfogalmazta (valaki, aki velem ellentétben tényleg ért hozzá), de nem találom azt a kérdést.

Teljes genom-térképpel pedig még azt is meg tudják állapítani, mennyire vagy közeli rokona Jimmy Hendrixnek. Ha szórakoztató forrásból akarsz tanulni erről, akkor keress rá a "Bízz bennem, a nevem Dr. Ozzy" című könyvre.

2013. nov. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!