Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Néhány családtagom mikor...

Néhány családtagom mikor szoba kerül ez a téma úgy beszélnek a lányomról hogy ő senki nem rokon és ez nagyon fáj!?

Figyelt kérdés
Az Én nagynéném kisfia milyen rokoni kapcsolatban van az én kislányommal? Én úgy tudom hogy a másodunokatestvére!köszönöm a segítséget!
2014. febr. 24. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A nagynénéd kisfia a Te unokatestvéred.

Majd az ő gyereke lesz a lányodnak a másodunokatestvére.

2014. febr. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is másodunokatestvérnek hívom, az egyszerűség miatt, de ez nem igaz.

Ő a szülőm unokatestvére.

De rokonok, nem senkijük, hiszen ha az unokatestvérednek gyereke születik, akkor még ő lesz a másodunokatestvere a lányodnak .


/ nálunk sok ilyen van, mert apu nagybátyjai (4-en vannak)nála alig idősebbek, az unokatestvérei így velem egyidősek, van fiatalabb is ;-)/

2014. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan azt nem lehet mondani, hogy semmilyen rokoni kapcsolat nincs közöttük, ez hülyeség.

Nálunk úgy alakult, hogy apu testvére sokkal idősebb apunál, nagybátyám fia pedig csak néhány évvel fiatalabb mint apu, aki ugye az én unokatestvérem elvileg. Az ő gyerekei meg éppen olyan idősek, mint én, de én sem találok jobb kifejezést rá, minthogy "másodunokatestvérek" vagyunk, holott ez nem igaz.

Szóval passzolom, szerintem igazán külön megnevezése nincs.

2014. febr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én anyukámék is 7en testvérek és már mindenhol van gyerek!!köszi a válaszokat
2014. febr. 25. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!