Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szeretném felkutatni a családf...

Szeretném felkutatni a családfámat, esetleg élő rokonokkal felvenni a kapcsolatot. Durva lenne?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam kezdhetném iwiw-en szerencsére nem olyan gyakori a vezeték nevem, csak pár oldalnyit dob ki belőle. A legtávolabbi támpontom az, hogy a dédszüleim hol éltek, és hol született nagypapám a 6 testvérével együtt. Gondoltam egyelőre csak rákérdeznék, hogy nincs-e olyan rokonuk, aki szintén a környékről származik, hátha összetudunk állítani valamit. Én szívesen segítenék ha ilyen kérés érkezik hozzám, ám nem tudom a többi ember hogy viszonyulna hozzá. Nem lenne "zaklatás"? Ti hogy kezdenétek bele, ha a nagyszülőkön kívül a család múltjáról semmit nem tudtok!?
2009. nov. 22. 11:54
 1/4 anonim válasza:
Én is csak a dédnagyapámig ismerem a családfámat. Szerintem óvatosan kezeld ezt a témát,mert sokan beleőrültek, öngyilkosok lettek az őseik miatt,mikor megtudták, h milyen dolgaik voltak! Vigyázz magadra!
2009. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Apukám a Myheritage.com oldalon kezdte csinálni a családfánkat,és az oldalon keresztül sok rokon megtalált minket.:)Ott érdemes körülnézni,hátha valaki elkezdte már csinálni a családfátokat.
2009. nov. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Édesanyám nagyon szereti felkutatni az ősöket! Ő levéltárba szokott menni! Ott bizonyos évtől lehet megtalálni őket. De vannak cikkek, anyakönyvek, mikor halt meg meg ilyenek.

Szerintem nagyon jó!

Nem csak rossz dolgokat lehet megtudni!

Nekem pl. az anyai ükapám a Don-kanyarban halt meg a háborúban. A dédnagyanyám testvére kutató volt, és irt egy könyvet a szilváról, abból szoktam előadást tartani.

Van olyan ükapám aki egy templomot építtetett. Nagyon jó dolog megtalálni az ilyeneket!

Peszre vannak fájdalmasak is, de sajnos mint tudjuk sok elő fordult régen.

Sok sikert!

2009. nov. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
en ugyanezt csinaltam. iwiw-en csak egy ugyanolyan vezeteknevet dobott ki a rendszer, hat irtam neki. kedves valaszlevelet kaptam, azota tartjuk a kapcsolatot
2009. nov. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!